Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Harrison Ford propadl vegetariánství

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 3. 2020 | Osobnosti

Harrison Ford se v sedmasedmdesáti letech rozhodl stát vegetariánem. Vyloučil ze svého jídelníčku maso, ačkoli se nevzdal úplně všech živočišných produktů. Vyřadil třeba také mléčné výrobky, ale vejce budou zpestřovat jeho jídelníček nadále. Hollywoodský herec chce pomoci jak planetě, tak svému zdraví.

„Jím zeleninu a ryby, žádné mléčné výrobky, žádné maso. Rozhodl jsem se prostě, že už mě unavuje konzumace masa a vím, že to není dobré pro planetu a není to dobré ani pro mě,“ svěřil Harrison v talk show s Ellen DeGeneres.

Ford také tvrdí, že má velké štěstí na dobré geny, takže nemusí moc cvičit a má pěknou postavu.

„Neposiluju jako šílený. Prostě jenom trochu cvičím. Jezdím taky na kole a hraju tenis, tak trochu,“ dodal Harrison.

A co zařadit do jídelníčku, když se rozhodnete skoncovat s masem?

Tempeh

Spousta začínajících vegetariánů zná prakticky jedinou „náhradu“ masa, kterou je tofu. Ovšem tempeh, který je v podstatě fermentovaným sójovým proteinem, představuje ještě zdravější alternativu. Nejenže má vyšší obsah bílkovin, ale navíc je skvělým zdrojem vitaminu B12, který se nachází i v mase.

Řecký jogurt

Tahle úžasná pochoutka má vyšší obsah bílkovin než klasický jogurt, a tak se vyplatí na jídelníček bez masa zařadit. Ostatně neobsahuje ani tolik sacharidů, což ocení i lidé, kteří se snaží zhubnout (samozřejmě mluvíme o jogurtu neochuceném, v němž je spousta přidaného cukru).

Quinoa

A když už jsme u semínek, nemůžeme vynechat quinou. Nejenže díky ní rozšíříte svůj repertoár příloh, ale navíc je bohatá na mangan, zinek a železo. Tyto důležité minerály jsou nejen klíčové pro řadu pochodů v našem těle, ale jsou spojeny především s živočišnými zdroji potravy.

Hummus

Těžko byste hledali chutnější formu cizrny. A navíc je tahle blízkovýchodní dobrota plná důležitých proteinů a vlákniny zároveň. Přidejte k tomu živiny z ingrediencí, jako je olivový olej (omega-3 mastné kyseliny), citron (vitaminy a antioxidanty), tahini (zdravé tuky a antioxidanty) nebo česnek (protizánětlivý s řadou cenných antioxidantů) a máte přímo studnici zdraví.

Giorgio Armani a Ralph Lauren začali vyrábět ochranné obl...

Jelení svíčková

Jelení svíčková

15 hlasů
60min 536 kJ 258 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečená dýně

9 hlasů
60min 739kJ 95 Kč

Pečená dýně s jogurtovým dresinkem.

Těstoviny se sušenými rajčaty

0 hlasů
1h a 25min 507kJ 120 Kč

Skvělé zapečené těstoviny dle Italského receptu.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více