Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Běžné návyky, které opravdu škodí pleti

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

07.12.2019 | Krása a móda

Věnujete péči o vzhled mnoho času, používáte drahou kosmetiku, nebráníte se kosmetickým procedurám, a přesto pořád není výsledek podle vašich představ? Možná si škodíte běžnými návyky, které by vás ani nenapadly! Jaké jsou nejčastější příčiny předčasného stárnutí a uvadající pleti?

Příliš rychlé hubnutí

Trápí vás nadbytečná kila, kterých se pracně zbavujete dietou? Tak pozor na příliš přísný režim, který se může snadno odrazit na tváři. Lehká strava organismu i pleti prospěje, protože je většinou plná vitaminů. Pokud ale shodíte 5 kilo za měsíc, měla byste požádat o konzultaci dermatologa, aby vám pomohl včas odstranit škody způsobené rychlým úbytkem tuků.

Modré světlo

Trávíte pracovní dobu u počítače a volný čas se smartphonem v ruce? Potom ohrožujete nejenom svůj klidný spánek, ale modré světlo proniká také do hlubších vrstev pokožky, kde je uložen kolagen a elastin, což je hlouběji, než kam dosahuje nebezpečné UVA a UVB záření. Poškození kožních buněk z pohledu stárnutí tak může být daleko rozsáhlejší.

Nedostatek spánku

Kolik hodin strávíte v posteli spánkem nemusí nutně vypovídat o tom, zda se vaše tělo správným způsobem regeneruje. Sledování televize a mobilní telefon totiž modrým světlem působí na organismus podobně jako denní světlo, a tím pádem nejsme nastaveni na odpočinek. Problémem může být také spánková apnea, která vypadá jako běžné chrápání, nicméně se jedná o poruchu dýchání, kdy vás po probuzení trápí únava, bolesti hlavy a zadýchanost.

Správná poloha při spánku

Dostatek spánku je základem, nicméně váš obličej může být v ohrožení i vnějším způsobem, důležitá je totiž také poloha hlavy při spánku. Pokud spíme na boku či na břiše, pleť se mačká a postupně se začnou rýsovat vrásky, viditelné nejprve jen ráno, později již trvale (typicky vertikální linie ze strany na čele či na tváři). Naučte se spát správně, dokud je čas.

Nedostatek pohybu

V životním stylu je asi nejdůležitější udržovat rozumný pohyb, který má obrovský vliv nejenom na naše tělo, ale také na pleť a celkový vzhled. Bohužel řada lidí fyzickou aktivitu odkládá z časových důvodů anebo po příchodu z práce už nemá na sport nebo procházku energii. Nárazová aktivita o víkendu ovšem nestačí a pravidelný pohyb nenahradí.   

Nejen kouření škodí pleti

Jeden z nejvýraznějších faktorů ovlivňujících kvalitu pleti je kouření. Málo zmiňovaným faktem ovšem bývá informace, že se nejedná jenom o klasické cigarety, ale problém je také v elektronických cigaretách a dalších „vaping“ produktech, které rovněž obsahují nikotin. Vdechování nikotinu omezuje průtok krve, a proto dochází k nedostatečnému prokrvení a okysličení pleti. Tento jev má za následek předčasné stárnutí kůže a její pobledlost. Kuřačky zkrátka musí počítat s nějakou tou vráskou navíc.

Absence kosmetiky

Využíváte jenom minimum kosmetických produktů a make-upu? Své pleti tím rozhodně nepomáháte. Většina krémů na obličej obsahuje ochranný SPF faktor, který chrání obličej před škodlivým UVA a UVB zářením z denního světla, denní make-up nebo BB krém zase zachycuje mikročástice nečistot ve vzduchu. „Nahá“ tvář je proto vystavena mnohem větší zátěži než je užívání kosmetických produktů.

Odmítání estetických zákroků

Názor na proces stárnutí může mít mnoho podob, ovšem důležité je uvědomit si, že estetické procedury neznamenají vždy radikální zákrok. Dermatologie již dnes využívá mnoho šetrných a neinvazivních způsobů, které mohou odstranit drobné vrásky, pigmentové skvrny a nerovnosti v obličeji, aniž by způsobily zásadní zásah do vzhledu. Každá žena netouží mít dokonale vypnutý obličej, nicméně zbavení se drobných nedostatků není žádnou malicherností, za kterou bychom se musely stydět.

Aby jizvičky po akné v obličeji byly vzpomínkou

Polévka s koriandrem

Polévka s koriandrem

14 hlasů
25min 425 kJ 108 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s čerstvým fenyklem

12 hlasů
15min 426kJ 56 Kč

Recept na velmi dietní salát, na kterých potřebujete p...

Vepřové kotlety na jablkách

15 hlasů
55min 712kJ 125 Kč

Recept na chutně a rychle připravené kotlety s jablky.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více