Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč královna zakázala Meghan šperky, které nosila princezna Diana

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

20.04.2019 | Osobnosti

Princ Harry je naštvaný nejen na bratra Williama, ale také na svou babičku Alžbětu II. Ta totiž výrazně projevuje náklonnost vůči vévodkyni z Cambridge, Williamově manželce, ale nijak v lásce nemá Harryho manželku Meghan. Situaci trochu vyvažuje princ Charles, který si naopak s vévodkyní ze Sussexu rozumí. Nicméně Harry by si přál, aby se Meghan ukázala veřejně v některém ze šperků, které nosila jeho matka Diana. Královna ale řekla razantní ne. Takové klenoty s jejím svolením smí užívat k oficiální reprezentaci rodiny a státu jen vévodkyně Catherine. Jenže vše má svou logiku a není v tom nic osobního.

Nejde o žádné osobní projevy náklonnosti či naopak nelibosti, ale jednoduše o to, že exkluzivní šperky, které nosila Diana, nosila jen proto, že měla jednou usednout po Charlesově boku jako budoucí královna Spojeného království. Proto směla šperky po královských princeznách zdobit svou hlavu, dekolt či ruce. A proto má tento nárok také vévodkyně Catherine jako budoucí královna. A nikoli Meghan, která už nikdy víc než vévodkyní ze Sussexu nebude.

Tradice je tradice

Stejně tak jako Meghan by mohly zuřit i královniny snachy manželky princů Edwarda či Andrewa nebo její dcera princezna Anna, kterým bylo právo na nošení mnoha klenotů upřeno.

„Tohle rozhodnutí, které kousky a komu z Královské kolekce šperků půjčí, činí výlučně královna se svými rádci… Královna jasně dává najevo, že zachovávat tradiční posloupnosti a precedentu uvnitř rodiny je podstatné. I kdyby byla Meghan nejoblíbenější ženou na světě, je služebně níž než Kate,“ vysvětluje zdroj deníku The Sun.

Jen pro královny

Meghan ztropila scénu přesně před rokem, když se vdávala za Harryho. Vyžadovala smaragdový diadém, který jí ale královna nepůjčila. Vybrala jí jiný z platiny s výrazným diamantem.

Královská kolekce šperků zahrnuje prý více než tisíc kusů a byla nasbírána za čtyři staletí dějin anglického potažmo britského království. Mnoho z kousků této sbírky jsou osobními klenoty královny a jejích předků. Královna půjčovala šperky Dianě jako princezně z Walesu a budoucí britské královně. A stejně tak je teď půjčuje Catherine jako budoucí princezně z Walesu a budoucí britské královně.

Nejproblémovější celebrity: Kdo má z ostudy kabát

Salát z žampiónů portobello

Salát z žampiónů portobello

16 hlasů
35min 1017 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Roštěnky se zeleninou

6 hlasů
1h a 20min 416kJ 170 Kč

Plátky masa dušené se zeleninou.

Rychlý zeleninový boršč

1 hlas
1h a 15min 75kJ 95 Kč

Rychlá polévka z červené řepy-boršč bez masa.

Poradny

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Může se milenec matky dítěte domáhat popření otcovství?

Dobrý den,předpokládám, že otcovství vůči dítěti je již určeno a jako otec dítěte je v rodném lis... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více