Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Padání vlasů nemusí být dědičné a nemohou za něj klobouky

12.08.2017 | Krása a móda

Většina z nás pravděpodobně nebude mít ve stáří takovou kštici, jakou máme dnes. Ostatně vypadávání vlasů čeká víc než 80 procent mužů a 40 procent žen starších 50 let. Co je o něm dobré vědět?

Nevzdávejte se

Pokud zpozorujete, že se vaše kštice povážlivě ztenčuje a v hřebenu vám zůstává víc vlasů než obvykle, není nutné se „smířit s osudem“. Zkuste se poradit v lékárně o vhodném šamponu či přípravku podporujícím růst vlasů, případně vyhledejte lékaře. Ten zhodnotí váš stav a předepíše vám vhodnou léčbu. Ztráta vlasů může souviset s mnoha faktory, rozhodně není nutné hned házet pomyslnou flintu do žita.

Ženy vs. muži

I když ze statistik vyplývá, že muži jsou k vypadávání vlasů přece jen o něco náchylnější (ostatně to dokazují i čísla citovaná v úvodu článku), rozhodně není pravda, že ženské kštice nejsou v ohrožení. Dost často se na stavu ženské hřívy podepíší hormonální změny (např. těhotenství), ale také chudokrevnost nebo potíže se štítnou žlázou. A co víc, občas se k vlasům zachovají macešsky samy jejich nositelky – nešetrnou péčí.

Plešatý otec, plešatý syn?

Možná jste také zaslechli, že pokud se plešatění vyskytuje u otce, je jasné, že s ním jednou bude bojovat i jeho syn. Ovšem tak jednoduché to není. Ano, na ztrátu vlasů má genetika významný vliv a skutečně se její riziko zvyšuje, pokud už se jednou v rodině objeví. Ale vzhledem k tomu, že není způsobena jediným genem, ale spíše jejich kombinací, nelze s jistotou říci, zda bude váš syn jednou plešatět. Takhle to zkrátka nefunguje.

(Ne)přítel klobouk

Poměrně zažitá představa také je, že když lidé nosí často klobouky a čepice, je na jejich vlasové kořínky vyvíjen příliš velký tlak, a tak se zvyšuje riziko padání vlasů. Jenže podle odborníků to tak není. Tedy pokud o pokrývku hlavy pravidelně pečujete a čistíte ji. Špína totiž může zvýšit riziko zánětů, které potom mohou vést k padání vlasů. Jinak vám ale klobouk neublíží!

Problém starších lidí?

Většina lidí si plešatění nebo nadměrné padání vlasů spojuje se stářím, případně středním věkem. A tak jsme přesvědčeni, že tak do padesátky se nemusíme nějakým vypadáváním vlasů vůbec zabývat. Jenže to je omyl. Lékaři zaznamenávají i případy, kdy nadměrná ztráta vlasů postihuje lidi po dvacítce. A třicátník s prořídlou kšticí není nic neobvyklého.

Vystavte se sluníčku. Podmínkou je však kvalitní kosmetika

Kuřecí prsa zapečená s mangem

Kuřecí prsa zapečená s mangem

9 hlasů
1h a 15min 500 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí stehna s houbami

11 hlasů
1h a 5min 299kJ 195 Kč

takto upravené kuřecí maso můžete podávat z rýží,těstovin...

Kuřecí pánev se zeleninou

10 hlasů
60min 710kJ 85 Kč

Takřka žádné nádobí, a zároveň skvělá chuť.

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více