Sex s partnerem s horečkou brání otěhotnění

Růžová, nebo modrá výbavička pro miminko vám nedá spát. Toužíte po dítěti a uděláte pro to všechno. Chcete jít štěstí ještě víc naproti? Co nejlépe připravte svoje tělo a odmítněte sex, pokud má partner horečku!

Kdy je nejvhodnější čas na sex, od kterého si slibujete početí? Tři dny před očekávanou ovulací a pár následných dní po ní. Spermie totiž v ženském prostředí přežívají až 72 hodin. Plodnost ženy však ovlivňuje i stres, nevhodná strava, nadváha a obezita, kouření nebo alkohol. Toho všeho se co nejdřív zbavte, ať šanci na oplodnění zvýšíte na maximum. A když už v tom budete, zkontrolujte i partnera. Kvalita spermií a jejich pohyblivost je klíčová. A s tím má co dočinění milencova tělesná teplota.

Nemějte sex během horečky!

Pokud se k vám nemocná drahá polovička přitulí v naději, že se dobře vypotí na cizím těle, znamená to dvě věci. I přes zdravotní potíže po vás touží, což je dobrá zpráva, a navíc na něj vaše přítomnost působí pozitivně a léčivě. Jestli však partner má vysokou horečku, doporučte mu, aby radši spal a odpočíval. Sex během vysoké tělesné teploty, tedy usilujete-li o miminko, nepřináší žádné plodné výsledky. Pravda je taková, že malý nárůst teploty v šourku ovlivňuje počet spermií.

Jak dlouho čekat?

Při opravdu vysoké teplotě dlouhodobého charakteru se snižuje počet i pohyblivost spermií, což se dá vypozorovat až tři měsíce zpětně. Ano, tak dlouho trvá, než se varlata z horečky zotaví a začnou produkovat spermie „bez závady“. Vlastně se udává, že doba potřebná ke generování spermií ze základního zárodku je 72 dní. To znamená, že spermie, která v daný moment oplodňuje vajíčko, se v těle partnera vytvořila o dva až tři měsíce dříve. Věc je tedy jasná.

Další faktory, které brání rodičovství

V případě, že váš manžel trpí vysokou horečkou, je vhodné dopřát jeho organismu čas na detoxikaci a nechat tělo, aby znovu získalo sílu. Celý ozdravný proces se dá podpořit vyváženou stranou, cvičením i psychickým zklidněním (relaxací, meditací a podobně). Ovšem pozor, není to jen horečka, která může zvýšit teplotu v šourku a ovlivnit kvalitu spermií.

Mužské plodnosti neprospívají lázně s horkou vodou, sauny, vířivky, těsné oblečení, notebook na kolenou či mobilní telefony v kapsách (genitálie jsou vystaveny průmyslovému záření). Úspěch početí snižuje i kouření, alkohol a drogy, což je pro obě pohlaví shodné.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:51
30 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat