Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dovolená s dětmi je tu. Na co nesmíte zapomenout?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17.07.2017 | Děti a rodina

Kde jsou ty časy, kdy vám stačilo hodit do batohu dvě trička a kartáček na zuby a během chvilky jste byli připravení vyrazit do světa. S dětmi přibylo radosti, ale taky věcí (asi tak stokrát) a hlavně odpovědnosti. Na co všechno je třeba myslet, aby se vysněná cesta nezměnila v noční můru?

Kvalitní pojištění je základ

Jak známo, děti jsou zvědavé, neustále se hemží a všude vlezou.  Drobné úrazy a zdravotní potíže můžete očekávat především v nezvyklém prostředí, třeba u moře. Děti jsou náchylnější k úpalu, úžehu a průjmovým onemocněním než dospělí. Snadno uklouznou po mokrých kamenech, šlápnou na pichlavého ježka nebo se důvěrně seznámí s žahavou medúzou – a lékařské ošetření může udělat nepříjemnou díru do prázdninového rozpočtu. Řada pojišťoven přitom nabízí pro děti nejrůznější slevy; v nabídce bývají i speciální rodinné balíčky, kdy za výhodnou cenu pojistíte všechny členy najednou.

Pečlivě vybavte cestovní lékárničku

Co by měla obsahovat? Kromě léků, které někdo z rodiny užívá pravidelně, je základem dezinfekce na drobné odřeniny a poranění, náplasti, obinadlo, gáza a teploměr. Neměl by chybět přípravek s panthenolem na zklidnění spálené pokožky, repelent proti hmyzu, antihistaminika (léky tlumící alergickou reakci) a oční kapky (mohou se hodit v případě podráždění očí mořskou vodou, sluncem nebo pískem). Určitě přibalte také přípravek proti kinetóze, léky na snížení teploty, analgetika proti bolesti, něco pro případ střevních potíží a samozřejmě pořádnou zásobu opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem.

Pořiďte si zdravotního manažera v mobilu

Na cestách se může stát ledacos. Přesné informace o tom, kdy byl některý člen rodiny naposled očkován proti tetanu nebo jaké je složení léků, které bere, můžou mít někdy cenu zlata. Zvláště v případě nejzranitelnějších členů rodiny – to jsou ti nejmladší a ti nejstarší – je opravdu užitečné mít kdykoliv po ruce přehled prodělaných nemocí a úrazů, údaje o krevní skupině, alergiích nebo počtu dioptrií. Kdo by si to všechno pamatoval, namítnete možná. Existuje ale pomocník, který to dokáže – a umožní vám nosit zdravotní dokumentaci všech členů rodiny pořád s sebou.

Family Care: sestřička pořád po ruce

Mobilní aplikace Family Care, kterou si můžete zdarma stáhnout do svého chytrého telefonu, umožňuje mít neustálý přehled o zdraví jednotlivých členů rodiny (dokonce i těch čtyřnohých nebo létajících). Na začátku každému z nich vytvoříte „zdravotní kartu“, tedy jakýsi profil, kam zadáte veškeré důležité údaje. Snadno se k nim pak dostanete kdekoliv na světě (i když jste offline). Family Care je užitečný pomocník, který hlídá zdraví celé rodiny po celý rok. Když si to budete přát, připomene vám termín vyšetření a upozorní vás, že je třeba dojít s dítětem k zubaři. Když jste ale daleko od domova, má tahle služba ještě mnoho dalších výhod.


O dost lepší než očkovací průkaz

Co ještě Family Care umožňuje? Můžete do ní nahrát například kartu pojištěnce a kontakty na vaši zdravotní pojišťovnu. To se na dovolené obzvlášť hodí. Aplikace dovoluje sdílet údaje z jednoho telefonu na druhý, takže i když jede s dítětem k lékaři váš partner nebo prarodiče, žádná otázka je nepřekvapí. A kdyby se nedejbože stalo, že o svůj telefon přijdete, údaje se tím samozřejmě neztratí – zůstanou uložené na webu a do nového telefonu si je snadno stáhnete znovu. Ovládání aplikace je intuitivní a uživatelsky přívětivé, zvládnou ho všechny věkové skupiny.

Přejeme vám, abyste nemuseli aplikaci Family Care na dovolené použít. Pokud se ale něco nečekaného přihodí (a nemusí hned jít o tragédii, úplně stačí rozbité brýle), může vám zachránit zdraví i rodinnou pohodu. Více informací na family-care.mobi

Případy, kdy těhotenství opravdu není nejkrásnějším okamž...

Česnekové kuře

Česnekové kuře

10 hlasů
1h a 50min 622 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Kterých 30 testerek vyzkouší kávu L’OR Espresso Fortissimo

Kterých 30 testerek vyzkouší kávu L’OR Espresso Fortissimo

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysněné lokny s Philips StyleCare

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysněné lokny s Philips Sty...

Více peněz nejen pro maminky

Více peněz nejen pro maminky

TESTOVÁNÍ: Vlasová péče Garnier Botanic Therapy Oliva

TESTOVÁNÍ: Vlasová péče Garnier Botanic Therapy...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když vám úklid zpříjemňuje devět pomocníků

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Když vám úklid zpříjemňuje ...

První pomoc proti stresu. Obejměte kolegu a napijte se

První pomoc proti stresu. Obejměte kolegu a nap...

Jste příliš mladá, abyste zestárla? Světově uznávaná vizážistka Alena Klenot dokazuje, že věk je ...

Jste příliš mladá, abyste zestárla? Světově uzn...

Tip na večeři

Vepřové maso se zeleninou

19 hlasů
30min 528kJ 89 Kč

Šťavnatá vepřová minutka se zeleninou, která zachutná ...

Grepový salát s klíčky

15 hlasů
20min 222kJ 90 Kč

Recept na jednoduchý salát, kombinace ledového salátu ...

Poradny

Na jaké dávky mám nárok po narození dítěte?

Dobrý den, pokud splňujete podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřsk... Více

Musím dokládat příjem otce při žádosti o příspěvek?

Dobrý den, na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu za předpokladu, že zde... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro své kamarády budete výhrou. Jste totiž plní pozitivní energie a také odhodlání pomoci druhým. Rádi vyslechnete jakékoli trápení svých blízkých, a navíc budete mít po ruce vždy skvělou radu, jak se z problémů ne...

Více