Princ Charles jede v recyklaci oblečení a obuvi

14.11.2020 | Osobnosti

Když se v polovině osmdesátých let rozhodl princ Charles pro ekologické zemědělství na svých farmách, ťukala si většina Britů na čelo. Následník britské koruny ale také jako jeden z prvních členů královské rodiny začal hovořit o recyklaci oblečení a obuvi. To bylo pro tak vysoce postavenou šlechtu nevídané. Charles nejenže nosí dokola obleky a košile, ale kupříkladu boty si nechává několikrát opravit, než je skutečně vyhodí.

Tohle chování se zřejmě stává znakem urozeného a inteligentního člověka, zatímco neurozená většina podléhá konzumu, nakupuje nové oblečení a boty několikrát do roka, zatímco ty staré vyhazuje, aniž jsou obnošené.

Charles se objevuje na novém vydání britské edice magazínu Vogue. Časopisu poskytl také rozhovor a v něm se podivuje, že se módním redaktorům jeho styl oblékání líbí. Sám se totiž považuje za velmi staromódního muže.

„Myslel jsem si, že jsem jako zastavené hodiny… Ale velmi mi lichotí, pokud si myslíte, že to má styl. Potrpím si na detaily a barevné kombinace. Mám štěstí, protože jsem schopen najít úžasné lidi, kteří jsou výtečnými výrobci věcí, které se mi líbí, a kvůli tomu se snažím, aby prosperovali nadále… Stalo se, že patřím mezi lidi, kteří si nechají boty, nebo jiný kus šatníku, opravit, pokud to jde, místo abych to hned vyhodil. A proto si myslím, že z ekonomického hlediska je tu spousta příležitostí pro lidi, kteří si chtějí založit malou živnost a opravovat, udržovat nebo recyklovat oblečení,“ míní Charles.

Princ z Walesu založil také inciativu Modern Artisan, která pomáhá studentům oděvního designu tvořit trvale udržitelnou módu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

51 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:03
241 Příspěvků
Poslední příspěvek 6:55
20 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat