Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Tipy na netradiční vánoční stromeček

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17. 12. 2019 | Bydlení a design

Vánoce tu jsou co nevidět, a tak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad vánočním stromkem. Ten je každoročně třešničkou na dortu a napomáhá utvářet tu pravou vánoční atmosféru. Dříve bylo navíc získání vánočního stromku spojeno s jednou z vánočních tradic, kdy se na něj rodina společně vydávala do lesa. Kvůli pohodlí a hlavně zákonům však tento předvánoční počin pomalu mizí, a otěže tak přebírají obchodníci. Nabízí se proto otázka, zda celý ten humbuk kolem stromků není zbytečný?

Vánoční atmosféru totiž dle nás vytvářejí i jiné věci a ani dárky nemusí nezbytně ležet pod metr a půl vysokou jedlí. Že nevěříte? Přečtěte si naše tipy, jak si vytvořit neobvyklý vánoční stromek.

Vánoční stromeček v květináči

Vánoční stromečky v květináči jsou velkým hitem posledních let. Nejsou sice tak velké a pompézní, zato je však můžete používat rok co rok. Stačí si pořídit kvalitnější odrůdu, po Vánocích jej uklidíte na terasu či na zahradu a další svátky jej můžete zdobit znovu. Chce to ovšem řádně hnojit a o stromek se starat i mimo sváteční sezonu.

Takový stromeček v květináči unese stejné ozdoby jako klasický vánoční stromek, jen v menším měřítku. Vydejte se proto pro miniaturní ozdobičky, řetězy a  ideální je pořídit pod stromek podstavec či malý stolek, na který ho umístíte. Vyhrát si můžete i s ozdobením květináče, který lze potáhnout jutou a přilepit na něj nejrůznější dary přírody jako šišky, kaštany apod.

Vánoční stromeček na zdi

Neobyčejně krásně vypadá i vlastnoručně dělaný stromek, který připevníte na zeď. Vytvořit ho můžete z papíru, dřeva a klidně i z jedlových či jiných větví. Ty umístěte na zeď do trojúhelníkového tvaru. Nezapomeňte je však umístit dostatečně vysoko, aby stromeček hezky vynikl. K dozdobení použijte úplně stejné dekorace jako na klasický vánoční stromek, akorát budete muset být trochu vynalézavější, když přijde na jejich upevnění. Velkým přítelem vám v tomto ohledu budou drátky a tavná pistole s dostatkem náplní.

Levitující větve místo stromku

Oprostíte-li se od tradičního tvaru vánočního stromku, otevřou se vám nekonečné možnosti. A jednou z nich je třeba i obyčejná jedlová větev, kterou koupíte za pár desítek korun nebo kterou můžete uzmout ze země při svých toulkách lesem. Tu za pomocí obyčejného vlasce připevněte ke stropu třeba nad jídelní stůl a opět ji dozdobte. Pod větev pak umístěte dárečky. Nepřijdete tak o skvělou vůni jedlí a přitom nebudete muset kupovat celý strom.

K vytváření neobvyklého vánočního stromečku budete potřebovat nejrůznější propriety jako drátky, provázky, menší ozdoby, a jak jsme již zmiňovali, velkým pomocníkem bude i tavná pistole. Pro tyto věci se vydejte do obchodu pro kreativce.

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Frise salát s javorovým sirupem

Frise salát s javorovým sirupem

13 hlasů
20min 1221 kJ 40 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zelná polévka s citrónovou chutí

14 hlasů
45min 404kJ 65 Kč

Vydatná zelná polévka.

Polévka z čerstvých hub s vínem

0 hlasů
1h a 5min 223kJ 110 Kč

Vyzkoušejte recept na vynikající polévku z čerstvých ...

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více