Společný detail královských svateb

Při každé královské svatbě naše pohledy směřují na novomanžele, na šaty nevěsty nebo na klenoty, které ji zdobí. Ovšem jednoho schovaného detailu si všimne málokdo. Napadlo vás, že měly Kate, Meghan a nyní i Beatrice něco společného?

Královské svatby jsou opravdová podívaná. Především obyvatelé ostrovního království se už dlouho před oznámeným datem nemohou doslova dočkat a jsou všichni napjatí, jaké šaty si nevěsta obleče a pro jaký diadém nebo závoj se rozhodne. V dlouho očekávaný den pak stojí po stranách královského průvodu nebo sledují celou ceremonii alespoň v televizi. Letos „doba koronová“ změnila ledacos, a to i královské svatby. Hojně navštěvované svatby jsou spíše vzácností, a proto se letos musela 17. července i princezna Beatrice vdávat jen v malém kruhu rodiny ve Windsoru. Na sobě při tom měla vypůjčené a lehce pozměněné šaty své babičky královny Alžběty II.

Detail, který mají všechny královské sňatky společný

Malý detail, který je pro všechny královské svatby společný, je schovaný ve svatební kytici nevěsty. Jedná se o velmi lehce přehlédnutelnou tradici, která se ale dodržuje už několik století. Každá ze svatebních kytic nevěsty je totiž ozdobená myrtovou větvičkou. Myrtový keř je stálezelená rostlina s malými bílými kvítky. Co mnoho lidí neví, je, že toto je s ohledem na královské sňatky dlouholetá tradice, která údajně sahá až do roku 1845, kdy královna Viktorie navštívila rodiče svého manžela prince Alberta. Návštěvě tenkrát prý byla přítomna i babička Alberta, která darovala Viktorii jednu myrtovou větvičku ze své zahrady. Dále příběh vypráví, že královna Viktorie si větvičku dovezla domů, kde ji zasadila. Když se pak v roce 1858 vdávala její dcera, dala jí jednu větvičku do její svatební kytice. A tak podle vyprávění začala dlouhá tradice, která spojuje všechny královské nevěsty.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
08:51

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho
17:30

Cvičení na štíhlé paže

Cvičení na štíhlé paže
09:33

Štíhlé nohy a pevné hýždě

Štíhlé nohy a pevné hýždě

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

91 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:59
9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat