Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Mezi nezadanými jsou se sexem nejspokojenější šedesátníci

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13.02.2018 | Sex a vztahy

Zcela neočekávané výsledky přinesl průzkum spokojenosti se sexuálním životem u nezadaných osob provedený v USA. Ačkoli to pro mladší generace zvyklé si myslet, že sex je výsadou mládí, bude šokující, nejspokojenější se svým pohlavním životem jsou lidé po šedesátce. To neznamená, že mají více sexu než třeba třicátníci. Jen jsou více ve shodě s tím, kolik sexu mají a jaké je kvality.

Podle jedné z autorek průzkumu newyorské sexuoložky doktorky Madeleine Castellanos je to především tím, že starší lidé už přesně vědí, co jim fyzicky dělá dobře a umějí si to vychutnat. A není pravda, že by lidé po padesátce, šedesátce či dokonce sedmdesátce přestali svou sexualitu objevovat.

Více let, více informací

Osmý výroční průzkum zvaný Singles in America přitom analyzoval pohlavní život a spokojenost s ním u pěti tisíc singles různých věkových skupin.

Z analýzy vyplývá, že nezadaní Američané jsou nejspokojenější se sexem ve čtyřiašedesáti v případě mužů a v šestašedesáti v případě žen.

„Jak vám přibývají roky, víte už, co máte fyzicky rádi. Umíte si to vychutnat, jít přímo za tím a netrápit se nepodstatnými věcmi. Máte na to už dost zkušeností,“ vysvětluje doktorka Castellanos v rozhovoru pro The Mail.

A co sedmdesátníci?

Z průzkumu také vyplývá, že ženy po sedmdesátce jsou minimálně tak spokojené jako ty po čtyřicítce.

„Kupříkladu lidé, kteří prožili většinu života ve vztahu a po šedesátce jsou nezadaní, pokračují mnohem svobodněji ve zkoumání všech dimenzí své sexuality,“ tvrdí doktorka Castellanos.

A roli hraje také vyzrálost ducha.

„Čím jste starší, tím méně vás trápí, co si o vás a vašem životě myslí jiní, jak vás hodnotí společnost nebo co si myslí partner,“ dodává doktorka Castellanos.

A z analýzy rovněž vyplývá, že lidé jsou sexuálně aktivní i po sedmdesátce, osmdesátce či devadesátce. Mění se jen povaha sexuálních aktivit, jejich frekvence a kvalita.

Pečlivky versus nepořádnice. Které si užívají více sexu?

Vepřové plátky na medu

Vepřové plátky na medu

6 hlasů
45min 1009 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Candát na másle

8 hlasů
60min 589kJ 145 Kč

Candát na másle s hráškovou rýží.

Jehněčí závitky

9 hlasů
1h a 30min 528kJ 240 Kč

Jemné závitky z jehněčího masa.

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění po konci podpůrčí doby?

Dobrý den, jestliže jste po ukončení dočasné pracovní neschopnosti nastoupila zpět do zaměstnání ... Více

Jaký je postup výpočtu příspěvku na bydlení?

Dobrý den,je možné, že problém je ve výši tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše příspěvku na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více