Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Důvody, proč byste neměli ignorovat přezutí na letní gumy

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

30. 4. 2019 | Bydlení a design

Nechce se vám měnit zimní gumy za letní, protože to není povinné, nebo stejně plánujete na podzim kupovat nové, tak tyhle už takzvaně „doděláte“? Děláte velkou chybu. Nejenže je to neekonomické, ale může to být i dost nebezpečné.

Přezouvání byste neměli nikdy podceňovat. Přesto v naší zemi pravidelně nepřezouvá celá čtvrtina řidičů.

Hluk

Zimní pneumatika je vyrobena z měkčí směsi, která své specifické vlastnosti nejlépe využije v teplotách pod bodem mrazu. Čím vyšší je teplota vozovky, tím více se guma zahřívá a se zvyšující se teplotou stoupá také hluk, který při jízdě na zimních gumách v letním období jistě nepřeslechnete.

Delší brzdná dráha

Při sešlápnutí brzdového pedálu za rychlosti 100 km/h má auto se zimními gumami až o šest metrů delší brzdnou dráhu než je tomu u přezutých vozů. S rostoucí teplotou se brzdná dráha ještě více prodlužuje, což může mít za následek velmi ošklivé nehody. Přesto mnoho řidičů s výměnou pneumatik otálí.

Horší ovladatelnost

Zimní pneumatiky jsou konstruovány tak, aby jejich drážky dobře odváděly vodu a sníh. V létě ale příliš dobře nefungují. Jejich měkčí materiál auto výrazně zpomaluje, v zatáčkách auto nedrží přesnou stopu a výhybné manévry přicházejí s nižší mrštností a s časovou prodlevou.

Rychlé opotřebení

Působení teplé vozovky zimní směs pneumatik ještě více změkčuje, což má za následek její rychlý úbytek. Gumy se tak opotřebovávají výrazně rychleji, postupně dochází ke zhoršené přilnavosti a tím se dostáváme k již zmíněné zhoršené ovladatelnosti vozu. Zimní pneumatiky do léta prostě nepatří.

Zvýšení spotřeby

Se zvyšující se teplotou, velkým třením pneumatik a zhoršenými jízdními vlastnostmi úzce souvisí i spotřeba paliva. Vůz, který se musí potýkat s nevhodným obutím, vám dá svoji nespokojenost najevo především častými návštěvami čerpacích stanic.

Voda je stále vzácnější. Jak s ní neplýtvat?

Vepřové plátky s oregánem

Vepřové plátky s oregánem

11 hlasů
55min 1090 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Jednoduchý paprikový salát

8 hlasů
15min 266kJ 25 Kč

Salát pro jednoho.

Kuřecí prsa plněná sýrem

13 hlasů
45min 316kJ 230 Kč

Maso plněné sýrem feta a mozzarellou.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více