Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nudné rodinné výlety: Udělejte dětem z nutného zla zábavu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14. 4. 2019 | Děti a rodina

Rádi byste vyráželi s rodinou na pravidelné túry do přírody nebo výlety po památkách, ale vaše děti vám svými otrávenými obličeji dávají jasně najevo, že o nic podobného nestojí? Nejčastěji je to tím, že jsou výlety až příliš plánované, bez možnosti spontánní zábavy. Zkuste z podobných akcí vytvořit zábavnou hru a užijte si výlet všichni.

Hledej!

Menší děti krásu přírody příliš neocení. Často je pak po pár stech metrech začnou bolet nožičky, mají hlad, hrady je nezajímají, tráva je málo zelená a vůbec už toho mají tak nějak po krk. Vymyslete v rámci výletu pátrací akci. Sepište seznam toho, co všechno po cestě musíte najít a přinést domů jako trofej. Může to být deset žaludů, tři bílé kameny, stará mince a pět šišek nebo cokoli jiného. Zabavte děti hledáním pokladů a uvidíte, že je výlet bude bavit mnohem víc.

Sbírej!

Sbírání čehokoli k upomínce na pěkný výlet většinou zabírá. Vytvořte s dětmi knihu, do které budete společně zapisovat, kde jste byli, kdy to bylo, přidejte společnou fotku, list z dubu, pod kterým jste svačili, vstupenku ze zámku a připište, co se po cestě stalo legračního. Nejen, že vytvoříte krásnou upomínku na společně strávené chvíle, ale s přibýváním popsaných stránek se děti začnou samy dožadovat pokračování.

Tajemné příběhy

Děti milují pohádky a strašidelné příběhy. Každé místo, kam lze vyrazit, jistě nějakou pověst má. A pokud ne, tak si ji vymyslete. Společně pátrejte po stopách starých pověstí a udělejte z obyčejných věcí neobyčejné. Balvan může být přece tajnou bránou do pekel, u studánky v lese večer tančí víly a ten puklý strom rozštípl svou pěstí rozzlobený rytíř, kterému nechtěli dát za ženu milovanou princeznu.

Sejděte z cesty

Děti milují dobrodružství, tak jim ho dopřejte. Nechte je lézt po kamenech a skalách, máčet si nohy v potoce, běhat lesem, zatímco vy půjdete po cestě, prozkoumejte jeskyni, postavte skřítkům domeček a hledejte ozvěny. Nemusíte se přece držet jen turistických stezek. I malé dobrodružství je dobrodružství.

Změna navigátora

Většina výletů je důsledně naplánovaná a vede je někdo z dospělých. Zkuste si prohodit role. Vysvětlete dítěti, jak se čte v mapě a tuto zodpovědnost mu přenechte. Můžete se střídat po určitých úsecích, a pokud bude zrovna vůdcem váš potomek, nechte ho vybírat cesty, kterými se vydáte k cíli. A že se ztratíte? Však vy cestu zpět najdete a prožijete u toho mnohem větší dobrodružství.

A co teď?

Nechte do plánování výletů mluvit i své děti. Jedou přece s vámi, tak mají také nárok rozhodovat, co chtějí dělat. Zkuste metodu teď půjdeme na hrad a co budeme dělat potom? Půjdete do cukrárny, plavat do řeky, vyšplháte na rozhlednu nebo si dáte něco dobrého k obědu v místní hospůdce? Nechte to na nich.

Děti používají více zubní pasty, než je nutné

Krémová bramborová polévka

Krémová bramborová polévka

14 hlasů
45min 425 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Plněná krůtí sekaná

34 hlasů
1h a 25min 534kJ 170 Kč

Mleté krůtí maso plněné strouhaným sýrem a petrželkou.

Polévka s pastinákem

1 hlas
60min 312kJ 120 Kč

Lahodná, krémová, aromatická polévka s oříšky.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Berany čeká takový poklidný letní týden. Ne že by na vás hvězdy nechystaly nějaký ten stres (především se to týká práce – občas rádi necháváte věci na poslední chvíli, ovšem tím ubližujete nejen sami sobě, al...

Více