Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Královna zve Harryho zpět do rodné hroudy

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

10. 3. 2020 | Osobnosti

Britská královna Alžběta II. opět projevila silné mateřské city a šlechetnost hodnou nejvlivnější vladařky planety. Setkala se tváří v tvář se svým vnukem Harrym poprvé od chvíle, kdy s ním vyjednávala o odchodu z role aktivního člena britské královské rodiny. Mladší syn Charlese a Diany se rozhodl žít jako civilista v Severní Americe, královna mu teď ale řekla, že navzdory všemu se může kdykoli vrátit a stát opět plnoprávným členem britské královské rodiny. Tím neformálním zůstává nadále.

„Doufejme, že to vyčistilo vzduch,“ uvedl zdroj z Buckinghamského paláce deníku The Sun.

Třiadevadesátiletá hlava Spojeného království Harrymu vysvětlila poslání koruny a význam její instituce, aby tak rebelující vnuk pochopil, že veškerá opatření po jeho odchodu byla nezbytná, nikoli zlomyslný trest. Jde především o zákaz používání titulu a značky Sussex Royal.

„Velmi vás milujeme a vždy se můžete vrátit,“ sdělila u čaje ve Windsoru Alžběta II. vnukovi Harrymu a měla na mysli i jeho manželku Meghan a syna Archieho.

„Královna toho chtěla Harrymu říct hodně, byla to ideální chvíle, kdy mohli oba vyjádřit vše, co měli na srdci… Minulou neděli to bylo poprvé, kdy měla královna konečně šanci po všem tom zmatku promluvit sama s Harrym a informovat se o jeho záměrech. Bylo to mnohem uvolněnější prostředí a oba mohli naprosto otevřeně vyjádřit své myšlenky,“ cituje Dan Wootton z deníku The Sun.

Alžbětu II. prý nejvíce trápí fakt, že s Harrym odchází do zámoří také její pravnuk Archie, který si tak nebude moct utvářet citové vazby na dědečka Charlese, strýce Wiliama a bratrance a sestřenici.

„Královně bude líto, že nebude vídat pravnuka, ale z bezpečnostního hlediska je to pro Archieho v Kanadě zatím lepší,“ míní bývalý policejní ochránce princezny Diany Ken Wharfe.

Giorgio Armani a Ralph Lauren začali vyrábět ochranné obl...

Zabijačkový guláš

Zabijačkový guláš

13 hlasů
1h a 20min 690 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mléčná polévka s vejci

20 hlasů
20min 259kJ 50 Kč

Recept na jednoduchou mléčnou polévku s vejcem.

Rychlý salát z čínského zelí a krevet

14 hlasů
35min 303kJ 99 Kč

Opravdu velmi rychle připravený salát.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více