Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hormonální hodiny tikají také mužům

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

13.02.2020 | Sex a vztahy

Jeden den je všechno v pořádku a ten další máte špatnou náladu a jste podrážděná. Tyto změny nálad jsou typickým symptomem takzvaného PMS – premenstruačního syndromu, kterým trpí mnoho žen vždy jednou za měsíc. Hormonálním výkyvům podléhají nejenom ženy, ale i muži. Jak vypadá cyklus u mužů a mají také PMS?

Skutečně, i muži mají hormonální výkyvy. Jen mužský cyklus netrvá jako u žen 28 dní, ale pouhých 24 hodin! Poznejte, jak tikají mužské hodiny a jaký vliv mají na jeho chování.

Mužský cyklus

Podle výzkumů je hladina mužského hormonu testosteronu na nejvyšším stupni dopoledne. To znamená, že muži jsou nejvíce aktivní a činorodí. Údajně jsou ale také více hádaví a podráždění. V případě, že byste ráda strávila dopoledne s mužem v posteli, je to ideální doba, protože díky vysoké hladině testosteronu stoupá i mužovo libido.

Kolem poledne testosteron začíná klesat, takže muži jsou mazlivější, sociálnější a emočně otevřenější. Pokud chcete se svým partnerem něco důležitého probrat, je právě tato denní doba nejvíce vhodná.

Večer je hormon na nejnižší úrovni. Muži jsou proto nejpřítulnější a otevření kompromisu nejvíce z celého dne. Chcete svého miláčka přemluvit k něčemu, co by se mu nemuselo zrovna zamlouvat? Pak máte večer největší šanci, že se vám to podaří.

Mají muži PMS?

Je jasné, že odpověď bude znít NE. Z logiky věci ani nemohou, nakonec u mužů k žádné menstruaci nedochází. Ale s ohledem na jejich hormonální cyklus jsou denně pod neustálým vlivem hormonálních výkyvů, které ženy dobře znají. Další změny v mužském chování jsou ale i v souvislosti se změnou ročních období. Američtí odborníci tento jev nazývají IMS, tedy syndrom podrážděného samce. Pozorováním zvířat vědci zjistili, že vysokou hladinu testosteronu mají samci na podzim, kdy dochází k častému páření. Naopak v zimě hladina zase klesá na nízkou úroveň a samci jsou nervózní a podráždění, se sklonem k iracionálnímu chování. Hladina se zase začíná zvyšovat v jarních měsících.

Mužská menopauza?

Americký psychoterapeut Jed Diamond přišel také s dalším termínem – andropauza. Výkyvy hladiny testosteronu u mužů mají významný vliv na jejich chování. Andropauza souvisí s náhlým snížením hladiny hormonu a může být mužským ekvivalentem k ženské menopauze.

Tak teď, když máte návod, bude pro vás možná mnohem jednodušší probírat s muži zásadní otázky. Jen musíte zvolit správnou denní a roční dobu.

Jóga vylepší vaše postelové umění

Vepřové ledvinky na slanině

Vepřové ledvinky na slanině

8 hlasů
1h a 20min 485 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zeleninový salát

13 hlasů
15min 346kJ 70 Kč

Rychlý salát z rajčat a zelené papriky.

Hovězí s okurkou

5 hlasů
1h a 30min 399kJ 165 Kč

Hovězí plátky s okurkovou omáčkou.

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více