Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Z léků na ztrátu vlasů fungují jen rozmarýn, kofein či dýňový olej

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

07.07.2019 | Krása a móda

Vědci z Kalifornie se rozhodli otestovat doplňkové alternativní přípravky proti vypadávání vlasů. Mezi nimi tak klinicky půl roku zkoušeli třeba kurkumu, česnekový olej, cibulovou šťávu, rozmarýnový olej, dýňový olej, zinek, bílkoviny z mořských plodů, masáže pokožky hlavy či podávání vitaminu D v tabletách. A výsledky byly překvapující. Některé metody nebyly účinné vůbec, některé měly mírné výsledky, ale u řady došlo skutečně ke zhoustnutí vlasů. Třeba při aplikaci cibulové šťávy.

Vědci z Kalifornské univerzity zcela vyřadili přípravky z česneku určené k vnějšímu použití. Dále se jako neúčinná jevila kurkuma, podávání umělých doplňků s vitaminem D, E a B7, masáže, aromaterapie, akupunktura, různé aminokyseliny a prokyanidin.

U česnekových přípravků však byly výsledky nejasné. „Musíme provést další testování a výzkum, abychom přesně určili účinek lokální aplikace česneku proti vypadávání vlasů,“ tvrdí autoři z University of California v Irvinu.

Lokální aplikace kofeinu, rozmarýnového oleje, podávání zinku, aplikace cibulové šťávy, podávání melatoninu, výtažek z palmy serenoa, dýňový olej a bílkoviny z mořských plodů byly účinné. U cibulové šťávy došlo k obnově vlasů v celých segmentech hlavy.

„Rozmarýnový olej se jeví jako bezpečná alternativní léčba androgenní alopecie. Výsledky této studie jsou důvodem dále s tímto přípravkem zabývat,“ tvrdí autoři z Kalifornie.

Připravte si vlastní kúru

Rozmarýn je jedním z nejlepších olejů pro podporu růstu vlasů, který kštici zároveň zahušťuje. Esenciální olej z cedrového dřeva zase pomáhá stimulovat vlasové folikuly tím, že zvyšuje krevní oběh v pokožce hlasy. I to může zamezit vypadávání! Do třetice se hodně hovoří o šalvějovém esenciálním oleji, který má některé podobné vlastnosti jako již zmíněný rozmarýnový olej. A jak tyhle tři zázraky zkombinovat? Tady je recept, jenž slouží zhruba k osmi až deseti aplikacím.

Připravte si 43 gramů jojobového oleje, stejné množství hroznového oleje (neboli olej z hroznových jader), 30 kapek čistého cedrového esenciálního oleje, 30 kapek čistého rozmarýnu a 30 kapek čistého šalvějového oleje. Všechny uvedené přísady smíchejte ve vhodné nádobě s víčkem a důkladně protřepejte. Následně velkoryse aplikujte na pokožku hlavy a mokré či suché kořínky vlasů. Lehce promasírujte. Nechte 20 minut působit, poté vlasy umyjte běžným způsobem. Kúru je přitom vhodné provádět třikrát týdně.

Keratin dodává vlasům lesk a jemnost

Novoroční čočková polévka

Novoroční čočková polévka

12 hlasů
1h a 5min 519 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové kousky na zázvoru

9 hlasů
55min 1020kJ 185 Kč

Pikantní vepřové kousky na bílém víně se zázvorem.

Minutka z hovězí svíčkové

19 hlasů
35min 683kJ 140 Kč

Nudličky hovězího masa paprikou a brokolicí.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více