Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ulevte rozpraskaným rtům bez dráždivé chemie jen silou přírody

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

06.01.2019 | Krása a móda

Zima nás dokáže nepěkně potrápit. Jednou z nejčastějších obtíží, s nimiž se kvůli chladnému počasí potýkáme, jsou rychle se vysušující, bolestivé a praskající rty. Jak jim pomoci?

Většina z nás má při suchých rtech tendenci je olizovat, jenže tím rtíkům ještě víc škodíme. Potřebují totiž mnohem účinnější hydrataci! I když máme většinou po ruce nejrůznější balzámy na rty, pro opravdovou regeneraci dopřejte svým rtům přírodní pohlazení.

Kteří pomocníci z přírody zatočí s popraskanými rty?

Med

Má nejen hojivé účinky, ale také skvěle hydratuje. A to je kombinace, kterou vaše rtíky v zimě ocení. Je to snadné – naneste tenkou vrstvu medu na rty několikrát denně. Nejtěžší je na tom odolat pokušení tu sladkou dobrotu olíznout.

Kokosový olej

Má podobné účinky jako výše zmíněný med, ale navíc jej můžete v malé nádobce nosit kamkoli s sebou a několikrát denně jím rty potírat. Za chvíli budou zase krásně vláčné!

Okurka

Tahle zelenina je z drtivé části tvořena vodou. A tak je z ní skvělý pomocník pro hydrataci. Kromě toho obsahuje antioxidanty, které prospívají pleti, a tak rty také vyživíte. Prostě na rty aplikujte tenké plátky okurky, případně je přejíždějte kouskem této zeleniny.

Cukr

Ano, všichni víme, jak nám cukr škodí, ale v péči o tělo je z něho nečekaný pomocník. Využijte jeho vlastnosti pro výrobu domácího jemného peelingu na rty! Prostě malé množství cukru smíchejte s medem a směsí potírejte zlehka rty. Odstraníte z nich odumřelé buňky, krásně je vyhladíte a med jim poskytne hydrataci.

Růžové lístky

Růže je tradiční ingrediencí při výrobě nejrůznějších kosmetických produktů. A tak ji můžete využít i doma. Okvětní plátky růže nejprve pečlivě vyperte, pak je namočte do mléka a po několika minutách je rozmačkejte na jemnou kašičku. Tu pak aplikujte na rty a nechejte působit třeba přes noc.

Aloe vera

Její hojivé účinky jsou téměř legendární, a tak není divu, že si gel z aloe vera vaše rty prostě zamilují. Pokud tuhle léčivou rostlinku doma nemáte, kupte si čistý přírodní gel v lékárně (ostatně se bude hodit i na jiná poranění, případně na spáleniny od slunce) a naneste ho na rty. Jestliže patříte k pěstitelům aloe, prostě jí kousek uřízněte a potírejte jím rty.

Štíhlá a ve formě jako Jennifer Lopez

Hovězí wok

Hovězí wok

12 hlasů
35min 709 kJ 155 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové plátky s oregánem

11 hlasů
55min 1107kJ 140 Kč

Smažené masové „špízy“ se sýrem a cuketou.

Fazolkový salát

3 hlasy
30min 434kJ 80 Kč

Salát s fazolových lusků a červených fazolí.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více