Čtenářka Simona testovala: Váleček, který se dostane vráskám pod kůži!

Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče. Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky. Stárnutí pleti nelze zastavit, ale správnou péčí jej můžete zpomalit. Kvalitní kosmetika a pravidelné čištění pleti jsou základem. Co můžeme v boji proti vráskám udělat více? To jsme zjišťovali společně s čtenářkou Simonou!

Čtenářka Simona se na nás obrátila s dotazem, jestli pro udržení svěží a mladistvé pleti stačí pravidelná péče s pomocí kvalitní kosmetiky, nebo jestli pro svůj vzhled může udělat ještě něco více, ovšem bez zásahu plastického chirurga.

Se stejným dotazem jsme se proto obrátili na odborníka v oblasti dermatologie. „Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče. Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky," vysvětluje nám Prim. MUDr. Marta Moidlová z kliniky Laser Plastik v Praze.

Opravdu aplikujeme krém tam, kde vrásky vznikají?

Lidská kůže se skládá ze tří hlavních částí – pokožka, škára a podkoží. Vrásky vznikají ve škáře (dermis), která je v oblasti obličeje ukryta zhruba 1 mm pod vrchní částí pokožky (epidermis).

„Při aplikaci nočního krému se jeho účinné látky dostanou převážně jen do epidermis a tím je jejich účinek snížený. K docílení vysoké absorpce krému či séra hluboko do kůže je potřeba použít účinější pomocníka, než jen naše prsty," popisuje nám Prim. MUDr. Marta Moidlová, která nám představila novinku v oblasti péče o pleť. Je jím kosmetický derma váleček Medik8 s mikrojehlami.

„Používáním válečku se v pokožce vytváří drobné vpichy, díky kterým se dostanou účinné látky z později aplikovaného krému či séra hluboko do dermis a tím působí ve správných místech. Drobné ranky navíc téměř okamžitě zahájí proces hojení a produkci kolagenu a elastinu, které pleť viditelně omlazují a redukují nedostatky," líčí Prim. MUDr. Marta Moidlová.

Jak často derma váleček používat?

Simona si před samotným rolováním vizuálně rozdělila cílovou oblast na části (v případě obličeje: čelo, levá tvář, pravá tvář, nos, brada). S jemným tlakem rolovala válečkem, 10x tam a zpět v každé cílové oblasti, viz. obrázek.

Důležité je, abyste vždy rolovala jednu část oblasti a po dokončení rolování nanesla krém nebo sérum, které vetřete do pokožky.

My jsme testování prováděli během dne, ale k dosažení nejlepšího účinku se doporučuje použití večer před spaním, aby se účinné látky mohly vstřebat a pokožka se přirozenou cestou regenerovat.

Po každém použití je nezbytné váleček opláchnout horkou vodou a poté vydezinfikovat dezinfekčním sprejem.

Jak váleček funguje v kombinaci s běžně dostupnými kosmetickými produkty jsme vyzkoušeli společně s naší čtenářkou Simonou. Na video z testu se podívejte zde:

Videonávod pro použití derma válečku

Děkujeme odvážné čtenářce Simoně, že se testu zúčastnila! A pokud se chcete i vy zapojit do našich redakčních testů, neváhejte nám napsat na redakce@bety.cz!


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

54 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
31 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
21 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat