Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Esenciální oleje vhodné v těhotenství

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

24.07.2020 | Děti a rodina

Mohou se v radostném očekávání vonné oleje aplikovat přímo na pokožku? A v jakém poměru je ředit, aby nezpůsobily žádné potíže?

Jsou věci, co se v těhotenství dělat mohou, a pak také ty, které se rozhodně nedoporučují. Kam spadají esenciální oleje? To je poměrně záludná otázka, protože i když v mnoha směrech pomáhají, uškodit dokážou také. Jak s nimi zacházet, aby neohrozily nastávající maminku ani její miminko?

Všeho moc škodí

„Existuje obecný předpoklad, že složky esenciálních olejů procházejí placentou, protože mají nízkou molekulovou hmotnost. Proto by s nimi obzvláště během prvního trimestru těhotenství mělo být nakládáno s velkou obezřetností. Vyhraďte si je jen pro krizové případy, jako je například dlouhotrvající nevolnost, nespavost či úzkost,“ doporučuje americká specialistka klinické aromaterapie Andrea Butje. Ta se přiklání k tomu, že správně zvolený vonný olej, pokud není používán až příliš často, nepředstavuje žádná bezpečnostní rizika. Jak je to ale s koncentrací?

Kapka sem, kapka tam? Takhle raději ne

Někdo jmenované olejíčky dává do aromalampy na svíčku a někdo zase do difuzéru. Ovšem ti, kteří nefandí jejich inhalaci, si je formou masáže aplikují přímo na kůži. Může se to dělat i v těhotenství? Podle výše jmenované expertky ano, nicméně důležité je jejich předchozí promíchání s dalším nosným olejem. V praxi to vypadá tak, že na jednu polévkovou lžíci olivového, slunečnicového nebo třeba mandlového oleje připadnou maximálně tři kapky toho esenciálního. A který neublíží?

Druhy, kterých se nemusíte obávat 

Světově uznávaný odborník na esenciální oleje a autor mnoha publikací Robert Tisserand se domnívá, že hladký průběh gravidity nijak nenaruší bergamot, citron, heřmánek, cedrové dřevo, limetka, mandarinka, růže, černý pepř, koriandr, cypřiš, eukalyptus, levandule, máta, grep, pačuli a pomeranč. Seznam naprosto nevhodných olejů pak podle něj zahrnuje šalvěj, anýz, břízu, kafr, fenykl, bazalku, muškátový oříšek nebo yzop.

Dětí se partnerská krize nesmírně dotýká

Pečené kuřecí kousky

Pečené kuřecí kousky

22 hlasů
60min 909 kJ 115 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Balkari

20 hlasů
30min 544kJ 77 Kč

Kuře Balkari je určeno především pro milovníky pikantn...

Salát z červeného zelí

7 hlasů
60min 552kJ 55 Kč

Salát z červeného zelí s jablky a rozinkami.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více