Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Poprsí nemusí být neustále sevřené podprsenkou

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

12. 9. 2020 | Krása a móda

V minulých dobách bychom na téma absence spodního prádla narazili jen zřídka. Bylo jednoduše nemyslitelné, že by muži, nebo ženy tuto část oděvu záměrně nenosili, ba co víc, ještě by to dali světu na odiv. Dnes je ale doba jiná a ženy stále častěji spodní prádlo odkládají. Často to dělají z přesvědčení, že tím svému tělu prospějí. Je to ale skutečně pravda?

S, nebo bez?

Na problematiku (ne)nošení podprsenek se již v minulosti zaměřilo mnoho lékařů. Došlo dokonce k několika odborným výzkumům, při kterých se lékaři snažili zjistit, jakým způsobem tělo reaguje na tuto část oblečení. Došli při nich k velmi zajímavým poznatkům. Totiž podprsenka jako taková nemá žádný vliv na gravitaci, tudíž domnění, že její nošení zabrání povisnutí prsou, je bohužel mylné. Stejně tak nedokáže vyřešit potíže s bolestmi zad, a to ani tehdy, bude-li přesně padnoucí.

Rozhoduje velikost

Jeden z mála rozumných důvodů, proč bychom měly nosit podprsenku, je pouze velikost našich prsou. Jsou-li vaše prsa velká a při jistých činnostech vám překážejí, je jistě namístě podprsenku nosit. Dalším důvodem může být snaha o zakrytí trčících bradavek, které by se jinak rýsovaly pod našimi svršky. To je celé. Žádná velká věda.

Lepší žádná, nežli špatná

Paradoxem zůstává, že si mnohem více komplikací můžeme přivodit právě tím, že podprsenku nosit budeme. Jen málokterá žena, která se do výzkumu zapojila, měla na sobě stoprocentně padnoucí prádlo. Mnoho žen volí příliš malé košíčky, aby jejich dekolt působil plnějším dojmem, ženy s velkými prsy často nehleděly na šířku ramínek a nejčastější chybou se ukázal být příliš malý obvod podprsenky. Jenže tyhle zdánlivě drobné nedostatky mohou mít na svědomí špatné prokrvování okolní tkáně a utlačování prsou v těsných košíčcích, může vést dokonce k atrofii svalů. Prsa tedy, k velkému překvapení, povisnou v podprsence dříve, než bez ní. Správně zvolená podprsenka by měla být jako vaše druhá kůže. Žádné faldíky na zádech ani přetékající prsa.  A pokud možno, noste ji jen tehdy, kdy je to skutečně nutné. Doma, a zejména na noc, ji určitě odkládejte.

Stylové kabelky letošního podzimu

Bramborový salát s hruškou

Bramborový salát s hruškou

13 hlasů
55min 749 kJ 71 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Květákový vrstvený salát

14 hlasů
30min 333kJ 65 Kč

Dobrota pro ty, co mají rádi míchané věci. Vychlazený ...

Pečená krůtí rolka

4 hlasy
2h a 5min 755kJ 145 Kč

Krůtí maso plněné kuřecím masem a anglickou slaninou.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více