Skoncujte s hyperpigmentací pleti za jedinou noc

Flek sem, flek tam. Máte jich na obličeji či jinde tolik, že vás to dohání k šílenství? Nebojte, řešit se to dá. Do služby se hlásí brambora, cibule a jablečný ocet.

Pigmentové skvrny nejsou jen neestetické, ale i otravné a frustrující. Vytvořit se mohou na obličeji i po celém těle, a to z mnoha důvodů. Počítají se mezi ně genetické dispozice, přirozený proces stárnutí, přílišná náklonnost k opalování i užívání některých léků, jako jsou antibiotika, psychofarmaka nebo antikoncepce. Souvisí však i s chronickými záněty, nutričními nedostatky, zhoršenou funkcí jater a hormonálními výkyvy (1). Co na ně platí? Přírodní zbraně! A tyto vás jich zbaví za jedinou noc!

Brambora jako účinné řešení

Když se člověk snaží smazat flekaté nadělení, jsou brambory skutečně užitečné. Mají totiž přirozeně bělicí schopnosti, díky kterým zesvětlují tón pleti. A nestojí zase tolik! Vám vlastně bohatě stačí tak tři středně velké kousky. Můžete je buď zpracovat v odšťavňovači, nebo je nastrouhat a následně z nich šťávu vymačkat. Tou pak pomažte nechtěné skvrny a nechte ji působit. Čím déle, tím pochopitelně lépe. Pak už stačí jen oplach vlažnou vodou a je hotovo (2). Pokud si tuto bramborovou kúru dopřejete ve večerních hodinách, ráno vás dost možná bude čekat hodně milé překvapení!

Jděte na to přes ocet

Jablečný ocet dnes bývá běžnou součástí domácích potravinových zásob. A je to dobře, protože ho s velikou pravděpodobností máte v kuchyni i vy. I on je teď vítaným spojencem! Jen ho ve stejném poměru musíte smíchat s vodou, jinak riskujete přinejmenším podráždění. Po této nezbytně nutné alchymii už si octový roztok můžete aplikovat na postižená místa. Po pár minutách odstraňte veškeré pozůstatky a nezapomeňte na hydratační krém (2).

Ani cibule se s tím nepáře

Cibule se vážně nemusí používat jen při vaření. Pojďte ji pasovat na likvidátora tmavých flíčků, které vás připravují o nervy i sebevědomí. Manipulace s ní je úplně jednoduchá, zkrátka ji nakrájejte na tenké plátky a přiložte tam, kam je třeba. Její obsažené kyseliny váš problém vyřeší (2)!

Zdroj: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9165630/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4142815/


Celkem 2 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Snickers lívance

(5 hlasů)

Špagety s krevetami

(3 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

11 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:25
10 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:45

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat