Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nemáte sítě do oken? Zasaďte si do truhlíků odpuzovače hmyzu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

1. 5. 2019 | Bydlení a design

Máte rádi v létě okna dokořán, ale stále jste se nedostali k tomu, abyste si nechali vyrobit sítě proti hmyzu? Nevadí. Zasaďte si do truhlíků květiny, které hmyz spolehlivě odpudí, a navíc zkrášlí vaše parapety.

Muškáty

Když vezmeme v potaz, že budete mít při správné péči okno plné přenádherných květů a přidáme fakt, že silné aroma muškátů poměrně úspěšně odpuzuje komáry a mouchy, je důvod osadit okna těmito krasavci o dost větší. Navíc jsou vcelku nenáročné.

Afrikány

Afrikány měly odjakživa své místo ve skalkách našich babiček, ale skvěle se vyjímají i v truhlících za oknem. Lze pořídit i plnokvěté druhy, které tvoří na konci svých silných stonků barevné kouličky. Perfektně se vyjímají v kombinaci s jinými letničkami či skalničkami a svojí typickou vůní odpuzují otravnou havěť.

Vratič

Ačkoli se jedná v podstatě o plevel, neměli byste ho za jeho nevalný původ příliš soudit. Když mu totiž dáte šanci na své zahrádce nebo dokonce v truhlíku mezi ostatními květy, postará se o to, aby vám po domě nepoletovala hejna much a krvelačných komárů. Jediný hmyz, který vratič přitahuje, jsou motýli. Ale ti snad jen podtrhují tu romantiku za oknem.

Levandule

Levandule je skvělá nejen proti komárům, ale také mouchám a molům. Skvělé je, že působí i sušená, tudíž ji po odkvetení můžete použít nadále ve svých skříních.

Byliny

Hmyz všeobecně nemá rád silně aromatické rostliny. Mezi ně bezesporu patří i bylinky jako je máta, meduňka, bazalka, tymián, rozmarýn nebo překrásný a léčivý měsíček. Vaše malá zahrádka bude nejen účinná v boji proti nezvaným hostům, ale také chutná a zdravá pro všechny členy domácnosti.

Molice

Tato zajímavá, převislá rostlina s dvoubarevnými lístky, jíž se také říká rýmovník, vás ochrání nejen před invazí obtížného hmyzu, ale když ji zasadíte do stejného truhlíku s jinou květinou, tu pak ochrání od dalších škůdců a vy se budete moci vyhnout neekologickým postřikům. Šikovná pomocnice.

Voda je stále vzácnější. Jak s ní neplýtvat?

Rybí filé s citronovou omáčkou

Rybí filé s citronovou omáčkou

0 hlasů
1h a 5min 748 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květák se sýrovou omáčkou

11 hlasů
30min 323kJ 90 Kč

Vařený květák s pikantní omáčkou ze sýra a mléka.

Brambory pečené s cibulí

0 hlasů
1h a 10min 737kJ 90 Kč

Brambory pečené v alobalu s cibulí a paprikou.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více