Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Za rozpraskané rty může zima i nemoci. Jak jim pomoci

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10. 2. 2019 | Krása a móda

Trápí vás rozpraskané, suché rty a často se vracející koutky? Viníkem mohou být změny počasí, špatná životospráva, ale i skryté choroby. Jak si pomoci ke šťavnatému úsměvu bez palčivých obtíží?

Nevyvážená strava

Popraskané rty bývají často následkem nevhodné či nevyvážené stravy a zejména deficitu vitaminů skupiny B, zinku a železa. Zaměřte se na doplnění těchto vitaminů nejen v jídle, ale klidně i v tabletách. Pokud vám vaše tělo vysílá takto viditelné signály, nejspíš máte těchto vitaminů zoufale málo.

Málo pijete

Kůže na rtech je velice citlivá, a pokud tělo trápíte nedostatečným přísunem tekutin, vaše rty vám to velmi brzy dají najevo. Zkuste se tedy zaměřit na zlepšení pitného režimu. Pokud jsou na tom po pár dnech vaše rty lépe, zjevně jste našli příčinu problému.

Extrémní teploty

Citlivé pokožce rtů nesvědčí ani příliš velké horko, a stejně tak ani zima. V zimě i v létě je potřeba rty vyživovat a chránit i zvenčí, proto byste u sebe měly vždy nosit kvalitní balzám, ideálně s vitamínem E, který napomáhá rychlejší regeneraci pokožky. Není však dobré to s balzámem přehánět. Snadno si na něm totiž vytvoříte závislost a bez namazání každých třicet minut pak budete trpět pocitem, že to bez něj nemůžete vydržet. Rty chraňte, ale pouze tehdy, když to skutečně potřebují.

Skryté choroby

Pokud máte problémy s popraskanými, bolavými rty a koutky úst již delší dobu, může jít o signál upozorňující na zánět, který vaše tělo může ukrývat. Na rtech se často odrazí i stav vašich střev či problémy s cukrovkou. Pokud se tedy stav vašich rtů nelepší ani po změně stravy a dostatečném přísunu tekutin, neměli byste tento jev přehlížet.

Rychlý pomocník

Odpradávna byl lékem na všechno a dodnes ho při hojení ran máloco zastoupí. Řeč je o včelím medu. Nejen, že má skvělou schopnost rychle hojit rány, je antiseptický a svojí hutnou konzistencí zabraňuje vstupu bakterií do rány, navíc také skvěle chutná. Pokud vás tedy trápí suché rty, rozhodně sáhněte po medu.

Koupele pro potěšení těla i duše. Jak si vyrobit šumivé k...

Kuřecí stehna s bylinkami

Kuřecí stehna s bylinkami

7 hlasů
1h a 5min 644 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Řecká musaka

10 hlasů
1h a 5min 508kJ 165 Kč

Řekové si umí užívat život. A to platí také o jejich k...

Zapečené kuřecí maso s těstovinou

9 hlasů
1h a 15min 883kJ 190 Kč

Večeře pro celou rodinu.

Poradny

Z jakého účtu mi přijde nemocenská?

Dobrý den,od 4. do 14. dne nemoci Vám vyplácí náhradu mzdy zaměstnavatel, od 15. dne nemoci Vám n... Více

Může být nevyčerpaný RP vyplacený jednorázově?

Dobrý den,v současné době je situace taková, že jednorázové doplacení nevyčerpané částky rodičovs... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více