Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Podvádění u mužů a žen. V čem se v pohledu na nevěru lišíme

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

11. 2. 2019 | Sex a vztahy

Liší se nějak nevěra mužská od té ženské? Už to tak vypadá. Kdy mají pánové k podvádění velmi blízko a kdo nemůže vystát osamělost natolik, že si najde milence? Tahle fakta překvapí!

Pod pojmem nevěra si každý může představit něco zcela jiného. Zatímco jeden za hřích považuje pouhý flirt, druhý by klidně prominul i líbání, nebo dokonce samotný poměr. Lze tedy tvrdit, že podvádění samotné je choulostivé téma, které vědce nepřestává bavit. Pořád se totiž o něm neví všechno. Navíc se ukazuje, že existují rozdíly v tom, jak muži a ženy k nevěrám přistupují. Ostatně, posuďte sami.

Narozeniny

Někteří lidé oslavují třicetiny, čtyřicetiny nebo padesátiny tak, že uspořádají okázalý večírek, nebo uběhnou maraton. Jistá skupiny lidí, konkrétně muži, v kulatých narozeninách vidí příležitost k milence. Podle studie z roku 2014 vinou životního jubilea pánové častěji podléhají svodům a touží si dokázat, že jsou pro druhé pohlaví ještě stále atraktivní. Ženy novou dekádu svého života tak „neprožívají“.

Osamělost

„Typická podvádějící žena není poháněna arogantností, egem nebo chtíčem, ale pocitem osamělosti, který vzniká nedostatkem spokojenosti v jejím manželství,“ uvádí Christian Grant, mluvčí seznamky IllicitEncounters, který tak naráží na hlavní slabinu žen. Mužům osamělost vadí méně, kdežto dámy na ni reagují po svém – doslova vystrčí rozkrok z domova…

Manželský stav

Dokonce i podvádění má své trendy. Ve skutečnosti míra vdaných žen, které přiznávají poměr, se od roku 1990 do současnosti zvýšila o celých 40 procent. Co se týče mužů, tak tam je to pořád ta samá písnička již řadu let. „Procento nevěrnosti“ právě u nich zůstává neměnné.

Peníze jako stimul

To, že bohatí lidé podvádějí častěji, není žádnou novinkou. Podle studie z roku 2016, kterou uveřejnil odborný magazín Frontiers in Psychology, peníze mají neskutečnou moc. Muži, kteří si namlouvají, že jsou bohatí, nebo se před ženami v tomto duchu předvádějí, podle všeho mají k nevěře našlápnuto víc než jejich kolegové. Že by v tom měla prsty negativní stránka víry?

Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orga...

Kuřecí stehna na zelenině

Kuřecí stehna na zelenině

4 hlasy
1h a 25min 478 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Filety z kapra na grilu

15 hlasů
40min 581kJ 110 Kč

Kapr s tymiánem a petrželkou.

Okoun ve žluté omáčce

3 hlasy
55min 282kJ 180 Kč

Filety okouna ve smetanové omáčce s kurkumou.

Poradny

Z jakého účtu mi přijde nemocenská?

Dobrý den,od 4. do 14. dne nemoci Vám vyplácí náhradu mzdy zaměstnavatel, od 15. dne nemoci Vám n... Více

Může být nevyčerpaný RP vyplacený jednorázově?

Dobrý den,v současné době je situace taková, že jednorázové doplacení nevyčerpané částky rodičovs... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Doslova zakopnete o svůj ideál. Budete právem zcela nadšeni, pokud však necháte iniciativu na svém objevu, mohli byste být rychle zklamáni. Nezapomeňte, že pokud něco chcete, musíte za tím jít. Jen těžko vám spadne štěstí do klína jen tak. Je...

Více