Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Akné a čokoláda. Opravdu se musíte zbavit oblíbené pochoutky?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

11. 10. 2018 | Krása a móda

Akné rozhodně nepatří ke stavům, po kterých by člověk toužil. Trpíte na něj? A pomůže, když ze svého jídelníčku vynecháte čokoládu? Tohle je pravda o stavu pleti a oblíbené dobrotě!

Mnoho lidí se po konzumaci čokolády osype. Právě oni tvrdí, že jakmile se čokolády vzdali, stačilo několik měsíců čekání, ale vytoužená lepší pleť se nakonec ukázala. Co všechno je na tom pravdy?

Způsobuje čokoláda pupínky?

Ano, čokoláda je a bude spojována s akné. Obsahujte totiž složky, jako je cukr a tuk, které pleti podle všeho neprospívají. Proto je podle odborníků jednou z nejrizikovějších potravin a příčin osypané pokožky. Ve stogramové porci se nachází 24 g cukru a 25 g nasycených tuků. Když se tyto látky dostanou do těla, podpoří produkci inzulínu. A jeho nadbytek způsobuje zánět a s ním spojené pupínky. Tedy aspoň tak to tvrdí někteří experti. Na druhou stranu se přímo neprokázalo, že by častá konzumace čokolády měla na výskyt akné nějaký vliv.

Za pupínky podle studie publikované v odborném časopise Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics stojí převážně potraviny s vysokým glykemickým indexem a mléčné výrobky. Do této skupiny patří bílé rohlíky, koblihy, bagety, hamburgery, pizza, hranolky, vařené loupané brambory, glukóza, pivo, med, popcorn, pšeničná mouka, chipsy nebo čokoládové tyčinky. Na vině však není jenom strava.

Zanesené kožní póry a infekce

Když kůže produkuje víc mazu, než vyloučí, póry se ucpávají. To zase způsobuje zánět, který se označuje jako akné nebo pupínky. Příčinou jsou i kožní infekce způsobené houbami. Houby totiž pleť dráždí.

Některé léky

Pupínky se objevují i v důsledku užívání některých léků. V této souvislosti se hovoří například o medikaci proti tuberkulóze nebo lécích na štítnou žlázu.

Digestivní problémy

Pokud máte komplikace v trávicím systému, je možné, že se s akné potýkáte. Je to proto, že když se metabolismus zpomaluje, v těle zůstává mnoho toxinů. Jejich přítomnost se projevuje právě na kvalitě pleti.

Stres

Stres je další příčinou „boláčků“. Způsobuje totiž hormonální nerovnováhu, která se podílí na nárůstu produkce přírodních olejů. Výsledkem je „zablokování“ kožních pórů.

Nadměrné obrušování odumřelých buněk

Peeling je pro pleť skvělý, nicméně čeho je moc, toho je příliš. Nadměrná exfoliace pokožku dráždí, a to se může projevit právě přítomností pupínků.

Genetické faktory a hormony

Genetické a hormonální faktory také hrají roli. Je možné, že se o toto dědictví postaral někdo z vaší rodiny.

Domácí prostředky, které zlepšují vzhled jizev. Tyhle se ...

Salát se zeleninou

Salát se zeleninou

8 hlasů
50min 341 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečený květák s pórkem

12 hlasů
1h a 10min 352kJ 70 Kč

Zapečený květák jako příloha nebo samostatné jídlo.

Kuřecí paličky s medem a česnekem

8 hlasů
13h a 10min 561kJ 220 Kč

Voňavé, vynikající pečené kuřecí paličky.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více