Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Koupání v horké vodě není dobrý nápad. Co vše vám hrozí

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.01.2019 | Krása a móda

Také si po náročném dni rádi zalezete do vany s vodou horkou tak, až se vám potí zrcadla v koupelně a ponořené části těla jsou rudé jako rak? Ačkoli to někomu může být příjemné, dlouhé nakládání v horké vodě nám může pořádně uškodit.

Poškození cév

Koupání v horké vodě je nejen nezdravé, může být dokonce až nebezpečné. Při delším pobytu v horké vodě se poškozují velmi citlivé cévy lymfatického systému, který je pak velmi namáhán. Člověk pak může trpět zbytečnými otoky.

Zhoršená kvalita vlasů

Vlasy jsou v zimě už tak dost namáhavé. Mráz je vysušuje a jen málokdo na zimu používá speciální šampony a balzámy, které jsou pro toto období vhodnější. Horká voda však vlasy vysuší ještě více. Umíte si představit, jak bude vypadat vaše hříva, když ji venku vystavíte mrazu, doma vařící vodě a následně je ještě vyfénujete a vyžehlíte? Na jaře budou vaše vlasy zničené.

Stárnutí kůže

Horká voda má také zásadní vliv na vzhled naší pokožky, protože z kůže odstraňuje příliš mnoho ochranné mastnoty. Kůže je pak vysušená, povolená a ztrácí svoji přirozenou pružnost. Při častém koupání v horké vodě se také rychleji tvoří vrásky.

Riziko infarktu

Zejména v zimním období, kdy máme horké koupele nejraději, se však tento relax příliš nedoporučuje. Tělo je přivyklé chladnému zimnímu klimatu a velký teplotní skok může zvýšit riziko infarktu. Vědci potvrzují, že k infarktu nejčastěji dochází v zimním období a v ranních hodinách. Teorie o vlivu horké vody na srdce člověka v jejich statistikách figuruje také.

Hrozba neplodnosti

Lékaři také hovoří o nepříznivých vlivech na mužovu plodnost. Nedoporučuje se setrvávat v horké vodě déle, než půl hodiny. Působení přehnaného tepla na mužské genitálie může mít za následek sníženou aktivitu a tvorbu spermií.

Má i své plusy

Dát si po náročném dni horkou koupel není však vždy jen nebezpečné. Je prokázáno, že horká koupel například snižuje stres a tím se zpomaluje postup zánětlivých procesů v těle. I tak se ale nedoporučuje voda teplejší, než je 40 °C.

Husté obočí zajistí známé ingredience z kuchyně

Mrkvový salát se zázvorem

Mrkvový salát se zázvorem

7 hlasů
20min 422 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát ze zelí a jablek

14 hlasů
35min 593kJ 50 Kč

Recept na zelný salát jako součást oblohy nebo jako le...

Melounový salát

9 hlasů
15min 356kJ 65 Kč

Osvěžující salát z melounu a jahod.

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více