Princ Charles jede v recyklaci oblečení a obuvi

14.11.2020 | Osobnosti

Když se v polovině osmdesátých let rozhodl princ Charles pro ekologické zemědělství na svých farmách, ťukala si většina Britů na čelo. Následník britské koruny ale také jako jeden z prvních členů královské rodiny začal hovořit o recyklaci oblečení a obuvi. To bylo pro tak vysoce postavenou šlechtu nevídané. Charles nejenže nosí dokola obleky a košile, ale kupříkladu boty si nechává několikrát opravit, než je skutečně vyhodí.

Tohle chování se zřejmě stává znakem urozeného a inteligentního člověka, zatímco neurozená většina podléhá konzumu, nakupuje nové oblečení a boty několikrát do roka, zatímco ty staré vyhazuje, aniž jsou obnošené.

Charles se objevuje na novém vydání britské edice magazínu Vogue. Časopisu poskytl také rozhovor a v něm se podivuje, že se módním redaktorům jeho styl oblékání líbí. Sám se totiž považuje za velmi staromódního muže.

„Myslel jsem si, že jsem jako zastavené hodiny… Ale velmi mi lichotí, pokud si myslíte, že to má styl. Potrpím si na detaily a barevné kombinace. Mám štěstí, protože jsem schopen najít úžasné lidi, kteří jsou výtečnými výrobci věcí, které se mi líbí, a kvůli tomu se snažím, aby prosperovali nadále… Stalo se, že patřím mezi lidi, kteří si nechají boty, nebo jiný kus šatníku, opravit, pokud to jde, místo abych to hned vyhodil. A proto si myslím, že z ekonomického hlediska je tu spousta příležitostí pro lidi, kteří si chtějí založit malou živnost a opravovat, udržovat nebo recyklovat oblečení,“ míní Charles.

Princ z Walesu založil také inciativu Modern Artisan, která pomáhá studentům oděvního designu tvořit trvale udržitelnou módu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
15:24

Full body trénink

Full body trénink
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:25
41 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat