Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak si v práci uchovat bdělost a podávat lepší výkon

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

8. 4. 2019 | Finance

Dodržování pitného režimu je klíčem k tomu, abyste v práci podávali optimální výkony. A co dalšího vám pomůže při podpoře produktivity? Nedejte jarní únavě šanci!

Možná, že jste dnes opět vstávali s únavou „na svých zádech“. Neprobudí vás ani silný šálek kávy? Pak vás možná přepadla jarní únava. Vyzkoušejte následující tipy, které vám pomohou zvýšit energetickou hladinu!

Před prací se jděte projít

Věděli jste, že chůze může být účinným nástrojem, jak porazit únavu? V jedné studii byl denní program mírné chůze při snižování únavy velmi účinný. Proto využijte ranního světla a před prací se projděte. Pokud po probuzení nestíháte, najděte si čas aspoň 15 minut na běžeckém pásu.

Pijte dostatek vody

I když si to možná neuvědomujete, dehydratace únavě přispívá. Mějte po ruce sklenici nebo lahev s vodou a pokaždé, když ji dopijete, znovu doplňte zásoby – až po okraj. To vás přinutí pít po celý den. Do vody vymačkejte čerstvou citronovou šťávu, nebo do ní přidejte lžíci jablečného octa. Z obojího získáte zdravotní výhody.

Vezměte si přestávky na cvičení

Pokud to váš pracovní plán dovolí, rozdělte si svůj den tak, abyste zvýšili průtok krve a tím si udrželi ostražitost. Pár dřepů, výpadů, relaxace u boxovacího pytle? Vyberte si, co je vašemu srdci nejbližší! Je prokázáno, že i pět minut fyzické aktivity s únavou zatočí!

Dostatečně spěte

Většina lidí potřebuje osm hodin spánku, jenže pokud pracujete na směny a čeká vás třeba i dvanáctihodinová produktivita, mohou se vaše požadavky na odpočinek lišit. Vnímejte své tělo a dopřejte mu, o co si požádá. Zároveň zvažte kvalitu spánku. Pokud je špatná, nechte se vyšetřit. Kupříkladu taková spánková apnoe jistě vyžaduje pozornost!

Dopřejte si krátkou pauzu

Už opravdu doslova odpadáváte? Je vědecky dokázané, že krátké zdřímnutí (15 minut) po obědě nebo v dopoledních hodinách zlepšuje funkce mozku a podporuje bdělost. Pokud šlofík protáhnete, dočkáte se spíš opačného efektu. Tělo je takové malátné a déle mu trvá, než se zase zmátoří.

Obraťte se na aromaterapii

Inhalace směsi esenciálních olejů může bojovat proti únavě. Konkrétně je řeč o mátě peprné, rozmarýně, eukalyptu, sladkém pomeranči a hřebíčku. Co se týče zmiňované máty, tak ta zároveň zlepšuje kapacitu plic a napomáhá dýchání.

Hudba a další tipy

V závislosti na vašich pracovních úkolech může poslech relaxační hudby udržet únavu na uzdě. Dále se osvědčuje zdravé občerstvení, zvlášť kombinace bílkovin a sacharidů. Mezi báječné svačiny patří ořechy, jablka, banány nebo citrusy. V případě, že je únava neúnosná, rozsviťte světla.  V jedné studii „jasná světelná léčba“ pomohla účastníkům experimentu dodat energii a zmírnit depresi.

Nečekaný doplatek: Nebojte se vyreklamovat vyúčtování slu...

Vepřové plátky s oregánem

Vepřové plátky s oregánem

11 hlasů
55min 1090 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Jednoduchý paprikový salát

8 hlasů
15min 266kJ 25 Kč

Salát pro jednoho.

Kuřecí prsa plněná sýrem

13 hlasů
45min 316kJ 230 Kč

Maso plněné sýrem feta a mozzarellou.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více