Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak si v práci uchovat bdělost a podávat lepší výkon

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

08.04.2019 | Finance

Dodržování pitného režimu je klíčem k tomu, abyste v práci podávali optimální výkony. A co dalšího vám pomůže při podpoře produktivity? Nedejte jarní únavě šanci!

Možná, že jste dnes opět vstávali s únavou „na svých zádech“. Neprobudí vás ani silný šálek kávy? Pak vás možná přepadla jarní únava. Vyzkoušejte následující tipy, které vám pomohou zvýšit energetickou hladinu!

Před prací se jděte projít

Věděli jste, že chůze může být účinným nástrojem, jak porazit únavu? V jedné studii byl denní program mírné chůze při snižování únavy velmi účinný. Proto využijte ranního světla a před prací se projděte. Pokud po probuzení nestíháte, najděte si čas aspoň 15 minut na běžeckém pásu.

Pijte dostatek vody

I když si to možná neuvědomujete, dehydratace únavě přispívá. Mějte po ruce sklenici nebo lahev s vodou a pokaždé, když ji dopijete, znovu doplňte zásoby – až po okraj. To vás přinutí pít po celý den. Do vody vymačkejte čerstvou citronovou šťávu, nebo do ní přidejte lžíci jablečného octa. Z obojího získáte zdravotní výhody.

Vezměte si přestávky na cvičení

Pokud to váš pracovní plán dovolí, rozdělte si svůj den tak, abyste zvýšili průtok krve a tím si udrželi ostražitost. Pár dřepů, výpadů, relaxace u boxovacího pytle? Vyberte si, co je vašemu srdci nejbližší! Je prokázáno, že i pět minut fyzické aktivity s únavou zatočí!

Dostatečně spěte

Většina lidí potřebuje osm hodin spánku, jenže pokud pracujete na směny a čeká vás třeba i dvanáctihodinová produktivita, mohou se vaše požadavky na odpočinek lišit. Vnímejte své tělo a dopřejte mu, o co si požádá. Zároveň zvažte kvalitu spánku. Pokud je špatná, nechte se vyšetřit. Kupříkladu taková spánková apnoe jistě vyžaduje pozornost!

Dopřejte si krátkou pauzu

Už opravdu doslova odpadáváte? Je vědecky dokázané, že krátké zdřímnutí (15 minut) po obědě nebo v dopoledních hodinách zlepšuje funkce mozku a podporuje bdělost. Pokud šlofík protáhnete, dočkáte se spíš opačného efektu. Tělo je takové malátné a déle mu trvá, než se zase zmátoří.

Obraťte se na aromaterapii

Inhalace směsi esenciálních olejů může bojovat proti únavě. Konkrétně je řeč o mátě peprné, rozmarýně, eukalyptu, sladkém pomeranči a hřebíčku. Co se týče zmiňované máty, tak ta zároveň zlepšuje kapacitu plic a napomáhá dýchání.

Hudba a další tipy

V závislosti na vašich pracovních úkolech může poslech relaxační hudby udržet únavu na uzdě. Dále se osvědčuje zdravé občerstvení, zvlášť kombinace bílkovin a sacharidů. Mezi báječné svačiny patří ořechy, jablka, banány nebo citrusy. V případě, že je únava neúnosná, rozsviťte světla.  V jedné studii „jasná světelná léčba“ pomohla účastníkům experimentu dodat energii a zmírnit depresi.

Už zase má ten vlak zpoždění... Kdy máte nárok na kompenz...

Jemná kuřecí prsa s libečkem

Jemná kuřecí prsa s libečkem

16 hlasů
35min 408 kJ 205 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát se zelenými fazolkami

9 hlasů
25min 268kJ 79 Kč

Recept na zdravý salát z lusků a sýra Feta.

Tvarohové knedlíky s brusinkovou omáčkou

15 hlasů
1h a 30min 936kJ 165 Kč

Jemné tvarohové knedlíčky s brusinkami.

Poradny

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Může se milenec matky dítěte domáhat popření otcovství?

Dobrý den,předpokládám, že otcovství vůči dítěti je již určeno a jako otec dítěte je v rodném lis... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více