Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hubnutí už během šestinedělí: Jak na to bez rizika

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

14.07.2019 | Děti a rodina

Pokud potřebujete po porodu získat zpět svou figuru, dodržujte tato pravidla a kila půjdou dolů sama!

Jestliže nepatříte do kategorie žen, které z porodnice odcházejí se svou původní váhou a figurou, nezoufejte. Nic není ztraceno. Ke svému starému tělu se můžete dopracovat i v průběhu šestinedělí. Stačí mít odhodlání, disciplínu a ochotu držet se tří zásad!

Pravidelná strava

Největší chyba, jaké se mnohé maminky dopouštějí, je, že se během celého dne nenajedí. Na snídani není čas, oběd nestíhají a vše dohánějí večer, když mrňous usne. Jenže tělo se obelstít nedá. Bohužel si vše pamatuje. Když mu i vy celý den odpíráte živiny a dodáte mu je až večer, drtivou většinu z nich si uloží. A je úplně jedno, že jste měli jen jeden talíř těstovin.

Proto je důležité jíst během celého dne, pravidelně a v klidu. Využijte na to čas, když jde miminko spát. (Vyhraďte si na každé jídlo patnáct minut, během nichž nebudete dělat nic jiného.)

Úklid počká, stejně jako nádobí. Berte v potaz, že kvalita a způsob vašeho stravování ovlivňuje celý váš život. Myslete na to, že to co jíte, úzce souvisí s tím, jak vypadáte. Z těchto důvodů si váš jídelníček hlídejte a vyhýbejte se umělým sacharidům.

Pochopitelně, že překážkou při shazování kil může být také zpomalená peristaltika střev vlivem těhotenství. Tu podpoříte dostatečným příjmem vlákniny. A tím to nekončí. Přestože se říká, že strava tvoří 80 % úspěchu, je třeba přijmout skutečnost, že tělo je nezbytné přiměřeně rozhýbat!

Klíčový pohyb

Pohyb je prevencí při depresi a nejlepší kamarád při hubnutí. Denní procházky s vaším miminkem jsou na úvod dobrým tréninkem. Právě chůze je výbornou formou pohybu, není na ní nic náročného a spojíte příjemné s užitečným. Nezapomínejte však na pravidelnost. Ta je klíčová. Bez ní se k vytoužené postavičce dopracujete jen velmi těžko.

Sportovním aktivitám byste se měli věnovat minimálně 2–3krát týdně. Zkuste kolo, brusle, běh, procházky či plavání. Jídlo máte pod kontrolou a na čele krůpěje potu po odpolední rozcvičce? Pak se neváhejte odměnit odpočinkem!

Spánek a kojení

Ženy, které málo spí, oproti těm, které si odpočinek dopřávají, mívají nadváhu mnohem častěji nadváhu. Tělo si totiž chybějící energii doplňuje ve formě zvýšených chutí na jídlo, prioritně na sladké. Proto si během dne alespoň jednou pospěte v době, kdy jde spinkat i vaše dítko. A ta nejlepší zpráva na konec? Novopečené maminky obvykle kojí. Tato aktivita i vás připraví v průměru o 400 až 700 kcal denně. Tak snad i to je o důvod navíc, proč se snažit miminko kojit minimálně prvních šest měsíců.

Správné návyky péče o zuby začínají už v dětství

Dušené houby s petrželkou

Dušené houby s petrželkou

6 hlasů
45min 358 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Cuketová polévka s bílým vínem

11 hlasů
50min 232kJ 85 Kč

Krémová letní polévka.

Hovězí plátky plněné slaninou

3 hlasy
1h a 55min 785kJ 260 Kč

Dušené plátky hovězího masa, plněné anglickou slaninou.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více