Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nenápadné zlozvyky, které vám zbytečně kazí kariéru

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

5. 10. 2019 | Finance

Přemýšlíte, proč vaše kolegyně opakovaně vyhrává jakousi pomyslnou soutěž o zaměstnance měsíce, když ani zdaleka není tak schopná jako vy? Možná si ji vaši nadřízení oblíbili z úplně jiného důvodu než vás (a ne, nemáme na mysli podlézání nebo pověstnou „kariéru přes postel“). Možná totiž nemá tolik zlozvyků jako vy.

Jaké druhy chování, jež vám ani nemusejí připadat nějak zvlášť hodné povšimnutí, mohou negativně ovlivňovat vaše kariérní směřování?

Věčný pesimista

Možná vám matka příroda do vínku nenadělila onu věčně optimistickou náladu a veselý přístup k životu, i když k úsměvu není mnoho důvodů. Ale platit za věčného morouse a „negativistu“, to také není nic pěkného. Kdo by chtěl mít v týmu někoho, kdo se neustále dívá na věci z té nejhorší stránky, málokdy se usměje a o všech neustále pochybuje?

Vyhlášená klepna

Ve větším týmu lidí se prostě nějakým těm klípkům či drbům neubráníte. Ostatně to ani není v lidské přirozenosti. Ovšem pokud pomluvy masově šíříte, vymýšlíte nebo někoho „drbete“ s úmyslem ublížit mu, pak si zaděláváte na problémy. Jednak vám nikdo nebude věřit a jednak nebudete mít nejlepší pověst. A mimochodem, i když je slovo „klepna“ ženského rodu, nemají si v tomto ohledu muži a ženy vůbec co vyčítat!

Pravidelný opozdilec

Je zajímavé, že pro některé lidi je chození na čas (a nejen do práce) v podstatě nadlidský výkon. Jenže věčné pozdní příchody vám rozhodně kariéru nenastartují. A nemusí se jednat jen o potíže při ranním vstávání – platí to i o chození s několikaminutovým zpožděním na porady či schůzky s klienty a nadřízenými. Zkrátka a dobře – nemyslete, že si toho nikdo nevšimne! Pravidelné pozdní příchody mohou být dokonce brány jako nezájem o práci.

Neustálý doháněč

Každému se občas stane, že prošvihne nějaký termín nebo dohání věci na úplně poslední chvíli. Ovšem pokud pravidelně necháváte splnění úkolů či pracovních povinností na samotný deadline, může se vám to vymstít. Působí to totiž dojmem, že většinu času jen tak prosedíte, aniž byste se zabývali něčím důležitým, a teprve na poslední chvíli pracujete.

Profesionální telefonista

Je možné, že musíte přes den „navigovat“ celou svou širokou rodinu nebo že máte přátele, kteří neustále potřebují poradit, svěřit se, poplakat si… Ale v pracovní době platí, že byste osobní hovory měli vyřizovat jen v opravdu nutných případech. Pokud vás váš nadřízený vidí neustále s mobilem v ruce, nejspíš si pomyslí, že nejste až tak moc vytížení…

Notorický bordelář

Jistě, jisté okřídlené rčení říká, že „pořádek je pro blbce a inteligent zvládá chaos“, ale i tady platí, že všeho s mírou. Pokud váš pracovní stůl připomíná skládku odpadu, na které se sešly dokumenty, zbytky vaší svačiny, polosuché rostliny, nepíšící propisky a další miliarda předmětů, jejichž původ už ani není možné rozklíčovat, dobrou vizitku si tím nevytváříte. A to vám v kariérním vzestupu nepomůže.

Čechům ročně chodí miliony podvodných e-mailů, nejčastěji...

Grilovaná ryba s dušenou cibulí

Grilovaná ryba s dušenou cibulí

4 hlasy
50min 434 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Plněná vepřová panenka

8 hlasů
1h a 5min 633kJ 280 Kč

Vepřová panenka plněná hlívou.

Smažená štika

8 hlasů
35min 122kJ 210 Kč

jednoduchý recept na smaženou štiku

Poradny

Jak doložit výdaje na péči o dítě?

Dobrý den,jestliže v současné době máte v souvislosti s péčí o syna zvýšené náklady a další navýš... Více

Upadla jsem na chodníku, jak získat odškodnění?

Dobrý den,Váš dotaz je spíše právního charakteru a já bohužel nejsem právník, ale "jen" sociální ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více