Diskuse na téma Rychlá stavba?

06. 02. 2015 | Hypotéka

Ahoj, chtěli bychom v letošním roce stavět. Myslela jsem, že klasicky zděný dům, který necháme přes zimu vymrznout a nejdříve příští rok se nastěhujeme, ale protože na stavbu vcelku pospícháme. Pozemek již máme. Zaujala nás stavba dřevostavby, Konkrétně tedy tento http://www.nase-domy.cz/do-2-mil-kc/rodinny-dum-victoria-3 s tím, že bychom si nechali přistavět i garáž. Nemáte prosím někdo zkušenosti se stavbou dřevostavby? Díky!

Kajolla 06.02.2015

Pěkný večer, Nicol. Dřevostavba vypadá pěkně, i mě by se líbila. Akorát zvažte, my bydlíme v bungalowu a za patrový dům bych určitě neměnila. Neustálé běhání do schodů a ze schodů jednoho pěkně zmůže. Jinak my bydlíme v dřevostavbě a jsme spokojení. Energetická úspora je velmi zřetelná, navíc rychlost výstavby je velmi pěkná. My měli do půl roku vyřešeno i s nastěhováním a vybavením domu nábytkem na míru. :-)

Niccol Kajolla 07.02.2015

Ahoj, Kajollo. Díky za příspěvek. Určitě máte pravdu, jednopatrový dům má své kouzlo i své výhody, u nás půjde ale asi spíš i o finanční stránku věci. Protože čím větší zastavěnou plochu chcete, tím víc Vám pak stavba nabíhá. A z tohoto důvodu si asi bungalow nebudeme moci dovolit.

Kajolla 15.02.2015

Jasně. No, nevím, jak velký dům si představujete. U mě jednoznačně do budoucna vede přesvědčení, že čím menší, tím lepší. Protože tím menší plocha k úklidu Jasně. No, nevím, jak velký dům si představujete. U mě jednoznačně do budoucna vede přesvědčení, že čím menší, tím lepší. Protože tím menší plocha k úklidu na mě denodenně čeká.. na mě denodenně čeká..

Niccol 01.03.2015

Ahoj Kajollo, to je pravda. Z tohoto důvodu bych také byla za jednopatrový domek ráda, ale vzhledem k plánované větší rodině tohle bude asi příznivější varianta. A mohu se zeptat, v jakém domě bydlíte vy? Jestli také dřevostavba, případně jak jste byli spokojeni se stavbou?

Emmi 16.06.2015

Dobrý den, plánujeme stavbu domečku a pořád nemáme vybranou firmu, která nám stavbu zrealizuje. Chceme dřevostavbu bungalovu - nemáte prosím zkušenosti s nějakou dobrou a spolehlivou stavební firmou, se kterou jste byli spokojeni tak, že byste ji doporučili dál? Předem moc děkuji, Em

BarbBora Emmi 17.06.2015

Emmi, my nedávno dostavěli zděný domeček s Domy Oldar a můžu jenom doporučit. Dělali nám i projekt, stavba projektu přesně odpovídala a dokonce nám i vyřizovali hypotéku, takže super. Kdybyste měla nějaké otázky, tak určitě napište. Hezký den!

Emmi BarbBora 18.06.2015

Dobrý den, moc děkuji. A dělají prosím i dřevostavby? A co se týče rozpočtu, dodrželi ho nebo vám pak naúčtovali nějakou jinou cenu? Známí teď taky stavěli a v průběhu stavby jim pořád navyšovali ceny a ve výsledku přepláceli dost velkou částku, tak z toho mám strach. Předem moc děkuji a hezký den!

BarbBora Emmi 22.06.2015

Emmi, dřevostavby dělají taky:-) Jinak co se týče toho rozpočtu, tak se vůbec nemusíš bát, my jsme platili vždycky po dokončených etapách stavby a ve výsledku jsme platili dokonce ještě o pár tisíc míň, to jsme byli hrozně překvapení:-) Tak snad jsem ti pomohla:-) Pa

BarbBora 23.06.2015

Emmi, ještě jedna věc, já Domy Oldar doporučovala i kolegovi v práci a dneska přišel s tím, že prý mají zrovna akci na 30% slevu, tak se kdyžtak rozhodujte rychle, nevím, jak dlouho to bude trvat:-)

Elenka98 10.07.2015

Neumim si predstavit, ze by jsme si s manzelem meli postavit dum uplne od zacatku, co jsme ale koukali na netu, tak pasivni byty jsou vazne nadherny, jsou nizkoenergeticke a vzdy na dobre lokalite, v Praze jich je uz mnoho, jen mate s timto nekdo vice zkusenosti? Diky

Zuzinulka 27.07.2015

Hodne mi pomohlo precist si o tom neco vice (jrd.cz/nase-vyhody), kde se prave timto zabiva prazska firma, udelala jsem si o tom svuj nazor a je to za me velice dobry napad!! je videt ze se na tom celem projektu podileji jenom odbornici a velice chytri lide! :)

Daniela Zuzinulka 14.08.2015

Pani ty domy vypadaji opravdu dobre, konecne tu nekdo zacal myslet ekologicky a je to uzasny, clovek tolik usetri v budoucnu..:-)

Zuzinulka 23.08.2015

To ano, jen na elektrice jsem tam cetla ze za rok usetreis 7-15 tisic a to je nadherny!

Radimka 25.08.2015

Neni nic lepšího, nez se nastehovat uz do tohotého a tak perfektne vybaveneho nizkoenergetického domečku :-) takze taky mam nato dosti kladny nazor zensky

Len 19.09.2015

Vazne se da usetrit az tolik? To snad ani nejde ne? Ale jestli ano tak to jsou vazne machri a chci v takovem dome taky bydlet! :-D

Radimka 06.10.2015

No proto se jim taky rikaji pasivni domky

Len 15.10.2015

Jo no, to je pravda, :-D kdyz to ale zadam na net hodne firem spise stavi pasivny byty

Radimka 25.10.2015

Tak treba zrovna firma jrd.cz je pomerne vyhlasena firma na pasivni byty

Len 06.11.2015

Jo jo znamý mi o ni uz taky rikal

Radimka 19.11.2015

To mas pravdu, hlavne to jak stavi ty byty, ekologicky a da se hodne za rok usetrit na eneriich

Len 08.12.2015

Jo jo prej az 15tisic rodne, coz je uzasny pac se i nam hodne stava ze na konci roku ejste na elektrice doplacime

Nelka t 22.12.2015

No a nejenou ta uspora energie je tam uzasna, je to bydleni jak stvorený napr. pro alergiky

Maruška 19.01.2016

Prosim a kde se doctu nejake dalsi vyhody? Take o tom totiz hodne premyslime s muzem.

Monika 09.11.2016

Tak to jedine montovane domy ne? Ale jaket typ si vybrat, setkal se nekdo s timto?

Nikola 18.11.2016

Ja jsem si na netu vybrala primo uz i domecek od jedne firmy abakon.cz/projekty-montovanych-domu/abakon-2011-se, je krasny, zadne velke zmeny bych na nem uz ani nedelala


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Chystá se velice zajímavý týden, bude obzvláště zábavný. Vesmír v tomto týdnu umožní vyšší stupeň nezávislosti, sebedůvěry a odvahy, které jsou základními vlastnostmi Beranů.Na pracovišti může být ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat