Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Práce z domova versus v kanceláři. Kde budete produktivnější?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

26.03.2019 | Finance

Když nám někdo řekne, že pracuje z domova, většinou mu závidíme. Hlavní výhoda spočívá v tom, že nemusí ráno nikam pospíchat a vážit dlouhé cesty do práce. Pak si také myslíme, že má jistě hodně času na domácnost i rodinu, ale je tomu skutečně tak?

A jak se liší pracovní výsledky lidí, kteří pracují z domova a těch, co do práce dojíždějí?

Výhoda při omezení

Práce z domova má samozřejmě víc výhod, než nevýhod. Mohou se jí věnovat maminky na mateřské dovolené, starší osoby, lidé s handicapem nebo jednoduše ti, kteří chtějí. Nemusíte řešit dojíždění, starost o své ratolesti a pracovní dobu si rozvrhnete, jak potřebujete. V podstatě nemusíte ani vylézt ráno z postele, a když vás přepadne nachlazení, nemusíte se omlouvat šéfovi, že nedorazíte.

Chce to pracovní morálku

Pokud nejste typ, kterého práce baví a rád dotahuje věci do konce, nebude pro vás práce z domova ideální volbou. Neznamená to, že jste líní, ale někomu se lépe pracuje pod dohledem šéfa nebo na místě, kde ho od práce neodláká jiná činnost. Pokud nejste sami k sobě přísní, nemusí být vaše výsledky příliš dobré. Chce to trochu disciplíny a neodbíhat za každým pípnutím telefonu, zametením drobku atd.

Když vás převeze technika

Nevýhodou práce z domova je komplikované řešení nastalých potíží. V kanceláři vám při potížích s počítačem pomůže kolega „ajťák“, když si nevíte rady s postupem práce, můžete se poradit s nadřízeným. Tohle v prostředí domova jde jen těžko. Šéfa s největší pravděpodobností nezastihnete, když ho budete potřebovat, a řešit potíže s programem po telefonu, pokud nejste zrovna technický typ, také příliš dobře nejde.

Aby vám to „nelezlo na mozek“

I když má práce z domova spíše plusy, jedním takovým podstatným minusem je osamělost. V práci máte kolegy – přátele, se kterými se denně vidíte, sdílíte své názory a nápady, povídáte si. Doma jste sami, bez pořádného sociálního kontaktu. Ten je ale pro efektivní práci stejně tak důležitý, jako pro osobní život.

Pokud tedy nejste zarputilí samotáři s dobrou pracovní sebekázní a alespoň základními zkušenostmi v IT, raději zvolte jinou metodu než home office.

Zbytečné příčiny nezdravého zadlužení

Placičky z mořských mušlí

Placičky z mořských mušlí

10 hlasů
1h a 25min 1143 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové s pivní omáčkou

7 hlasů
1h a 30min 584kJ 160 Kč

Vepřové maso s pivní omáčkou.

Ryba s dušeným hráškem

0 hlasů
50min 925kJ 180 Kč

Rybí filé dušené na másle s dušeným hráškem ,rychlá přípr...

Poradny

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více