Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Poejakulační syndrom léčí podávání testosteronu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

31.01.2020 | Sex a vztahy

O poejakulačním či postorgasmickém syndromu (POIS) u mužů se hovoří teprve posledních pár let. Je poměrně vzácný, ale může zničit sexuální život muže. Ten je totiž alergický na své sperma nebo zažívá sérii symptomů připomínajících chřipkové onemocnění kvůli hormonům vyloučeným do krve po orgasmu. Urologové z Bostonu pětadvacetiletého pacienta s POIS vyléčili podáváním testosteronu.

Vzácná alergie na sperma

Zatímco u žen vědci alergii na semeno zaznamenali již v roce 1958, syndrom POIS, což je nemoc podobná, ale přesto odlišná, nebyla zaznamenána do roku 2002. Syndrom údajně poprvé popsali vědci z Utrechtu, podle nichž se jedná o alergickou reakci na vlastní sperma. Naznačuje to fakt, že při masturbaci bez ejakulace se symptomy u postižených nedostavují.

Příznaky podobné chřipce

Zatímco některé příznaky se vám mohou zdát vcelku snesitelné, jako například ucpaný nos, únava a svědění, existují i příznaky, které jsou až nesnesitelné a díky nim se muži opravdu vzdávají sexu. Zní to až nepředstavitelně, ale kdo by chtěl mít po sexu pocit přímo chřipkového stavu a horečky! Navíc tyto příznaky mohou trvat dva až sedm dní. Mezi další příznaky patří také poruchy nálady, podrážděnost, problémy s pamětí a ztráta koncentrace.

Žádný sex ani masturbace

Pětadvacetiletý muž z Massachusetts se vyhýbal sexu a masturbaci. Po orgasmu totiž zažíval hluboké psychické propady a úzkosti. To jsou běžné symptomy POIS. Postižení mají často alergickou imunitní reakci na své sperma a symptomy chřipky, protože jejich tělo se brání buďto látkám obsaženým ve spermatu, nebo hormonům vyloučeným při orgasmu.

Zmíněný mladý muž byl léčen antidepresivy a léky na úzkost, ale neúspěšně. Nepomohla ani léčba antihistaminiky, které tlumí přehnanou imunitní reakci. Urologové z Bostonu pak zjistili, že má nižší hladinu testosteronu v krvi. Začali mu podávat lidský choriový gonadotropin. Ten stimuloval varlata k vyšší produkci testosteronu. Po šesti týdnech léčby symptomy odezněly a on mohl běžně ejakulovat bez pocitů slabosti, úzkosti, zmatenosti a nevolnosti.

„Celkově se u něj zvýšila nálada, ale také množství energie v těle a chuť na sex,“ uvádějí urologové z kliniky Men’s Health v Bostonu.

Varovné signály nespokojenosti těla

Kynuté knedlíky s malinovou omáčkou

Kynuté knedlíky s malinovou omáčkou

11 hlasů
1h a 40min 861 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Brokolice s piniovými oříšky

6 hlasů
35min 704kJ 55 Kč

Bleskově připravená brokolice s oříšky a sušenými meru...

Guláš z paprik a rajčat

13 hlasů
35min 182kJ 75 Kč

Zeleninový guláš.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více