Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepodceňujte noční péči o pleť, výsledky uvidíte během pár týdnů

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

27.10.2019 | Krása a móda

Péče o pleť je někdy tak trochu alchymie. Její úspěch totiž závisí hned na několika proměnných a pozitivní výsledky se nemusí dostavit ani tehdy, když máte pocit, že jste udělali vše správně. Proto se společně tentokrát zaměříme na noční péči, kterou mnozí podceňují.

Regenerace přes noc

Noční péče o pleť je přitom alfou a omegou zdravé pokožky. Zatímco ve dne se pleť brání okolním vlivům, jako je prach, vítr, UV záření, znečištění, inverze či cigaretový dým, v noci má několik hodin na vstřebání veškerých živin a na přípravu na další den. Je proto potřeba ji v tomto procesu jít trochu naproti a dopřát ji to nejlepší.

A přestože je možné do určitého věku potřeby pokožky ignorovat a nechat ji čerpat sílu pouze ze spánku a z životosprávy, časem každý přijde na to, že každodenní čištění a osmihodinový spánek už prostě nejsou dostačující. Na řadu tak přichází nejrůznější noční krémy, které mají díky svému složení pozitivní efekt na vitalitu a odolnost pleti.

A jaké přípravky byste tedy měli vyhledávat?

Noční krém je základ

Noční krémy by měly obsahovat více vyživující složek než krémy denní. Proto jsou často hutnější a zdají se být mastnější. Noční krém by měl být od určitého věku samozřejmostí a je dobré jej zařadit do svých pravidelných kosmetických rituálů. Krém aktivně působí na kožní buňky během spánku, kdy pokožka přijímá všechny minerály, stopové prvky a regenerační složky. Noční krém je také mastnější než denní, čímž pomáhá vyrovnávat vlhkost kůže a celkově zlepšuje texturu pleti.

Vyživující séra

Výživu pleti lze však podpořit i minerální emulzí či oživujícím sérem. Faktem zůstává, že si pleť na noční krémy po určité době zvyká, a proto je vhodné noční péči trochu oživit. Vživující séra a emulze jsou ideální pro intenzivní noční regeneraci unavené, suché a citlivé pleti. Pokožka je díky nim po ránu velmi hebká a vyhlazená a postupně se stává odolnější vůči nepříznivým vlivům okolního prostředí. Jelikož je však emulze velmi silná, měla by se používat třikrát až čtyřikrát týdně místo nočního krému. Séra mají silný revitalizující účinek, proto je vhodné je používat třikrát týdně, taktéž místo nočního krému.

Dostatek odpočinku

V péči o pokožku však nelze podceňovat ani již zmiňovaný dostatek odpočinku. Během noci se totiž v pokožce odehrává množství chemických procesů a dostatečně dlouhý odpočinek je tak stěžejní. Při zdravém a kvalitním spánku kůže doplňuje to, co jí chybí, obnovuje, regeneruje a vytváří nové buňky, kterými nahrazuje ty odumřelé. Proto většinou po probdělé noci vidíme následek nejvíce právě na obličeji, kterému stačí jediná noc a okamžitě nám to vrátí i s úroky. Při dlouhodobém nevyspání poté můžeme pozorovat, že má obličej nezdravý vzhled a pleť je více náchylná k poškození. U zdravého a dostatečně dlouhého spánku tak noční péče o pokožku začíná i končí.

Užívání antibiotik zvyšuje riziko spálení pokožky od slunce

Pečené plátky vepřové panenky

Pečené plátky vepřové panenky

9 hlasů
40min 590 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Masové kuličky s grilovací omáčkou

10 hlasů
60min 856kJ 145 Kč

Kuličky z mletého masa pečené v troubě.

Krůtí plátky s tuňákovou omáčkou

19 hlasů
40min 746kJ 170 Kč

Krůtí prsa jako minutka se studenou tuňákovou omáčkou.

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více