Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hormonální hodiny tikají také mužům

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

13. 2. 2020 | Sex a vztahy

Jeden den je všechno v pořádku a ten další máte špatnou náladu a jste podrážděná. Tyto změny nálad jsou typickým symptomem takzvaného PMS – premenstruačního syndromu, kterým trpí mnoho žen vždy jednou za měsíc. Hormonálním výkyvům podléhají nejenom ženy, ale i muži. Jak vypadá cyklus u mužů a mají také PMS?

Skutečně, i muži mají hormonální výkyvy. Jen mužský cyklus netrvá jako u žen 28 dní, ale pouhých 24 hodin! Poznejte, jak tikají mužské hodiny a jaký vliv mají na jeho chování.

Mužský cyklus

Podle výzkumů je hladina mužského hormonu testosteronu na nejvyšším stupni dopoledne. To znamená, že muži jsou nejvíce aktivní a činorodí. Údajně jsou ale také více hádaví a podráždění. V případě, že byste ráda strávila dopoledne s mužem v posteli, je to ideální doba, protože díky vysoké hladině testosteronu stoupá i mužovo libido.

Kolem poledne testosteron začíná klesat, takže muži jsou mazlivější, sociálnější a emočně otevřenější. Pokud chcete se svým partnerem něco důležitého probrat, je právě tato denní doba nejvíce vhodná.

Večer je hormon na nejnižší úrovni. Muži jsou proto nejpřítulnější a otevření kompromisu nejvíce z celého dne. Chcete svého miláčka přemluvit k něčemu, co by se mu nemuselo zrovna zamlouvat? Pak máte večer největší šanci, že se vám to podaří.

Mají muži PMS?

Je jasné, že odpověď bude znít NE. Z logiky věci ani nemohou, nakonec u mužů k žádné menstruaci nedochází. Ale s ohledem na jejich hormonální cyklus jsou denně pod neustálým vlivem hormonálních výkyvů, které ženy dobře znají. Další změny v mužském chování jsou ale i v souvislosti se změnou ročních období. Američtí odborníci tento jev nazývají IMS, tedy syndrom podrážděného samce. Pozorováním zvířat vědci zjistili, že vysokou hladinu testosteronu mají samci na podzim, kdy dochází k častému páření. Naopak v zimě hladina zase klesá na nízkou úroveň a samci jsou nervózní a podráždění, se sklonem k iracionálnímu chování. Hladina se zase začíná zvyšovat v jarních měsících.

Mužská menopauza?

Americký psychoterapeut Jed Diamond přišel také s dalším termínem – andropauza. Výkyvy hladiny testosteronu u mužů mají významný vliv na jejich chování. Andropauza souvisí s náhlým snížením hladiny hormonu a může být mužským ekvivalentem k ženské menopauze.

Tak teď, když máte návod, bude pro vás možná mnohem jednodušší probírat s muži zásadní otázky. Jen musíte zvolit správnou denní a roční dobu.

Pomocníci při problémech s usínáním

Masové kuličky v mrkvi

Masové kuličky v mrkvi

27 hlasů
45min 366 kJ 97 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dietní losos

23 hlasů
30min 1121kJ 230 Kč

Rychle připravené křehké maso z lososa.

Kuřecí stehna s játry

6 hlasů
1h a 10min 708kJ 95 Kč

Kuřecí stehna dušená s drůbežími játry.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více