Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Mezi nezadanými jsou se sexem nejspokojenější šedesátníci

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13. 2. 2018 | Sex a vztahy

Zcela neočekávané výsledky přinesl průzkum spokojenosti se sexuálním životem u nezadaných osob provedený v USA. Ačkoli to pro mladší generace zvyklé si myslet, že sex je výsadou mládí, bude šokující, nejspokojenější se svým pohlavním životem jsou lidé po šedesátce. To neznamená, že mají více sexu než třeba třicátníci. Jen jsou více ve shodě s tím, kolik sexu mají a jaké je kvality.

Podle jedné z autorek průzkumu newyorské sexuoložky doktorky Madeleine Castellanos je to především tím, že starší lidé už přesně vědí, co jim fyzicky dělá dobře a umějí si to vychutnat. A není pravda, že by lidé po padesátce, šedesátce či dokonce sedmdesátce přestali svou sexualitu objevovat.

Více let, více informací

Osmý výroční průzkum zvaný Singles in America přitom analyzoval pohlavní život a spokojenost s ním u pěti tisíc singles různých věkových skupin.

Z analýzy vyplývá, že nezadaní Američané jsou nejspokojenější se sexem ve čtyřiašedesáti v případě mužů a v šestašedesáti v případě žen.

„Jak vám přibývají roky, víte už, co máte fyzicky rádi. Umíte si to vychutnat, jít přímo za tím a netrápit se nepodstatnými věcmi. Máte na to už dost zkušeností,“ vysvětluje doktorka Castellanos v rozhovoru pro The Mail.

A co sedmdesátníci?

Z průzkumu také vyplývá, že ženy po sedmdesátce jsou minimálně tak spokojené jako ty po čtyřicítce.

„Kupříkladu lidé, kteří prožili většinu života ve vztahu a po šedesátce jsou nezadaní, pokračují mnohem svobodněji ve zkoumání všech dimenzí své sexuality,“ tvrdí doktorka Castellanos.

A roli hraje také vyzrálost ducha.

„Čím jste starší, tím méně vás trápí, co si o vás a vašem životě myslí jiní, jak vás hodnotí společnost nebo co si myslí partner,“ dodává doktorka Castellanos.

A z analýzy rovněž vyplývá, že lidé jsou sexuálně aktivní i po sedmdesátce, osmdesátce či devadesátce. Mění se jen povaha sexuálních aktivit, jejich frekvence a kvalita.

x

Domácí čípky, které zatočí s vaginální mykózou

Hrášková polévka s kuřecím masem

Hrášková polévka s kuřecím masem

12 hlasů
40min 291 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s vejci

11 hlasů
25min 345kJ 45 Kč

Recept na salát s vejci a rajčaty.

Dušené vepřové nudličky

0 hlasů
1h a 15min 373kJ 120 Kč

Vepřové nudličky s anglickou slaninou.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více