Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vrásky jsou zrcadlem vašeho zdraví

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

29.06.2020 | Krása a móda

Jsou vrásky opravdu na obtíž? Záleží na úhlu pohledu. Mohou varovat před rizikem aterosklerózy i osteoporózy. A jak s nimi souvisí mobilní telefon? Budete se divit!

Vrásky k životu neodmyslitelně patří, neboť jsou typickým projevem přirozeného procesu stárnutí. I pokud by je leckdo oželel, nelze jim upřít, že mají i jedno překvapivé pozitivum. Rýhy a prohlubně, kterým se všemi silami snažíme bránit, dokážou upozornit třeba na závažné choroby. Nebo na nadměrné používání mobilního telefonu! Co všechno z nich můžete vyčíst?

Náchylnost k srdečním chorobám

V jaké kondici je váš kardiovaskulární systém? S trochou nadsázky by se dalo říct, že abyste měli jasno, stačí se podívat do zrcadla. Američtí vědci se na základě jedné ze svých studií domnívají, že lidé s hlubokými vráskami na čele mají desetkrát větší pravděpodobnost aterosklerózy (kornatění cév). Jaká je mezi tím souvislost? Prý stres, uvádějí odborníci, neboť za kožní rýhy i aterosklerózu může ve většině případů dlouhodobé psychické vypětí.

Pozor, kosti v ohrožení

Že by spolu mohla mít pokožka a kosti vůbec něco společného, to by napadlo asi málokoho. Nicméně pravda je, že jejich stav závisí na kolagenu, jehož samovolná produkce s věkem klesá. Rychle se tvořící prohlubně a jemné linie tedy podle amerických expertů z Yale University signalizují nízkou hustotu kostí a tím i riziko osteoporózy.

Přílišná náklonnost k chytrým telefonům

Počet uživatelů smartphonů se za posledních pět let více než ztrojnásobil. Je tedy jasné, že bez této chytré vymoženosti si moderní populace svou existenci neumí představit. Otázkou však je, zda je to dobře. Pomineme-li fakt, že mobil narušuje spánek, způsobuje potíže s páteří a může si nehezky pohrát s lidskou psychikou, se jeho používání podepíše i na pleti.

„I hodně mladé ročníky dnes přicházejí do našich ordinací, přičemž si stěžují na hluboké vrásky mezi obočím. Já osobně je dávám za vinu mobilním telefonům a modrému světlu, jež vyzařují. Kvůli němu se lidé při pohledu na displej mračí, což si postupem času pochopitelně vybere svou daň,“ vysvětluje americká dermatoložka Dee Anna Glaser.

Diskutabilní mýty o vráskách

Kuřecí pánev

Kuřecí pánev

8 hlasů
55min 652 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hermelín s ananasem

18 hlasů
25min 1246kJ 35 Kč

Smažená rychlovka, kterou určitě znáte. V tomto recept...

Plněné palačinky

15 hlasů
1h a 20min 517kJ 130 Kč

Palačinky plněné kuřecím masem a houbami.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více