Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Koupání v horké vodě není dobrý nápad. Co vše vám hrozí

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16. 1. 2019 | Krása a móda

Také si po náročném dni rádi zalezete do vany s vodou horkou tak, až se vám potí zrcadla v koupelně a ponořené části těla jsou rudé jako rak? Ačkoli to někomu může být příjemné, dlouhé nakládání v horké vodě nám může pořádně uškodit.

Poškození cév

Koupání v horké vodě je nejen nezdravé, může být dokonce až nebezpečné. Při delším pobytu v horké vodě se poškozují velmi citlivé cévy lymfatického systému, který je pak velmi namáhán. Člověk pak může trpět zbytečnými otoky.

Zhoršená kvalita vlasů

Vlasy jsou v zimě už tak dost namáhavé. Mráz je vysušuje a jen málokdo na zimu používá speciální šampony a balzámy, které jsou pro toto období vhodnější. Horká voda však vlasy vysuší ještě více. Umíte si představit, jak bude vypadat vaše hříva, když ji venku vystavíte mrazu, doma vařící vodě a následně je ještě vyfénujete a vyžehlíte? Na jaře budou vaše vlasy zničené.

Stárnutí kůže

Horká voda má také zásadní vliv na vzhled naší pokožky, protože z kůže odstraňuje příliš mnoho ochranné mastnoty. Kůže je pak vysušená, povolená a ztrácí svoji přirozenou pružnost. Při častém koupání v horké vodě se také rychleji tvoří vrásky.

Riziko infarktu

Zejména v zimním období, kdy máme horké koupele nejraději, se však tento relax příliš nedoporučuje. Tělo je přivyklé chladnému zimnímu klimatu a velký teplotní skok může zvýšit riziko infarktu. Vědci potvrzují, že k infarktu nejčastěji dochází v zimním období a v ranních hodinách. Teorie o vlivu horké vody na srdce člověka v jejich statistikách figuruje také.

Hrozba neplodnosti

Lékaři také hovoří o nepříznivých vlivech na mužovu plodnost. Nedoporučuje se setrvávat v horké vodě déle, než půl hodiny. Působení přehnaného tepla na mužské genitálie může mít za následek sníženou aktivitu a tvorbu spermií.

Má i své plusy

Dát si po náročném dni horkou koupel není však vždy jen nebezpečné. Je prokázáno, že horká koupel například snižuje stres a tím se zpomaluje postup zánětlivých procesů v těle. I tak se ale nedoporučuje voda teplejší, než je 40 °C.

Mýty vs. pravda: Ty nohy si nehol, budeš ještě chlupatější!

Vrstvený salát

Vrstvený salát

15 hlasů
50min 617 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí kousky na šalotkách

1 hlas
1h a 25min 333kJ 140 Kč

Kuřecí maso pečené se šalotkou a jablky.

Jogurtová indická polévka s rýží

0 hlasů
35min 350kJ 80 Kč

Pikantní, kořeněná jogurtová indická polévka. Skvělá volb...

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Již minulý týden naznačil, že pro vás začíná méně stresující období, než tomu bylo doposud. Využijte toho! Začněte se soustředit na věci, které jste kvůli neustálému vypětí v minulých dnech a týdnech opomíjeli. Budete mít ze seb...

Více