Málo pohybu, špatná erekce. Stačí změna a přijde rychlé zlepšení

Trojice švédských vědců provedla revizi několika studií o poruchách erekce z posledních deseti let. Z metaanalýzy dat vyplývá, že nejčastější příčinou poruchy ztopoření pyje je nezdravý životní styl, a především nedostatek pohybu. Okamžitá změna vede k rychlému zlepšení. Čtyřicet minut aerobního cvičení čtyřikrát týdně výrazně prodlouží dobu erekce i její tvrdost u mužů, kteří měli problémy.

Helle Gerbild, Christian Graugaard a Kristina Arsekoug-Josefsson tvrdí, že asi čtvrtina mužů, kteří se vůbec nevěnují sportu či jakékoli formě cvičení, a také čtyři z deseti obézních mužů trpí poruchami erekce. Porucha erekce je také velmi častým symptomem – až v osmi případech z deseti – u mužů s onemocněním srdce a cév.

„Náš výzkum dokazuje, že fyzické cvičení střídmé až vyšší intenzity po čtyřicet minut čtyřikrát týdně vede k výraznému zlepšení kondice či úplnému odeznění poruchy erekce,“ tvrdí autoři v článku pro magazín Conversation.

U kuřáků, kteří mají poruchu erekce, se účinek cvičení projeví ještě mnohem silněji, pokud se zahájením pohybového režimu (4 x 40 minut týdně) přestanou kouřit. Odeznění problémů a úplné uzdravení je o to pravděpodobnější.

Jako Pepek námořník?

Erektilní dysfunkce je poměrně častý problém, za který se muži stydí. Ve skutečnosti neschopnost v posteli vede k narušení interpersonálních vztahů, ztrátě důvěry, partnerským konfliktům, depresím a v neposlední řadě i neschopnosti založit rodinu.

Včasné zjištění příčiny poruchy erekce přitom může odhalit závažné kardiovaskulární onemocnění, cukrovku nebo nádor prostaty. Erektilní dysfunkce totiž platí za citlivý indikátor zdraví, který leckdy jako první signalizuje projev dosud latentního závažného onemocnění. Buď jak buď, nikdy se nejedná o nic příjemného, nicméně je tu jedna věc, tedy potravina, která má na funkce penisu velmi dobrý vliv. Jedná se o špenát!

Proč právě ten? Potraviny, které jsou bohaté na flavonoidy a dusičnany, poskytují ochranu před kardiovaskulárními chorobami. Doplňují totiž oxid dusnatý, který pomáhá zlepšit oběh a snížit krevní tlak. A teď můžete hádat, která potravina je na dusičnany bohatá. Ano, je to právě špenát.

Při jeho konzumaci se dusičnany přemění na oxid dusnatý, který má pozitivní účinek na cévy. Oxid dusnatý pomáhá cévám dilatovat a zlepšovat oběh – ve všech hlavních orgánech včetně penisu. To pomáhá posílit zdraví srdce a bojovat s erektilní dysfunkcí. V podstatě by se s jeho pravidelným přísunem nemělo nikterak otálet.

Špenát se navíc vyznačuje vysokým obsahem vitaminu A, respektive karotenoidy, které jsou tělem syntetizovány ve vitamin A. Špenát obsahuje i vysoké hodnoty vitaminů skupiny B a vitaminu C. Z minerálů je nejvíce zastoupen draslík, hořčík, sodík, vápník, železo, mangan a měď. Na zdraví srdce tedy špenát působí přímo ukázkově! Pro muže trpícími erektilními dysfunkcemi by se tedy měl stát volbou číslo jedna.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

10 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:33

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat