Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Lidé jsou schopni říct atraktivnímu protějšku téměř cokoli, pokud jde o sex

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

16.11.2019 | Sex a vztahy

Lidé jsou tvorové sexuální a odolat svádění atraktivního protějšku je pro nemonogamního člověka náročné. Psychologové z New Yorku v experimentálním výzkumu odhalili, proč se lidé někdy chovají jako blázni, dělají se lepšími a souhlasí s něčím, co odporuje jejich přesvědčení, když flirtují s atraktivním protějškem. Chovají se tak tím spíš a jsou ochotni říct téměř cokoli a změnit svůj životní názor, pokud je velmi pravděpodobné, že by mohlo dojít na sex.

Autoři z University of Rochester pracovali s 634 heterosexuálními studenty. Jednu část vystavili sexuálním stimulům (koukali na erotické záběry), druhou neutrálnímu videu nesexuální povahy. První skupina byla sexuálně vzrušená. Obě skupiny pak hovořily s atraktivním sexuálním protějškem. Jejich rozhovory byly monitorovány a bylo zaznamenáno, co dotyční říkají, a následně porovnáno s tím, jaké hodnoty odhalili v dotaznících.

S rozumem v koncích

Lidé, kteří byli sexuálně vzrušení, mnohem častěji souhlasili s názory velmi přitažlivého protějšku, s nimiž by nesouhlasili a jimž by se jinak vzepřeli. „Když se zvýší pravděpodobnost, že by mohlo dojít na sex s velmi atraktivním protějškem, lidé mění své postoje a názory mnohem ochotněji, dopouštějí se klamné sebeprezentace, souhlasí s protějškem jen proto, aby si nezkazili šanci, že dojde na sex,“ tvrdí autoři.

Za vším stojí sex

Podle nich je však míra klamné sebeprezentace nebývale vysoká a překvapila je. U skupiny, která sexuálně motivována nebyla, nic takového pozorováno nebylo.

„Lidé jsou jinými slovy kvůli sexu ochotni podrobit se názoru sexuálně přitažlivého protějšku, dělat se lepšími a někdy i lhát,“ tvrdí autoři z University of Rochester.

Kupte mu tabulku čokolády. Kakao u mužů zvyšuje touhu

Zelný salát s grepem

Zelný salát s grepem

12 hlasů
20min 792 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Losos s martini omáčkou

18 hlasů
45min 951kJ 108 Kč

Losos s martini omáčkou - delikatesa - tak lze jedním ...

Kuřecí čtvrtky s houbami

16 hlasů
1h a 20min 340kJ 145 Kč

Houby a kuřecí maso jsou skvělá kombinace.

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více