Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Neatraktivní ženy podvádějí své manžely častěji

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

14. 9. 2018 | Sex a vztahy

Člověk by si myslel, že když má neatraktivního partnera, nehrozí mu tolik, že bude podváděný. Neplatí to ale v případě žen. Sexuálně nepříliš přitažlivé manželky totiž podvádějí partnery častěji než sebevědomé krasavice. Může za to právě sebevědomí. Čím slabší ho žena má, tím ochotněji nevěře propadá.

Psychologové z Florida State University sledovali dvě stovky manželských párů, všímali si jejich věku, sexuální přitažlivosti a spokojenosti s pohlavním životem v manželství. A vztáhli to k jejich chování v manželství v průběhu 3,5 roku. Zajímala je hlavně nevěra.

Až moc velká spokojenost

Nikoho příliš nepřekvapilo, že z analýzy výsledků vyplynul vztah mezi věkem a nevěrou. Čím mladší účastníci výzkumu byli, tím spíše se dopouštěli nevěry. Nevěrnější si byli také jedinci, kteří nebyli ve vztahu spokojení.

Ale co překvapením bylo, byl vztah mezi spokojeností ve vztahu a nevěrou. Nevěr se totiž častěji dopouštěli ti jedinci, kteří byli sexuálně v manželství spokojenější.

„To naznačuje, že mají pozitivní postoj k sexu obecně a vyhledávají ho i mimo vztah bez ohledu na to, jak se v tom vztahu cítí,“ tvrdí autoři.

Jednou nevěrník, vždycky nevěrník?

Největším překvapením výzkumu bylo, že častěji podváděly manžele ženy, které byly méně atraktivní a které si to uvědomovaly. Ale muži, kteří považovali manželku za málo atraktivní, byli nevěrnější také. Neatraktivní muži a atraktivní manželky byli nevěrní nejméně.

Méně překvapivé pak bylo, že muži, kteří byli velmi promiskuitní před uzavřením manželství, se v něm dopouštěli nevěry častěji než ti mužové, kteří nebyli sexuálně tolik zkušení. U žen to ale bylo naopak. Před manželstvím vybouřené ženy byly ve vztahu věrnější.

„S rozmachem sociálních médií a tedy snadnější dostupností alternativních sexuálních partnerů je chápání toho, jak se lidé vyhýbají pokušení představované alternativními partnery, může být mnohem cennější pro chápání vztahů než kdykoli dříve,“ míní autoři z Florida State University.

Potíže v ložnici. Které bylinky pomohou s unavenou touhou

Salát se zeleninou

Salát se zeleninou

8 hlasů
50min 341 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečený květák s pórkem

12 hlasů
1h a 10min 352kJ 70 Kč

Zapečený květák jako příloha nebo samostatné jídlo.

Kuřecí paličky s medem a česnekem

8 hlasů
13h a 10min 561kJ 220 Kč

Voňavé, vynikající pečené kuřecí paličky.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více