Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vitamin E vylepšuje vzhled našeho zevnějšku

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12.08.2020 | Krása a móda

Vitamin E nalézáme v mnoha zkrášlujících přípravcích. Opravdu má takovou moc, jak se povídá? No jéje! Povzbuzuje růst vlasů, zlepšuje vzhled jizev, posiluje nehty a zachovává pružnou pokožku.

Vitamin E je silný antioxidant rozpustný v tucích, který má mnoho působivých účinků. Funguje jako posilovač imunity, podporuje krevní oběh, reguluje hladinu cukru v krvi a chrání před některými druhy rakoviny. Asi nejvíce se ale dává do souvislosti se zlepšováním zevnějšku. Proč se tato látka tak často přidává do hydratačních krémů, pleťových sér, šamponů, kondicionéru a dalších kosmetických produktů, které vídáme v drogeriích?

Povzbuzuje růst vlasů

Tento vychvalovaný vitamin má velice příznivý vliv na vlasové folikuly a předchází poškození tkání. Tím povzbuzuje růst a zabraňuje nadměrnému vypadávání, zatímco oddaluje tvorbu šedin. Celkově zlepšuje kvalitu hřívy a dělá jí pevnější, odolnější a lesklejší.

Bojuje proti vráskám

„Éčko“ má rovněž pověst elixíru mládí, neboť stimuluje produkci kolagenu, čímž udržuje pružnou pleť. Doslova pověstná je i jeho schopnost zvrátit škody způsobené škodlivým slunečním zářením, přičemž zpomaluje vývoj vrásek a jemných prohlubní.

Urychluje hojení

Další výhodou tohoto pomocníka je, že všemi silami podporuje regeneraci buněk, tudíž podstatně urychluje hojení jizev, jež bývají poměrně běžným následkem akné.

Vymazává pigmentové skvrny

Hyperpigmentace se projevuje tmavšími skvrnami na pokožce. Ty se tvoří kvůli nadměrné produkci kožního barviva melaninu a objevují se na různých částech těla. Jde o velice nepříjemný stav, který negativně ovlivňuje psychiku a ničí sebevědomí. I s tím si ale jmenovaná látka dokáže hravě poradit, protože vyrovnává tón pleti. Mimochodem, uplatní se také v případě strií.

Zaručí krásné nehty

Vitamin E je naprosto nepostradatelný i pro nehty, které jsou díky němu mnohonásobně silnější, hydratované a zdravé. Proto chcete-li podpořit jejich vzhled i kondici, rozhodně je o „éčkovou“ péči neochuzujte. Opravdu vám poděkují!

Lupy ve vlasech mohou značit i mykózu

Brambory plněné žampiony

Brambory plněné žampiony

22 hlasů
30min 286 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí prsa s koriandrem a chřestem

5 hlasů
35min 494kJ 140 Kč

Kuřecí prsa v kokosovém mléce s koriandrem a chřestem.

Cizrnový salát s balkánským sýrem

13 hlasů
30min 615kJ 160 Kč

Středomořský zeleninový salát s cizrnou.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více