Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Čtenářka Simona testovala: Váleček, který se dostane vráskám pod kůži!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

26.10.2011 | Krása a móda

Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče. Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky. Stárnutí pleti nelze zastavit, ale správnou péčí jej můžete zpomalit. Kvalitní kosmetika a pravidelné čištění pleti jsou základem. Co můžeme v boji proti vráskám udělat více? To jsme zjišťovali společně s čtenářkou Simonou!

Čtenářka Simona se na nás obrátila s dotazem, jestli pro udržení svěží a mladistvé pleti stačí pravidelná péče s pomocí kvalitní kosmetiky, nebo jestli pro svůj vzhled může udělat ještě něco více, ovšem bez zásahu plastického chirurga.

Se stejným dotazem jsme se proto obrátili na odborníka v oblasti dermatologie. „Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče. Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky," vysvětluje nám Prim. MUDr. Marta Moidlová z kliniky Laser Plastik v Praze.

Opravdu aplikujeme krém tam, kde vrásky vznikají?

Lidská kůže se skládá ze tří hlavních částí – pokožka, škára a podkoží. Vrásky vznikají ve škáře (dermis), která je v oblasti obličeje ukryta zhruba 1 mm pod vrchní částí pokožky (epidermis).

„Při aplikaci nočního krému se jeho účinné látky dostanou převážně jen do epidermis a tím je jejich účinek snížený. K docílení vysoké absorpce krému či séra hluboko do kůže je potřeba použít účinější pomocníka, než jen naše prsty," popisuje nám Prim. MUDr. Marta Moidlová, která nám představila novinku v oblasti péče o pleť. Je jím kosmetický derma váleček Medik8 s mikrojehlami.

„Používáním válečku se v pokožce vytváří drobné vpichy, díky kterým se dostanou účinné látky z později aplikovaného krému či séra hluboko do dermis a tím působí ve správných místech. Drobné ranky navíc téměř okamžitě zahájí proces hojení a produkci kolagenu a elastinu, které pleť viditelně omlazují a redukují nedostatky," líčí Prim. MUDr. Marta Moidlová.

Jak často derma váleček používat?

Simona si před samotným rolováním vizuálně rozdělila cílovou oblast na části (v případě obličeje: čelo, levá tvář, pravá tvář, nos, brada). S jemným tlakem rolovala válečkem, 10x tam a zpět v každé cílové oblasti, viz. obrázek.

Důležité je, abyste vždy rolovala jednu část oblasti a po dokončení rolování nanesla krém nebo sérum, které vetřete do pokožky.

My jsme testování prováděli během dne, ale k dosažení nejlepšího účinku se doporučuje použití večer před spaním, aby se účinné látky mohly vstřebat a pokožka se přirozenou cestou regenerovat.

Po každém použití je nezbytné váleček opláchnout horkou vodou a poté vydezinfikovat dezinfekčním sprejem.

Jak váleček funguje v kombinaci s běžně dostupnými kosmetickými produkty jsme vyzkoušeli společně s naší čtenářkou Simonou. Na video z testu se podívejte zde:

Videonávod pro použití derma válečku

Děkujeme odvážné čtenářce Simoně, že se testu zúčastnila! A pokud se chcete i vy zapojit do našich redakčních testů, neváhejte nám napsat na redakce@bety.cz!

Krásná pleť i v zimě: Kde číhají největší hrozby

Losos s pikantní omáčkou

Losos s pikantní omáčkou

8 hlasů
55min 937 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pražma s bazalkou a olivami

7 hlasů
35min 500kJ 195 Kč

Recept na zdravou přípravu ryb.

Kuřecí paličky

12 hlasů
1h a 5min 290kJ 150 Kč

Pečené kuřecí paličky v pikantní marinádě.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více