Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Práce z domova versus v kanceláři. Kde budete produktivnější?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

26.03.2019 | Finance

Když nám někdo řekne, že pracuje z domova, většinou mu závidíme. Hlavní výhoda spočívá v tom, že nemusí ráno nikam pospíchat a vážit dlouhé cesty do práce. Pak si také myslíme, že má jistě hodně času na domácnost i rodinu, ale je tomu skutečně tak?

A jak se liší pracovní výsledky lidí, kteří pracují z domova a těch, co do práce dojíždějí?

Výhoda při omezení

Práce z domova má samozřejmě víc výhod, než nevýhod. Mohou se jí věnovat maminky na mateřské dovolené, starší osoby, lidé s handicapem nebo jednoduše ti, kteří chtějí. Nemusíte řešit dojíždění, starost o své ratolesti a pracovní dobu si rozvrhnete, jak potřebujete. V podstatě nemusíte ani vylézt ráno z postele, a když vás přepadne nachlazení, nemusíte se omlouvat šéfovi, že nedorazíte.

Chce to pracovní morálku

Pokud nejste typ, kterého práce baví a rád dotahuje věci do konce, nebude pro vás práce z domova ideální volbou. Neznamená to, že jste líní, ale někomu se lépe pracuje pod dohledem šéfa nebo na místě, kde ho od práce neodláká jiná činnost. Pokud nejste sami k sobě přísní, nemusí být vaše výsledky příliš dobré. Chce to trochu disciplíny a neodbíhat za každým pípnutím telefonu, zametením drobku atd.

Když vás převeze technika

Nevýhodou práce z domova je komplikované řešení nastalých potíží. V kanceláři vám při potížích s počítačem pomůže kolega „ajťák“, když si nevíte rady s postupem práce, můžete se poradit s nadřízeným. Tohle v prostředí domova jde jen těžko. Šéfa s největší pravděpodobností nezastihnete, když ho budete potřebovat, a řešit potíže s programem po telefonu, pokud nejste zrovna technický typ, také příliš dobře nejde.

Aby vám to „nelezlo na mozek“

I když má práce z domova spíše plusy, jedním takovým podstatným minusem je osamělost. V práci máte kolegy – přátele, se kterými se denně vidíte, sdílíte své názory a nápady, povídáte si. Doma jste sami, bez pořádného sociálního kontaktu. Ten je ale pro efektivní práci stejně tak důležitý, jako pro osobní život.

Pokud tedy nejste zarputilí samotáři s dobrou pracovní sebekázní a alespoň základními zkušenostmi v IT, raději zvolte jinou metodu než home office.

Nečekaný doplatek: Nebojte se vyreklamovat vyúčtování slu...

Vepřové kotlety s červenou cibulí

Vepřové kotlety s červenou cibulí

14 hlasů
40min 766 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Slaný rýžový koláč

11 hlasů
1h a 30min 765kJ 135 Kč

Recept na slaný koláč z rýže.

Brokolice v sýrové omáčce

12 hlasů
35min 438kJ 70 Kč

vařená brokolice se sýrovou omáčkou

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více