Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pokožka miminek je náchylná k podráždění. Jak se vyhnout plenkovým vyrážkám?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13. 5. 2019 | Děti a rodina

Plenková dermatitida je něco, s čím se u svého miminka nejspíš setká každá maminka. Není ale třeba věšet hlavu! Podrážděné pokožce se dá u děťátka předejít správnou péčí.

Věděli jste, že je dětská pokožka pětkrát tenčí než pokožka dospělého? Právě proto je náchylnější k podráždění. Vlhké, neprodyšné a znečištěné prostředí může vést k plenkové dermatitidě, jejíž projevy trápí každé druhé dítě nosící plenku. Jak u miminek předejít zapařenému zadečku?

Často přebalujte

Časté přebalování je základem správné péče o dětskou pokožku. Princip vzniku plenkové dermatitidy je totiž velice jednoduchý. V případě, že je dětská pokožka vystavena delší dobu tření o plenku v kombinaci s vlhkým prostředí, dochází k rozmnožení bakterií a poškození vnější vrstvy pokožky. Bez ohledu na typ plenky je třeba ji vyměnit alespoň sedmkrát denně, u novorozenců dokonce ještě častěji.

Nepodceňujte ani výběr plenky. Kvalita a správná velikost plenky totiž hraje v prevenci opruzenin také roli. Neměla by být ani příliš těsná, ani příliš volná. Pokud používáte plenky látkové, nenatahujte přes ně neprodyšné a těsné oblečení, které brání dýchání pokožky. Stejně tak důležitý je způsob praní látkové plenky. Je potřeba ji vyvařit, důkladně vymáchat a vyžehlit. Vyhněte se používání aviváže a bělicích přípravků.

Pozor na správnou hygienu

Přehnaná hygiena založená na používání nevhodných a parfemovaných přípravků může mít stejné důsledky jako nedostatečná hygiena. Základem prevence před podrážděním je krátké omytí nebo osprchování pokožky čistou vodou. Pokud zrovna tuto možnost nemáte, můžete použít vlhčené ubrousky. Zvolte kvalitní, které jsou určeny přímo pro děti a nejsou parfemované.

Důležité je také důkladné osušení po koupeli. Nedostatečně vysušená pokožka totiž může být zdrojem dalších problémů. Při přebalování nechte pokožku chvíli provětrat bez plenky. Pokožka bude mít čas vyschnout a dočasně se vyhnete nežádoucímu tření. Vybírejte vhodné oblečení, mělo by být především z přírodních prodyšných materiálů, abyste se vyhnuli přehřátí a zvýšenému pocení. Na suchý zadeček pak vždy naneste vhodný dětský krém.

Pozor na plavecké pomůcky pro děti. Některé mají opačný e...

Kachní křídla s bílou fazolí

Kachní křídla s bílou fazolí

7 hlasů
1h a 30min 459 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Špagety s kapary

21 hlasů
35min 891kJ 80 Kč

Jednoduchý recept na velmi chutné špagety s rajčaty a ...

Kuře s rajčaty

11 hlasů
1h a 10min 230kJ 130 Kč

Tento klasický italský pokrm je plný rajčat, hub a pap...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více