Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí prostředky pro narovnání neposedných vlasů

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15.06.2020 | Krása a móda

Přepadá vás při pohledu do zrcadla čiré zoufalství? Klid, i ta nejkudrnatější vlasová katastrofa se dá zažehnat pomocí vajec, olivového oleje, jablečného octa nebo piva.

Rovné, hladké a lesklé vlasy asi nikdy nevyjdou z módy, protože vypadají dobře na jakémkoli typu obličeje. Můžete si o nich nechat leda tak zdát, protože vám příroda nadělila neposedné vlny, které jdou jen obtížně upravit? Jsou hned dvě možnosti, jak to změnit. Tou první je návštěva kadeřnického salonu, kde vlasy běžně narovnávají pomocí speciálních procedur. Má to své výhody, ovšem nevýhody také.

Pomoc od profíka není vždy to pravé

Je pravda, že efekt vydrží i několik měsíců, takže si od žehličky na delší čas odpočinete. Počítejte však s tím, že kúru je potřeba pravidelně opakovat, a to pokaždé, kdy hříva trochu odroste. To může být náročné jak časově, tak finančně, což se pro mnohé jeví jako značné negativum. Co tedy plán B? Tím jsou přírodní prostředky přímo z vaší kuchyně. Které konkrétní korunu krásy vyhladí?

Vejce a olivový olej, dvojka k pohledání

Kombinace vajec a olivového oleje se možná tváří obyčejně, nicméně nenechte se zmást, protože jde o báječnou „vyrovnávací směs“. Její složky navíc kštici posílí, napraví její poškození a dodají lesk. Tak na co čekat? Rozklepněte dvě vajíčka a vmíchejte je do čtyř polévkových lžic oleje. Získaný přípravek aplikujte po celé délce a vlasy rozčešte hřebenem se širokými zuby. Následně je přikryjte igelitovým sáčkem nebo koupací čepicí. Zbývá už jen vyčkat 30 minut a poté si hlavu umýt běžným způsobem.

Jablečný ocet má co nabídnout

Další možností je jablečný ocet. Ten pro změnu nalijte do šálku vody a roztok využijte jako finální oplach po klasickém mytí. Vodou ho pak ale nesmývejte, nechte ho uschnout pěkně na vzduchu. Co z toho budete mít? Hladší účes, optimální hodnoty pH na pokožce hlavy, záruku rychlejšího růstu i menší riziko nadměrného vypadávání.

Pivo do žaludku i do šamponu

Máte v lednici pivo pro případ, že by přišla žízeň? Výborně, tak šup s ním do hrnce. Nemusíte ho oželet celé, bohatě stačí jeden šálek. Jakmile ho povaříte, seznamte ho s běžně používaným šamponem. A zbytek už znáte, ne? Stačí vlasy namočit, nanést pivní zlepšovák, vytvořit pěnu… Zkrátka běžný postup.

Letošnímu létu vládnou veselé zlaté osmdesátky

Salát s červeným zelím

Salát s červeným zelím

0 hlasů
25min 412 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Gnocchi se šalvějovým máslem

15 hlasů
30min 1086kJ 60 Kč

Recept rychlý bezmasý oběd nebo večeři.

Kuřecí polévka s koriandrem

0 hlasů
1h a 20min 179kJ 140 Kč

Kuřecí polévka s koriandrem a zelenou kari pastou.

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více