Kdy partnerovi rozhodně neříkat o své nevěře

Pocit viny vám nedá spát. Máte o svém románku říct partnerovi? A kdy je rozhodně lepší držet jazyk za zuby?

Dle různých výzkumů vědci předjímají, že přibližně třetina lidí se minimálně jednou za život dopustí nevěry. Skutečnost je taková, že svého partnera podvede až 70 procent osob. Třeba mezi ně patříte i vy. Je přiznání polehčující okolností? Nespoléhejte na to.

Nejprve je důležité si uvědomit, že samotný koncept podvádění může pro různé lidi znamenat různé věci. Často se nevěra popisuje jako fyzická intimita s někým, kdo není vaším partnerem, nicméně za podvod se klidně považuje i líbání. Jakmile získáte základní porozumění o tom, zda jste se skutečně dopustili vážného prohřešku vůči partnerství, rozhodněte se, zda partnerovi nalít čistého vína.

Respektujte sexuální zdraví svého protějšku

Jestli překročíte hranici nebo porušíte pravidlo, které jste si s partnerem ohledně nevěry vzájemně stanovili, měli byste zachovat integritu vztahu a říct mu pravdu. Tento morální argument platí v několika konkrétních situacích, zejména tehdy, když jste ohrozili (nebo byste mohli ohrozit) zdraví svého partnera v souvislosti s vystavením sexuálně přenosné infekci (nebo jiné nákaze).

Pokud jste tedy měli nechráněný sex s někým, kdo není vaším partnerem, je nutné o tom protějšek informovat – samozřejmě ještě předtím, než s ním budete mít sex. Pakliže vám odpustí, oba se nechte na přítomnost sexuálně přenosných nemocí otestovat. Dalším případem, kdy je nutné se k nevěře přiznat, je těhotenství. Zatloukat není moudré ani tehdy, pokud má partner o vaší nevěře pádné a jasné důkazy. Veškeré popírání z něj akorát tak dělá většího „blbce“.

Naslouchejte své intuici

Podle expertů na vztahy existuje pouze jeden scénář, kdy může být lepší držet jazyk za zuby. Prvním je dlouhodobá vyčpělost vztahu, který je těsně před krachem (z obou stran) – a vy o jeho budoucnosti máte již delší dobu jasnou představu. Ať už vás k závěru, že se rozejdete, vede cokoli, informace o nevěře, které by už tak stejně nebyly ničím cenné, mohou zůstat tajemstvím.

Pochopitelně, že u některých jedinců je morálka silnější než cokoli jiného. Cítíte-li, že musíte jít s pravdou ven, i kdyby to znamenalo okamžitý rozchod nebo rozvod, řiďte se svým instinktem. Ostatně, žádná zaručená a tvrdá pravidla, pokud jde o sdílení nevěry, nikdo nikdy nestanovil.

Zdroje: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3218781/ - celý článekSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Polévka z bílé čekanky

(4 hlasů)

Zeleninová polévka

(3 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Peníze, na které čekáte už nějakou dobu, jsou na cestě! Vydržte a uvidíte, že se vaše finanční situace brzo markantně zlepší. Naštěstí moc dobře víte, že to není signálem k většímu utrácení, a peníze chytře investujete do... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

41 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat