Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Blondýny mužům připadají mladší, zdravější a promiskuitnější

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

11.01.2018 | Sex a vztahy

Proč se muži na ulici otočí častěji za blondýnkou a v baru na ni útočí jako vosy na bonbon? Zřejmě proto, že jim blond ženy připadají mladší a světlá barva vlasů v nich evokuje pocit, že dotyčná je zdravější a ochotnější se oddat nezávaznému sexu. Může za to v podstatě evoluce a fakt, že lidé se rodí světlejší a méně pigmentovaní. Blond tak evokuje něco velmi mladého a svěžího.

Brunety mají smůlu, už od puberty vypadají výrazně starší, ale zase je muži považují za mnohem lepší matky a vhodnější partnerky pro dlouhodobý vztah.

Blondýna z počítače

Nicméně faktem je, že i brunety se rodí o něco světlejší, než jsou v dospělosti. Pigmentu totiž v člověku s věkem přibývá. Tmavnutí je tedy projevem stárnutí, zatímco světlost naopak biologickým symbolem mladistvosti. Ale neplatí to u šedivých vlasů. Šedivějící lidé mají také více pigmentu než ti výrazně mladší. Lom světla ve vlasech ale způsobuje bílé zbarvení.

Psychologové z Augsburg University v Minnesotě zjistili, že jedna a tatáž žena – upravena počítačově – dostane od mužů lepší hodnocení jako blondýna. Se světlými vlasy ji vnímají muži jako přitažlivější, mladší a zdravěji vypadající. Domnívají se o ní, že je také ochotnější užít si nezávazný sex a častěji střídá partnery. O brunetách zase uvažují jako o lepších matkách a manželkách.

Za vším hledej evoluci

„Mužské preference pro blondýny mají zřejmě evoluční význam. V časech pralidí byla barva vlasů dobrým indikátorem pro volbu partnerky. Protože vlasy s věkem tmavnou, ženy s přirozeně velmi světlými vlasy byly považovány za mladší a tedy i plodnější,“ míní autoři z Minnesoty.

Svou roli – třeba ve vnímání promiskuity blondýn – budou hrát také kulturní stereotypy a mediální prezentace blondýn.

V létě rádi experimentujeme v ložnici. Může za to hlavně ...

Jednoduchý salát pro dva

Jednoduchý salát pro dva

12 hlasů
20min 426 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z rajčat s balkánským sýrem

8 hlasů
20min 375kJ 85 Kč

Rychle, zdravě a hlavně chutně.

Roštěná s houbami

5 hlasů
2h a 10min 988kJ 166 Kč

Výborná roštěná s houbami a vínem Madeira.

Poradny

Vnučka má dítě s Angličanem, dostane sociální dávky?

Dobrý den,porodné i rodičovský příspěvek patří mezi dávky státní sociální podpory. U těchto dávek... Více

Na jak dlouho mohu dát syna do školky?

Dobrý den,dokud pobíráte rodičovský příspěvek, hradí za Vás zdravotní pojištění stát. Jakmile pob... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Na kolegu v práci se budete moci beze zbytku spolehnout. Uleví se vám, neboť si velmi dobře uvědomujete, že vzájemná důvěra je v pracovním kolektivu takřka nezbytná. Spolupracovníci vás naštěstí přesvědčí o tom, že by vás nikdy v ničem nezklamali.

Více