Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Harrison Ford propadl vegetariánství

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

09.03.2020 | Osobnosti

Harrison Ford se v sedmasedmdesáti letech rozhodl stát vegetariánem. Vyloučil ze svého jídelníčku maso, ačkoli se nevzdal úplně všech živočišných produktů. Vyřadil třeba také mléčné výrobky, ale vejce budou zpestřovat jeho jídelníček nadále. Hollywoodský herec chce pomoci jak planetě, tak svému zdraví.

„Jím zeleninu a ryby, žádné mléčné výrobky, žádné maso. Rozhodl jsem se prostě, že už mě unavuje konzumace masa a vím, že to není dobré pro planetu a není to dobré ani pro mě,“ svěřil Harrison v talk show s Ellen DeGeneres.

Ford také tvrdí, že má velké štěstí na dobré geny, takže nemusí moc cvičit a má pěknou postavu.

„Neposiluju jako šílený. Prostě jenom trochu cvičím. Jezdím taky na kole a hraju tenis, tak trochu,“ dodal Harrison.

A co zařadit do jídelníčku, když se rozhodnete skoncovat s masem?

Tempeh

Spousta začínajících vegetariánů zná prakticky jedinou „náhradu“ masa, kterou je tofu. Ovšem tempeh, který je v podstatě fermentovaným sójovým proteinem, představuje ještě zdravější alternativu. Nejenže má vyšší obsah bílkovin, ale navíc je skvělým zdrojem vitaminu B12, který se nachází i v mase.

Řecký jogurt

Tahle úžasná pochoutka má vyšší obsah bílkovin než klasický jogurt, a tak se vyplatí na jídelníček bez masa zařadit. Ostatně neobsahuje ani tolik sacharidů, což ocení i lidé, kteří se snaží zhubnout (samozřejmě mluvíme o jogurtu neochuceném, v němž je spousta přidaného cukru).

Quinoa

A když už jsme u semínek, nemůžeme vynechat quinou. Nejenže díky ní rozšíříte svůj repertoár příloh, ale navíc je bohatá na mangan, zinek a železo. Tyto důležité minerály jsou nejen klíčové pro řadu pochodů v našem těle, ale jsou spojeny především s živočišnými zdroji potravy.

Hummus

Těžko byste hledali chutnější formu cizrny. A navíc je tahle blízkovýchodní dobrota plná důležitých proteinů a vlákniny zároveň. Přidejte k tomu živiny z ingrediencí, jako je olivový olej (omega-3 mastné kyseliny), citron (vitaminy a antioxidanty), tahini (zdravé tuky a antioxidanty) nebo česnek (protizánětlivý s řadou cenných antioxidantů) a máte přímo studnici zdraví.

Jennifer Aniston všichni vidí jako Rachel

Okurkový salát

Okurkový salát

14 hlasů
20min 687 kJ 40 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Filé s pomerančem

8 hlasů
45min 339kJ 110 Kč

rybí filé s pomerančovou omáčkou

Hovězí maso s chilli, dušené v římském hrnci

13 hlasů
4h a 25min 423kJ 330 Kč

Pomalu dušené hovězí maso – pokud máte rádi mexickou k...

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více