Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Neatraktivní ženy podvádějí své manžely častěji

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

14.09.2018 | Sex a vztahy

Člověk by si myslel, že když má neatraktivního partnera, nehrozí mu tolik, že bude podváděný. Neplatí to ale v případě žen. Sexuálně nepříliš přitažlivé manželky totiž podvádějí partnery častěji než sebevědomé krasavice. Může za to právě sebevědomí. Čím slabší ho žena má, tím ochotněji nevěře propadá.

Psychologové z Florida State University sledovali dvě stovky manželských párů, všímali si jejich věku, sexuální přitažlivosti a spokojenosti s pohlavním životem v manželství. A vztáhli to k jejich chování v manželství v průběhu 3,5 roku. Zajímala je hlavně nevěra.

Až moc velká spokojenost

Nikoho příliš nepřekvapilo, že z analýzy výsledků vyplynul vztah mezi věkem a nevěrou. Čím mladší účastníci výzkumu byli, tím spíše se dopouštěli nevěry. Nevěrnější si byli také jedinci, kteří nebyli ve vztahu spokojení.

Ale co překvapením bylo, byl vztah mezi spokojeností ve vztahu a nevěrou. Nevěr se totiž častěji dopouštěli ti jedinci, kteří byli sexuálně v manželství spokojenější.

„To naznačuje, že mají pozitivní postoj k sexu obecně a vyhledávají ho i mimo vztah bez ohledu na to, jak se v tom vztahu cítí,“ tvrdí autoři.

Jednou nevěrník, vždycky nevěrník?

Největším překvapením výzkumu bylo, že častěji podváděly manžele ženy, které byly méně atraktivní a které si to uvědomovaly. Ale muži, kteří považovali manželku za málo atraktivní, byli nevěrnější také. Neatraktivní muži a atraktivní manželky byli nevěrní nejméně.

Méně překvapivé pak bylo, že muži, kteří byli velmi promiskuitní před uzavřením manželství, se v něm dopouštěli nevěry častěji než ti mužové, kteří nebyli sexuálně tolik zkušení. U žen to ale bylo naopak. Před manželstvím vybouřené ženy byly ve vztahu věrnější.

„S rozmachem sociálních médií a tedy snadnější dostupností alternativních sexuálních partnerů je chápání toho, jak se lidé vyhýbají pokušení představované alternativními partnery, může být mnohem cennější pro chápání vztahů než kdykoli dříve,“ míní autoři z Florida State University.

Muži cítí, když žena ovuluje. A díky hormonům jim extrémn...

Tilapie s pomeranči

Tilapie s pomeranči

8 hlasů
45min 829 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květákový krém

12 hlasů
35min 249kJ 60 Kč

Jednoduchá krémová květáková polévka.

Filé s pomerančem

8 hlasů
45min 341kJ 110 Kč

rybí filé s pomerančovou omáčkou

Poradny

existuje prevence hemoroidů?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že změny na žilním systému mají svoje genetické rizi... Více

Pobírám RP a pracuji na HPP, mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,kdybyste pouze pobírala RP bez toho, abyste pracovala pro Vašeho původního zaměstnavate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více