Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Běžné návyky, které opravdu škodí pleti

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

07.12.2019 | Krása a móda

Věnujete péči o vzhled mnoho času, používáte drahou kosmetiku, nebráníte se kosmetickým procedurám, a přesto pořád není výsledek podle vašich představ? Možná si škodíte běžnými návyky, které by vás ani nenapadly! Jaké jsou nejčastější příčiny předčasného stárnutí a uvadající pleti?

Příliš rychlé hubnutí

Trápí vás nadbytečná kila, kterých se pracně zbavujete dietou? Tak pozor na příliš přísný režim, který se může snadno odrazit na tváři. Lehká strava organismu i pleti prospěje, protože je většinou plná vitaminů. Pokud ale shodíte 5 kilo za měsíc, měla byste požádat o konzultaci dermatologa, aby vám pomohl včas odstranit škody způsobené rychlým úbytkem tuků.

Modré světlo

Trávíte pracovní dobu u počítače a volný čas se smartphonem v ruce? Potom ohrožujete nejenom svůj klidný spánek, ale modré světlo proniká také do hlubších vrstev pokožky, kde je uložen kolagen a elastin, což je hlouběji, než kam dosahuje nebezpečné UVA a UVB záření. Poškození kožních buněk z pohledu stárnutí tak může být daleko rozsáhlejší.

Nedostatek spánku

Kolik hodin strávíte v posteli spánkem nemusí nutně vypovídat o tom, zda se vaše tělo správným způsobem regeneruje. Sledování televize a mobilní telefon totiž modrým světlem působí na organismus podobně jako denní světlo, a tím pádem nejsme nastaveni na odpočinek. Problémem může být také spánková apnea, která vypadá jako běžné chrápání, nicméně se jedná o poruchu dýchání, kdy vás po probuzení trápí únava, bolesti hlavy a zadýchanost.

Správná poloha při spánku

Dostatek spánku je základem, nicméně váš obličej může být v ohrožení i vnějším způsobem, důležitá je totiž také poloha hlavy při spánku. Pokud spíme na boku či na břiše, pleť se mačká a postupně se začnou rýsovat vrásky, viditelné nejprve jen ráno, později již trvale (typicky vertikální linie ze strany na čele či na tváři). Naučte se spát správně, dokud je čas.

Nedostatek pohybu

V životním stylu je asi nejdůležitější udržovat rozumný pohyb, který má obrovský vliv nejenom na naše tělo, ale také na pleť a celkový vzhled. Bohužel řada lidí fyzickou aktivitu odkládá z časových důvodů anebo po příchodu z práce už nemá na sport nebo procházku energii. Nárazová aktivita o víkendu ovšem nestačí a pravidelný pohyb nenahradí.   

Nejen kouření škodí pleti

Jeden z nejvýraznějších faktorů ovlivňujících kvalitu pleti je kouření. Málo zmiňovaným faktem ovšem bývá informace, že se nejedná jenom o klasické cigarety, ale problém je také v elektronických cigaretách a dalších „vaping“ produktech, které rovněž obsahují nikotin. Vdechování nikotinu omezuje průtok krve, a proto dochází k nedostatečnému prokrvení a okysličení pleti. Tento jev má za následek předčasné stárnutí kůže a její pobledlost. Kuřačky zkrátka musí počítat s nějakou tou vráskou navíc.

Absence kosmetiky

Využíváte jenom minimum kosmetických produktů a make-upu? Své pleti tím rozhodně nepomáháte. Většina krémů na obličej obsahuje ochranný SPF faktor, který chrání obličej před škodlivým UVA a UVB zářením z denního světla, denní make-up nebo BB krém zase zachycuje mikročástice nečistot ve vzduchu. „Nahá“ tvář je proto vystavena mnohem větší zátěži než je užívání kosmetických produktů.

Odmítání estetických zákroků

Názor na proces stárnutí může mít mnoho podob, ovšem důležité je uvědomit si, že estetické procedury neznamenají vždy radikální zákrok. Dermatologie již dnes využívá mnoho šetrných a neinvazivních způsobů, které mohou odstranit drobné vrásky, pigmentové skvrny a nerovnosti v obličeji, aniž by způsobily zásadní zásah do vzhledu. Každá žena netouží mít dokonale vypnutý obličej, nicméně zbavení se drobných nedostatků není žádnou malicherností, za kterou bychom se musely stydět.

Cestujte za módou jen kousek za naše hranice

Medové kuřecí čtvrtky

Medové kuřecí čtvrtky

12 hlasů
1h a 20min 516 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapékané brambory se zelím

19 hlasů
1h a 15min 492kJ 85 Kč

Jednoduchý recept na vynikající zapékané brambory se s...

Marinovaný králík se zeleninou

19 hlasů
1h a 35min 164kJ 220 Kč

Naložený králík pečený v troubě.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více