Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Flek sem, flek tam aneb Umíte správně nanášet samoopalovací krém?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

6. 7. 2019 | Krása a móda

Ráda byste měla snědou pleť po celý rok, ale neholdujete povalování na slunci či v solárku? Možností je použití samoopalovacího krému, který dodá vaší pleti čokoládový nádech, bez nutnosti několikahodinového smažení na lehátku. Výrobci se sice předhánějí v jednoduchosti nanášení až po výsledný efekt, ale ať děláte, co děláte, stále se na vaší pleti po několika hodinách od nanesení objevují žlutavé mapy?

Chce to trochu trénink. Poradíme vám jak na to.

Umyjte se

Samoopalovací krém nikdy nesmí přijít na upocenou nebo mastnou kůži. Před jeho nanesením se tedy vždy pořádně umyjte. Smyjete tím nejen špínu a prach, který se na mastnějších částech vašeho těla za celý den nahromadí, ale také pokožku zvláčníte a krém se bude po koupání lépe vstřebávat.

Oholte se

Nejčastější nedokonalosti, které se na kůži po nanesení samoopalovacích prostředků vybarví, jsou oranžové tečky v pórech, ze kterých rostou chloupky. Ty je potřeba odstranit, aby se póry mohly uzavřít a krém se v nich nehromadil. Není od věci zbavit se i chloupků na rukou, aby byl výsledek opravdu dokonalý.

Použijte peeling

Nevzhledné mapy mohou také vznikat na místech, kde je větší množství odumřelé kůže, tedy na kolenou, loktech, v oblasti kotníků a nártů. Abyste tvorbě map předešly, je potřeba se zrohovatělé kůže zbavit. Na hrubší místa použijte pemzu, zbytek těla pak pořádně vydrbejte s pomocí peelingu.

Odspodu nahoru

Samoopalovací krém nanášejte vždy od nejproblematičtějších míst, tedy od nohou, směrem vzhůru. Začněte na nártech a kotnících a přes lýtka, kolena a stehna postupujte směrem vzhůru. Jedině tak se vám podaří rozetřít krém rovnoměrně a nebude se hromadit v záhybech členitějších partií vašeho těla. Při nanášení nevynechejte jedinou část, včetně krku, uší nebo podpaží, abyste si nevytvořily tmavá ohraničení neošetřených partií, které pak budou zářit na dálku.

Vyčkejte

Po nanesení krému je dobré alespoň čtvrt hodiny počkat, než se krém vstřebá a zaschne. Neoblékejte se, ani si nelehejte na gauč, snažte se prostě nesetřít krém dříve, než dokonale zaschne. Dávejte si také pozor na oblečení. Některé přípravky mají tendenci barvit, pokud se zpotíte.

Běžné návyky, které opravdu škodí pleti

Vepřové kousky se zelím a mrkví

Vepřové kousky se zelím a mrkví

12 hlasů
55min 423 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pivní palačinky

14 hlasů
40min 661kJ 44 Kč

Recept na palačinky tentokrát z pivního těsta.

Grilovaný bůček

12 hlasů
1h a 40min 1254kJ 150 Kč

Recept pro milovníky pořádného kusu masa.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více