Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Smrt princezny Diany: Stačilo málo a mohla žít

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

18. 4. 2019 | Osobnosti

Smrt princezny Diany je i po dvaadvaceti letech opředena řadou dohad a teorií, které lze označit za konspirační. Nicméně patolog, který byl pověřen pitvou těla matky princů Williama a Harryho, tvrdí, že její smrt byla vyhnutelná. Diana totiž zemřela na následky krvácení do plic maličkou cévkou, která jí při nehodě praskla. A stačilo málo, aby toto zranění přežila.

Doktor Richard Shepherd tvrdí, že se za svou kariéru nikdy nepotkal s něčím podobným, a to pitval více než třiadvacet tisíc těl. Ve své knize Unnatural Causes píše, že princeznina smrt byla sérií nešťastných náhod.

„Jen kdyby měla zapnutý pás, jen kdyby narazila do sedadla před sebou pod jinými úhlem či v nižší rychlosti, jen kdyby ji záchranka ihned odvezla do nemocnice. Patologie příčiny jejího úmrtí je, podle mě, nezpochybnitelná. Ale smrtelné prasknutí té maličké plicní žilky je opředeno řadou faktů, které jsou dost nejasné, takže umožňují řadě teorií bohatě rozkvést,“ píše pětašedesátiletý Shepherd.

Stačilo mít pás...

Podle něj mohla Diana vyváznout jen s modřinou na obličeji. Stačilo, aby měla zapnutý pás. Ale i tak mohla vyváznout bez velké újmy na zdraví. Kdyby ji totiž záchranáři ihned odvezli do nemocnice, stihli by tam lékaři cévu zacelit a princezna by přežila. Jenže po příjezdu k nehodě byla Diana při vědomí a komunikovala, takže záchranáři měli dojem, že nemá žádné vážné zranění. Až když v sanitce ztratila vědomí a zastavilo se jí srdce, spěchali s ní do nemocnice. Bylo pozdě. Diana 31. srpna 1997 zemřela. Stejně tak skonal její milenec Dodi Al Fayed.

„Záchranářům se nejprve jevila jako nezraněná a stabilizovaná, zvláště proto, že byla schopná komunikovat. V sanitce ale postupně ztrácela vědomí. Když utrpěla zástavu srdce, snažili se ji oživit a v nemocnici odvezli rovnou na operaci, tam také odhalili problém a snažili se cévu opravit. Ale, bohužel, v tu chvíli už bylo pozdě,“ píše dále Shepherd.

Nejstarší a nejmladší: Jaké bylo první setkání s princem ...

Cizrnové placičky s cuketou

Cizrnové placičky s cuketou

15 hlasů
50min 628 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Špagety s dýní

12 hlasů
60min 417kJ 110 Kč

Špagety s dušenou dýní.

Telecí frikasé s houbami

6 hlasů
3h a 35min 642kJ 295 Kč

Telecí maso se sušenými houbami.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více