Neznámé, ale důležité vitaminy pro děti. Potřebují třeba P1

V zimě se většina rodičů zaměřuje na zvýšení příjmu vitaminů u svých dětí, především vitaminu D3, jenž si tělo bez slunečního záření obtížně vytváří. Ale co stejně tak důležité vitaminy, jako jsou H, P1, P2, R a N? Že je neznáte? Chyba! I ty vaše ratolesti potřebují!

Není vitamin jako vitamin. Pravidelně posilujete obranyschopnost svých dětí s pomocí céčka? V pořádku, ale naši nejmenší vyžadují mnohem víc.

Vitamin H jako hudba

Vitamin H spočívá ve společném tančení s dětmi na nejrůznější žánry hudby. Volné pohupování při klidné meditační hudbě či divoké skákání a házení vlasy na tvrdou hardrockovou muziku? A proč ne? Pokud máte ještě velmi malé děti, tančete s nimi v náručí. Je ale třeba tento vitamin do stravy zařazovat alespoň jednou týdně. Postupem času zjistíte, že jste si s dětmi tak nějak blíž.

Vitamin P1 čili poezie

Předčítejte dětem říkanky, básničky, učte je rýmy, povídejte si o významu některých říkanek… Starší dítka mohou recitovat při rodinných setkáních a oslavách. Pouštějte si nahrávky pohádek, aby se děti naučily vnímat mluvené slovo, rozšíří si tak slovní zásobu, ale naučí se i soustředění.

Vitamin P2 neboli příroda

Co možná nejčastěji choďte s dětmi do přírody nebo k vodě, nechte je poznávat prostředí netknuté člověkem, seznamujte jejich zvídavost s říší rostlin, hmyzu a ptáků. Pozorujte taje přírody, jako jsou západy slunce, měsíc v úplňku, moře, zmrzlé větve stromů. Taky berte děti aspoň jednou za čas kempovat, určitě jim vitamin P2 prospěje.

Vitamin R jako radost

„Erko“ se snadno předává z dětí na dospělé a naopak. Souvisí a tvoří se pomocí ostatních vitaminů. Lze ho snadno zničit nošením hodinek a mobilního telefonu.

Vitamin N alias naděje

Australský psycholog Biddulph uvádí, že naděje se v organismu vyskytuje přirozeně. Ničí ji především zprávy a noviny. Tento odborník proto všem rodičům radí rodičům, aby se pokusili nemít před dětmi špatnou či depresivní náladu. V opačném případě totiž na naše nejmenší přenášejí špatnou energii a naději odebírají, ať už se týká čehokoli. Pozitivní je, když se rodina účastní nějakých humanitárních akcí, nebo se zabývá ochranou přírody. Děti z vyrůstající v takovém prostředí jsou duševně zdravější, odolnější a snaží se pro svět něco dobrého udělat.






Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

53 Příspěvků
Poslední příspěvek 18:15
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:06
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat