Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pokožka miminek je náchylná k podráždění. Jak se vyhnout plenkovým vyrážkám?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13. 5. 2019 | Děti a rodina

Plenková dermatitida je něco, s čím se u svého miminka nejspíš setká každá maminka. Není ale třeba věšet hlavu! Podrážděné pokožce se dá u děťátka předejít správnou péčí.

Věděli jste, že je dětská pokožka pětkrát tenčí než pokožka dospělého? Právě proto je náchylnější k podráždění. Vlhké, neprodyšné a znečištěné prostředí může vést k plenkové dermatitidě, jejíž projevy trápí každé druhé dítě nosící plenku. Jak u miminek předejít zapařenému zadečku?

Často přebalujte

Časté přebalování je základem správné péče o dětskou pokožku. Princip vzniku plenkové dermatitidy je totiž velice jednoduchý. V případě, že je dětská pokožka vystavena delší dobu tření o plenku v kombinaci s vlhkým prostředí, dochází k rozmnožení bakterií a poškození vnější vrstvy pokožky. Bez ohledu na typ plenky je třeba ji vyměnit alespoň sedmkrát denně, u novorozenců dokonce ještě častěji.

Nepodceňujte ani výběr plenky. Kvalita a správná velikost plenky totiž hraje v prevenci opruzenin také roli. Neměla by být ani příliš těsná, ani příliš volná. Pokud používáte plenky látkové, nenatahujte přes ně neprodyšné a těsné oblečení, které brání dýchání pokožky. Stejně tak důležitý je způsob praní látkové plenky. Je potřeba ji vyvařit, důkladně vymáchat a vyžehlit. Vyhněte se používání aviváže a bělicích přípravků.

Pozor na správnou hygienu

Přehnaná hygiena založená na používání nevhodných a parfemovaných přípravků může mít stejné důsledky jako nedostatečná hygiena. Základem prevence před podrážděním je krátké omytí nebo osprchování pokožky čistou vodou. Pokud zrovna tuto možnost nemáte, můžete použít vlhčené ubrousky. Zvolte kvalitní, které jsou určeny přímo pro děti a nejsou parfemované.

Důležité je také důkladné osušení po koupeli. Nedostatečně vysušená pokožka totiž může být zdrojem dalších problémů. Při přebalování nechte pokožku chvíli provětrat bez plenky. Pokožka bude mít čas vyschnout a dočasně se vyhnete nežádoucímu tření. Vybírejte vhodné oblečení, mělo by být především z přírodních prodyšných materiálů, abyste se vyhnuli přehřátí a zvýšenému pocení. Na suchý zadeček pak vždy naneste vhodný dětský krém.

Vývoj po narození: Na co si dát pozor a kdy vyhledat odbo...

Fazolový salát

Fazolový salát

17 hlasů
1h a 35min 250 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Špagety s dýní

12 hlasů
60min 417kJ 110 Kč

Špagety s dušenou dýní.

Telecí frikasé s houbami

6 hlasů
3h a 35min 642kJ 295 Kč

Telecí maso se sušenými houbami.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více