Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dopřejte vlasům péči z listů guave. Podpoří růst a napraví poškození

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

11.10.2018 | Krása a móda

Guava je naprosto běžný typ ovoce, který milují všichni v asijských zemích. Zpracovává se plod, kůra i listy. A právě poslední jmenované doslova blahodárně působí na kvalitu vlasů. Jak vás listy, které se dají koupit i u nás, zkrásní?

Listy guave jsou doslova zázrak. Pokud se svými vlasy máte nějaký problém, neváhejte si je obstarat. Takhle vám pomohou.

Konec vypadávání

Pokud zjistíte, že rychle ztrácíte vlasy, můžete zvážit použití listů guava. Vše, co musíte udělat, je umýt si vlasy s pomocí vody, ve které byly zmíněné listy povařené. (Listy totiž obsahují vitamin C, který pomáhá vyživovat kořeny a posiluje vlasy zevnitř.)

Podpora růstu

Kštice je stále méně? Toužíte po hustých vlasech v co nejkratším čase? I v tomto případě si pravidelně myjte hlavu výše uvedenou vodou, jež vyživuje vlasové folikuly. Již brzy zaznamenáte, že listy guave navíc podporují zdraví pokožky hlavy, neboť mají antimikrobiální, analgetické, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Léčba lupů a roztřepených konečků

Díky svým antimikrobiálním, protizánětlivým a antifungálním účinkům zázračné listy zbavují lupů a dají se také použít v rámci léčby roztřepených konečků. Jednoduše rozemelte list a přidejte čajovou lžičku tohoto prášku do medu. Směs aplikujte na vlasy a pokožku hlavy, nechte 20 minut působit a poté smyjte vlažnou vodou. Ujistěte se, že své vlasy pravidelně zastřiháváte, abyste předcházeli třepení.

Už žádné poškozené vlasy

Můžete se vyvarovat mnoha problémů souvisejících s vlasy. Stačí, když budete listy guave používat každý týden. Jak již bylo řečeno, vynikají antioxidačními vlastnostmi, které pomáhají eliminovat volné radikály a zároveň zabraňují oxidačnímu poškození. To udržuje vlasy zdravé už jen proto, že dochází k podpoře krevního oběhu a hloubkové výživě vlasových folikul.

Ochrana před škodlivými paprsky

Léto již sice skončilo, ale i tak má sluníčko „říz“. Pokud budete muset strávit většinu svého času venku, oceníte sílu zmíněných listů. Namleté kousky se přidají do běžného šamponu a je po starostech. Můžete si také vytvořit svůj vlastní prostředek na mytí vlasů. Do hrnce se šálkem vody vložte dva, tři listy, krátce povařte a nechte vychladnout. Sceďte a tuto vodu používejte jako šampon. V případě, že zatoužíte po regenerační masce, smíchejte rozemleté listy guave s troškou nastrouhaného zázvoru a teplým kokosovým olejem. Masku nechte po přímé aplikaci na vlasy působit 30 minut a poté umyjte běžným způsobem.

Metličky nejsou jen vadou na kráse. Řeště je včas

Polévka z červené řepy s medem

Polévka z červené řepy s medem

3 hlasy
45min 197 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kančí na slanině

11 hlasů
2h a 30min 591kJ 239 Kč

Máte rádi zvěřinu, tento recept vás nezklame.

Květák s vejci

12 hlasů
35min 495kJ 60 Kč

Květák s vejci připravený ve woku.

Poradny

Dávám výpověď, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok, máte nárok na tzv. poměrn... Více

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více