Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Skoncujte jednou provždy s prokrastinací

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

21. 3. 2019 | Finance

Blíží se konec pracovní doby a vy stále nemáte hotovo? Už týdny si říkáte, že je potřeba vymalovat, jenže stále na to nějak nezbývá čas ani chuť? Čelte prokrastinaci s pomocí tipů, které ji úspěšně likvidují!

Internetová encyklopedie popisuje prokrastinaci jako výraznou a chronickou tendenci odkládat plnění povinností a úkolů na pozdější dobu, a je jedno, jestli se jedná o práci či osobní život. Špatné je to prý vždy. Aspoň takhle to tvrdí psychologové, kteří však uklidňují, že existují jednoduché způsoby, které prokrastinaci mírní. Jistě, můžete se zúčastnit seminářů, skupinových či individuálních terapií, ale pomoci si můžete hlavně vy sami. Americký lékař Andrew Weil přitom doporučuje následující fígle.

Rozdělujte si velké úkoly na malé

Hubnutí, pracovní projekt, vymalování bytu. Nezáleží, co máte v plánu, jen svůj úkol rozdělte na měsíce, pak na týdny, a nakonec na dny. Pokud budete našlapovat takto opatrně, s největší pravděpodobností vás činnost neotráví a neodradí tak, jako násilné vkročení do daného procesu. Dejte si však předsevzetí, že vykonávání menších úkolů nebudete protahovat déle než měsíc. V podstatě byste maximálně do roka měli mít hotovo to!

Uspořádejte své prostředí

Chaotické prostředí může být rušivé a stresující, ve skutečnosti odvádí pozornost od úkolu. Chcete-li něčeho dosáhnout, ukliďte místnost, prostor či svůj stůl, hned vám práce půjde lépe od ruky.

Naplánujte si čas

Všechno necháváte na poslední chvíli? Když zjistíte, že nic nestíháte, o to víc vás úkol stresuje? Probuďte se o hodinu dřív, nebo prakticky využijte polední pauzu jako dočasnou strategii pro splnění svých plánů.

Stanovte přiměřené cíle

Je fajn, že si člověk věří, ale pokud máte příliš málo času na velké sousto, může vás to vrátit zpátky na start. Proto si stanovte rozumné lhůty pro splnění větších úkolů. Když termínů dodržíte, odměňte se. Čokoládou, či snad květinou? To je jedno, hlavně, když vás dárek uspokojí!

Zbavte se rušivých elementů

E-mailové a textové zprávy negativně ovlivňují efektivitu práce. Z těchto důvodů dejte svůj telefon do jiné místnosti, nebo ho přepněte na tichý režim. A pozor, nedotýkejte se ho, dokud nebude váš úkol dokončen. Bude-li třeba zkontrolovat doručenou poštu, naplánujte si přesné časové úseky, kdy se tak může stát.

Už zase má ten vlak zpoždění... Kdy máte nárok na kompenz...

Placičky s řapíkatým celerem

Placičky s řapíkatým celerem

12 hlasů
50min 478 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pstruh s ostrou hořčicí

7 hlasů
2h a 0min 309kJ 185 Kč

Pikantní pstruh na listu kapusty.

Okurková polévka

2 hlasy
1h a 5min 128kJ 99 Kč

Okurky máme nejraději v salátu. Udělejte změnu a připravt...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více