Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pokožka obličeje je zrcadlem jídelníčku

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

13. 9. 2020 | Krása a móda

Po přečtení následujících řádků už vám bude stačit jediný pohled do zrcadla a budete vědět, co na svém jídelníčku změnit. Pro lepší pocit a krásnou pleť.

Bezpochyby víte, jak důležitou roli hraje zdravá výživa s ohledem na vaši pleť. Ale napadlo by vás, že existují potraviny, které jsou pro naši pleť zásadní? „Cukr, alkohol, lepek a mléko v našem těle spouští řetězovou reakci“, říká Dr. Nigma Talib, lékařka pro přírodní léčitelství a autorka knih, která ve své ordinaci v Londýně a v Los Angeles ošetřuje i takové celebrity jako Sienna Miller nebo Penélope Cruz.

Správná strava – krásná pleť

Různé potraviny mohou oslabovat střevní mikroflóru a následkem toho již střeva nemohou správně vstřebávat živiny z jídla, vznikají záněty, které poznáte podle pupínků nebo skvrn na kůži, a ovlivňují dokonce stárnutí kůže. Tělu potom chybí základní stavební materiál, aby každé čtyři až šest týdnů mohl vytvořit nové pleťové buňky – bílkoviny, které pokožku zpevňují, nenasycené mastné kyseliny, které ji zjemňují, vitamíny, které dokáží opravit poškození, a voda, která pokožku vypíná. Samozřejmě si nemůžete každý pupínek nebo vrásku vysvětlit jen špatnou stravou. „Naše geny, mimika, UV záření a také špatné návyky jako kouření nebo nedostatek spánku stav naší pokožky ovlivňují také. Vrásky a další změny budou ale patrnější, pokud nebudete jíst správně“, říká Dr. Talib.

Patrná změna už za čtyři týdny

Doktorka Talib objevila účinek potravin na stav pokožky, protože ve své ordinaci pracuje s tradiční čínskou medicínou. Podle tohoto učení z Dálného východu se zrcadlí zdravotní problémy našeho těla v našem obličeji. Cukr, alkohol, lepek a mléko zanechávají nejvíce stop, přičemž je velmi individuální, na jaké množství kdo reaguje. Navíc u každého se objevuje zčervenání a vrásky v jiné intenzitě. Dobrá zpráva je, že většina nedostatků po vynechání příčiny odezní velmi rychle. Nejlépe je ovšem vynechat všechny čtyři potraviny dohromady po dobu jednoho měsíce. Výsledkem budete doslova překvapeni.

Jak tedy poznat, čeho konzumujete příliš?

Při přílišné konzumaci cukru v zrcadle objevíte oteklá spodní víčka, tenká pokožka, vrásky na čele a bolestivé pupínky. Pokud pijete hodně alkoholu se vám objeví vrásky na kořeni nosu, budete mít povislá horní víčka, jemné vrásky pod očima a celkově bude vaše pleť zčervenalá. Nadmíru lepku poznáte podle pupínků na čele, nateklých tváří, skvrn na bradě a červený teček na tvářích. U velkého množství mléka v těle můžete mít oteklá horní a spodní víčka, pupínky a bledé nebo šedé tváře. 

Stylové kabelky letošního podzimu

 Hráškový  krém  s mozzarellou

Hráškový krém s mozzarellou

0 hlasů
50min 175 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Smažené kalamáry

13 hlasů
35min 986kJ 125 Kč

Pro milovníky mořských plodů.

Polévka s klíčky

18 hlasů
20min 176kJ 50 Kč

Rychlý vývar s klíčky mungo.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více