Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Z léků na ztrátu vlasů fungují jen rozmarýn, kofein či dýňový olej

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

07.07.2019 | Krása a móda

Vědci z Kalifornie se rozhodli otestovat doplňkové alternativní přípravky proti vypadávání vlasů. Mezi nimi tak klinicky půl roku zkoušeli třeba kurkumu, česnekový olej, cibulovou šťávu, rozmarýnový olej, dýňový olej, zinek, bílkoviny z mořských plodů, masáže pokožky hlavy či podávání vitaminu D v tabletách. A výsledky byly překvapující. Některé metody nebyly účinné vůbec, některé měly mírné výsledky, ale u řady došlo skutečně ke zhoustnutí vlasů. Třeba při aplikaci cibulové šťávy.

Vědci z Kalifornské univerzity zcela vyřadili přípravky z česneku určené k vnějšímu použití. Dále se jako neúčinná jevila kurkuma, podávání umělých doplňků s vitaminem D, E a B7, masáže, aromaterapie, akupunktura, různé aminokyseliny a prokyanidin.

U česnekových přípravků však byly výsledky nejasné. „Musíme provést další testování a výzkum, abychom přesně určili účinek lokální aplikace česneku proti vypadávání vlasů,“ tvrdí autoři z University of California v Irvinu.

Lokální aplikace kofeinu, rozmarýnového oleje, podávání zinku, aplikace cibulové šťávy, podávání melatoninu, výtažek z palmy serenoa, dýňový olej a bílkoviny z mořských plodů byly účinné. U cibulové šťávy došlo k obnově vlasů v celých segmentech hlavy.

„Rozmarýnový olej se jeví jako bezpečná alternativní léčba androgenní alopecie. Výsledky této studie jsou důvodem dále s tímto přípravkem zabývat,“ tvrdí autoři z Kalifornie.

Připravte si vlastní kúru

Rozmarýn je jedním z nejlepších olejů pro podporu růstu vlasů, který kštici zároveň zahušťuje. Esenciální olej z cedrového dřeva zase pomáhá stimulovat vlasové folikuly tím, že zvyšuje krevní oběh v pokožce hlasy. I to může zamezit vypadávání! Do třetice se hodně hovoří o šalvějovém esenciálním oleji, který má některé podobné vlastnosti jako již zmíněný rozmarýnový olej. A jak tyhle tři zázraky zkombinovat? Tady je recept, jenž slouží zhruba k osmi až deseti aplikacím.

Připravte si 43 gramů jojobového oleje, stejné množství hroznového oleje (neboli olej z hroznových jader), 30 kapek čistého cedrového esenciálního oleje, 30 kapek čistého rozmarýnu a 30 kapek čistého šalvějového oleje. Všechny uvedené přísady smíchejte ve vhodné nádobě s víčkem a důkladně protřepejte. Následně velkoryse aplikujte na pokožku hlavy a mokré či suché kořínky vlasů. Lehce promasírujte. Nechte 20 minut působit, poté vlasy umyjte běžným způsobem. Kúru je přitom vhodné provádět třikrát týdně.

Vyzrajte jednou provždy nad rozšířenými póry

Banánová rýže

Banánová rýže

15 hlasů
40min 802 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kachna plněná kyselým zelím

11 hlasů
1h a 50min 679kJ 190 Kč

Recept na plněnou kachnu, kterou neplníme tradičně jab...

Tilapie s citronem a šalotkou

10 hlasů
35min 333kJ 105 Kč

Jednoduché, zdravé a velmi chutné.

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více