Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Poejakulační syndrom léčí podávání testosteronu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

31. 1. 2020 | Sex a vztahy

O poejakulačním či postorgasmickém syndromu (POIS) u mužů se hovoří teprve posledních pár let. Je poměrně vzácný, ale může zničit sexuální život muže. Ten je totiž alergický na své sperma nebo zažívá sérii symptomů připomínajících chřipkové onemocnění kvůli hormonům vyloučeným do krve po orgasmu. Urologové z Bostonu pětadvacetiletého pacienta s POIS vyléčili podáváním testosteronu.

Vzácná alergie na sperma

Zatímco u žen vědci alergii na semeno zaznamenali již v roce 1958, syndrom POIS, což je nemoc podobná, ale přesto odlišná, nebyla zaznamenána do roku 2002. Syndrom údajně poprvé popsali vědci z Utrechtu, podle nichž se jedná o alergickou reakci na vlastní sperma. Naznačuje to fakt, že při masturbaci bez ejakulace se symptomy u postižených nedostavují.

Příznaky podobné chřipce

Zatímco některé příznaky se vám mohou zdát vcelku snesitelné, jako například ucpaný nos, únava a svědění, existují i příznaky, které jsou až nesnesitelné a díky nim se muži opravdu vzdávají sexu. Zní to až nepředstavitelně, ale kdo by chtěl mít po sexu pocit přímo chřipkového stavu a horečky! Navíc tyto příznaky mohou trvat dva až sedm dní. Mezi další příznaky patří také poruchy nálady, podrážděnost, problémy s pamětí a ztráta koncentrace.

Žádný sex ani masturbace

Pětadvacetiletý muž z Massachusetts se vyhýbal sexu a masturbaci. Po orgasmu totiž zažíval hluboké psychické propady a úzkosti. To jsou běžné symptomy POIS. Postižení mají často alergickou imunitní reakci na své sperma a symptomy chřipky, protože jejich tělo se brání buďto látkám obsaženým ve spermatu, nebo hormonům vyloučeným při orgasmu.

Zmíněný mladý muž byl léčen antidepresivy a léky na úzkost, ale neúspěšně. Nepomohla ani léčba antihistaminiky, které tlumí přehnanou imunitní reakci. Urologové z Bostonu pak zjistili, že má nižší hladinu testosteronu v krvi. Začali mu podávat lidský choriový gonadotropin. Ten stimuloval varlata k vyšší produkci testosteronu. Po šesti týdnech léčby symptomy odezněly a on mohl běžně ejakulovat bez pocitů slabosti, úzkosti, zmatenosti a nevolnosti.

„Celkově se u něj zvýšila nálada, ale také množství energie v těle a chuť na sex,“ uvádějí urologové z kliniky Men’s Health v Bostonu.

Pomocníci při problémech s usínáním

Jahodový salát

Jahodový salát

16 hlasů
20min 153 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Smažené karbanátky

28 hlasů
40min 883kJ 73 Kč

Poctivé české karbanátky jsou energeticky velmi vydatn...

Salát s lososem

6 hlasů
20min 1117kJ 300 Kč

Skvělé spojení chuti uzeného lososa, avokáda a rukoly.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více