Jaké nejznámější látky si najdou své místo v domácnosti

22.11.2021 | Krása a móda

Možná se budete divit, ale bytový textil se řadí mezi nejčastější součást vybavení jakéhokoli interiéru. Jasně, pro mnohé je nejdůležitější nábytek, nicméně bez elegantních a funkčních dekorací by se neobešel prakticky nikdo. Na mysli teď aktuálně nemáme pouze klasické závěsy a ubrusy na stoly. Alternativ je poměrně hodně. Pojďme se tedy podrobněji podívat na některé nejznámější látky, jež se v interiéru prosazují.

Bavlna jako velká klasika

Hodně oblíbená je samozřejmě bavlna. Vždyť i z hlediska oblečení budeme těžko hledat vhodnější materiál. Využít je možné jak nejrůznější bavlněné závěsy, tak třeba také povlaky a deky. Bavlna je vynikající z hlediska velké variability barev a tvarů. Rozhodně není problém vybrat si odstín, který vám bude přímo vyhovovat se vším všudy.

Skvělý rychleschnoucí fleece

Pokud potřebujete látky do interiéru, které se často perou a dokážou rychle uschnout, vsaďte na fleece. Ten se dá použít třeba na nejrůznější povlaky, deky a podobně. Dokonce se z tohoto druhu textilu šijí i mikiny a jiné oděvy. Pro interiérové použití je ideální fleece metráž. Vyberete si přesný rozměr a následně pak bez potíží látkoviny využijete dle vlastní potřeby.

Jemný satén

V každém případě není od věci vsadit také na satén. Ten je velmi jemňoučký a je zapotřebí počítat i s tím, že skvěle při doteku ochladí. Satén také vcelku rychle schne a má univerzální použití.

Teplákovina nejen na oděvy

Zajímavá může být mimo jiné také teplákovina. Použít ji lze pochopitelně nejen na tepláky a jiné oděvy. Z této látky mohou být vyrobené také zajímavé přehozy a deky. Látka je poněkud pevnější a dokáže bez větších problémů přečkat i ne zrovna ideální chování. Děti a domácí zvířata si servítky brát nebudou. A kde se po takových látkách podívat? Třeba na Bubulakovo.cz.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden nepůjde prakticky nic podle vašich představ a plánů. Ještě než začnete propadat panice a zoufalství, uvědomte si, že to nutně nemusí znamenat neúspěch či důvod k rozčarování! Někdy se zkrátka věci vyvíjejí vlastním směrem, nezávisle na v... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

72 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:59
149 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:51
8 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:56

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat