Spodní prádlo jako ze škatulky

Perete podprsenky a kalhotky v pračce, a protože si chcete usnadnit práci, s klidem je pak necháte povozit ještě v sušičce při vysoké teplotě? Moc dobře neděláte. A kdy je nejvyšší čas na jejich výměnu?

Že spodní prádlo je jen užitečné a oblékáme si ho čistě pro své pohodlí? Jak se to vezme. Je pravda, že bez něj vyrazí do společnosti jen hrstka odvážných, ovšem co když se nosí tak nějak „viditelně“? Pak může být přitažlivým módním doplňkem, jenž podtrhne celý outfit. V ženách probudí ženskost a smyslnost, zatímco v mužích vyvolá touhu a zvědavost. Pokud má ale u jedněch i druhých takové věci skutečně vzbuzovat, musí spodní prádlo vypadat jako ze škatulky – vždycky. A právě proto je třeba o něj náležitě pečovat, aby vydrželo krásné i stoprocentně funkční. Jakých pravidel se držet?

Základ? Správný způsob praní!

Ať už s krajkou či bez ní, prádlo obecně je delikátní produkt, který vyžaduje šetrné zacházení. Praní v pračce, navíc s kupou dalšího oblečení různých barev a materiálů, mu opravdu neprospěje. Chcete-li zachovat jeho tvar i pružnost, držte se ručního čištění, ideálně pak ve studené vodě a s jemným prostředkem nebo mýdlem. Co takové sušení?

Nízká teplota, dobrá teplota

Odborníci doporučují sušit podprsenky, kalhotky, korzety, košilky i punčochy volně jen tak na vzduchu. Jestli ale máte ve zvyku používat sušičku, zvolte tu nejnižší teplotu, kterou spotřebič umožňuje. Zabráníte vyblednutí a předejdete i tomu, že se tyto kousky zakrátko „vytahají“. Ovšem pozor, i když pro jejich životnost a vzhled uděláte maximum, zdaleka to neznamená, že zůstanou nesmrtelné. Kdy je opravdu nejvyšší čas na výměnu a nákup nového zboží?

Mezi rokem a třemi. Tři jsou strop

A teď ruku na srdce – máte ve svém prádelníku poklady, které mají svá nejlepší léta za sebou, ale nechcete je vyhodit, protože si říkáte, že „na doma“ ještě poslouží? Otázkou však je, do jaké míry. Roky nošení se podepisují nejen na jejich vizáži, ale i schopnosti plnit svou primární funkci.

„Obecně platí, že taková podprsenka vydrží v dobré kondici zhruba rok. Samozřejmě, pokud ji neoblékáte často, ale pouze příležitostně, mohou to být i tři roky, což je naprosté maximum. Jakmile se konce začínají třepit, tkanina se nehezky povoluje a košíčky příliš nesedí, je to jasný a varovný signál k výměně,“ upozorňuje americká redaktorka a autorka knihy o podprsenkách Jené Luciani.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

51 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:03
241 Příspěvků
Poslední příspěvek 6:55
20 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat