Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Práce v open office: Na co si dát pozor, aby vás kolegové neproklínali

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

28.03.2019 | Finance

Jestliže pracujete v kanceláři nebo pracovišti, kde sdílíte prostor s více lidmi, měli byste se chovat tak, abyste je neomezovali, nebo dokonce neobtěžovali. Snadno byste se totiž mohli stát velmi neoblíbeným členem týmu.

Pozor na jídlo, které si nosíte

Je hezké, že máte rádi ryby, syrečky, vařená vejce nebo třeba buřty s cibulí a octem, ale kolegové vám za odér, kterým zamoříte celé pracoviště, nejspíš nepoděkují. Aromatické potraviny na pracoviště nepatří. Pokud si je nemůžete odpustit, choďte raději obědvat do blízké jídelny či restaurace a nezapomeňte na žvýkačky.

Držte zlozvyky na uzdě

Umíte si představit, jak protivné je poslouchat někoho, kdo si kouše nehty, cvaká propiskou, při obědě mlaská nebo celý den usrkává z hrníčku? Pokud trpíte jakýmkoli zlozvykem (i tím, který nevydává žádné zvuky), snažte se ho omezit alespoň na pracovišti a nedohánět jím kolegy k šílenství.

Používejte deodorant

Snad není nic horšího, než čichat zápach zpoceného těla po celou pracovní dobu. Používání antiperspirantu je to nejmenší, co můžete pro své kolegy udělat. Stejné je to i se zápachem z úst. Pokud kouříte, nebo víte, že váš dech nevoní zrovna po fialkách, rozhodně s tím něco dělejte.

Soukromé záležitosti řešte jinde

Nikoho nezajímá, jak se mělo vaše děťátko ve škole nebo že vaše babička nemůže najít své brýle, aby si prohlédla leták, kde píšou, že v obchoďáku na rohu ulice mají výprodej jogurtů. Neobtěžujte své spolupracovníky hlasitými a dlouhými telefonáty s rodinnými příslušníky. Raději jděte řešit své záležitosti třeba na chodbu.

S kolegyní si „pokecejte“ mimo kancelář

Je fajn, že si s kolegy máte co říct, ale řešit co se stalo ve včerejším dílu oblíbeného seriálu nebo rozebírat vzhled nového modelu vozu světoznámé automobilky se do kanceláře prostě nehodí. Jděte si popovídat jinam nebo si to nechte k obědu.

Používejte sluchátka

Pokud při práci rádi posloucháte hudbu, myslete na to, že ostatní váš žánr v oblibě mít nemusí. Raději si nasaďte sluchátka a nerušte tím ostatní kolegy. Někdo se lépe soustředí se zapnutým rádiem, druhý potřebuje ticho. Respektujte to.

Pořádek dělá přátele

Jestliže si potřebujete půjčit něco, co sami nemáte, nikdy to nedělejte bez zeptání. Hrabat se někomu na stole, i když potřebujete jen propisku, se prostě nedělá. A když už si něco půjčíte, nezapomeňte to vrátit.

Důležité maličkosti, které vám usnadní vstup do nové práce

Treska pečená v troubě

Treska pečená v troubě

22 hlasů
35min 1009 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Roládky z tresky

14 hlasů
30min 650kJ 65 Kč

Neustále posloucháme, že ryby bychom měli jíst alespoň...

Kuře s nivou

16 hlasů
50min 786kJ 140 Kč

Kuře 100 x jinak tentokrát se sýrem niva.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více