Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Lidé jsou schopni říct atraktivnímu protějšku téměř cokoli, pokud jde o sex

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

16.11.2019 | Sex a vztahy

Lidé jsou tvorové sexuální a odolat svádění atraktivního protějšku je pro nemonogamního člověka náročné. Psychologové z New Yorku v experimentálním výzkumu odhalili, proč se lidé někdy chovají jako blázni, dělají se lepšími a souhlasí s něčím, co odporuje jejich přesvědčení, když flirtují s atraktivním protějškem. Chovají se tak tím spíš a jsou ochotni říct téměř cokoli a změnit svůj životní názor, pokud je velmi pravděpodobné, že by mohlo dojít na sex.

Autoři z University of Rochester pracovali s 634 heterosexuálními studenty. Jednu část vystavili sexuálním stimulům (koukali na erotické záběry), druhou neutrálnímu videu nesexuální povahy. První skupina byla sexuálně vzrušená. Obě skupiny pak hovořily s atraktivním sexuálním protějškem. Jejich rozhovory byly monitorovány a bylo zaznamenáno, co dotyční říkají, a následně porovnáno s tím, jaké hodnoty odhalili v dotaznících.

S rozumem v koncích

Lidé, kteří byli sexuálně vzrušení, mnohem častěji souhlasili s názory velmi přitažlivého protějšku, s nimiž by nesouhlasili a jimž by se jinak vzepřeli. „Když se zvýší pravděpodobnost, že by mohlo dojít na sex s velmi atraktivním protějškem, lidé mění své postoje a názory mnohem ochotněji, dopouštějí se klamné sebeprezentace, souhlasí s protějškem jen proto, aby si nezkazili šanci, že dojde na sex,“ tvrdí autoři.

Za vším stojí sex

Podle nich je však míra klamné sebeprezentace nebývale vysoká a překvapila je. U skupiny, která sexuálně motivována nebyla, nic takového pozorováno nebylo.

„Lidé jsou jinými slovy kvůli sexu ochotni podrobit se názoru sexuálně přitažlivého protějšku, dělat se lepšími a někdy i lhát,“ tvrdí autoři z University of Rochester.

Maca peruánská vrátí touhu do vaší ložnice

Treska na hrášku

Treska na hrášku

12 hlasů
40min 365 kJ 185 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečené krůtí maso

8 hlasů
45min 594kJ 180 Kč

Recept na zapečené krůtí plátky se sýrem vonící šalvěj...

Ražniči z krůtího masa

0 hlasů
1h a 35min 251kJ 200 Kč

Šťavnaté krůtí špízy se žampiony a paprikou, pečené v tro...

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více